Celebrity

25. srpna 2021 05:55

Anna Kopečková

Angelina Jolie je na Instagramu a trhá rekordy. Důvod vás nejspíš překvapí

Americká herečka Angelina Jolie si konečně založila instagramový profil a stala se rázem rekordmankou. Během několika dní získala téměř devět milionů sledujících, ačkoli zatím zveřejnila jen dva příspěvky. Kdo by na této populární sociální síti hledal její fotografie ze soukromí, nejspíš bude zklamaný. Důvod, proč se představitelka Lary Croft nebo Mrs. Smith rozhodla založit si svůj profil, je úplně jiný.

Angelina Jolie je nejen krásná žena, úspěšná herečka a matka šesti dětí, ale i zvláštní vyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Momentálně ji velmi znepokojuje situace v Afghánistánu a život lidí, kteří čelí vládě Tálibánu, a snaží se na tyto problémy upozornit. Ve svém prvním příspěvku na Instagramu proto kromě obrázku afghánských žen zveřejnila i dopis afghánské dívky, která popisuje situaci v zemi vlastními slovy. „Toto je dopis, který mi poslala dospívající dívka z Afghánistánu. Právě teď lidé v Afghánistánu ztrácejí schopnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat,“ napsala Angelina ve svém příspěvku, v němž dále vysvětluje, že se připojila k Instagramu právě proto, aby se podělila o příběhy těchto lidí a hlasy všech, kteří po celém světě bojují za svá základní lidská práva.

20 ztracených let

Bývalá manželka Brada Pitta zároveň zavzpomínala na dobu, kdy byla na hranici Afghánistánu, pouhé dva týdny před 11. zářím. Tenkrát se zde setkala s afghánskými uprchlíky. „To bylo před dvaceti lety. Je nechutné sledovat, jak jsou Afghánci znovu vysídlováni ze strachu a nejistoty, které zachvátily jejich zemi. Utrácet tolik času a peněz, prolévat krev a ztrácet životy, aby pak nastalo tohle, je téměř nemožné pochopit. A je nechutné sledovat, jak se s afghánskými uprchlíky – jedněmi z nejschopnějších lidí na světě – zachází jako s břemenem. Vědět, že kdyby měli potřebné prostředky a respekt, kolik by toho pro sebe udělali. A setkat se s tolika ženami a dívkami, které nejen chtěly vzdělání, ale také za něj bojovaly,“ zakončila svůj příspěvek herečka s tím, že nadále bude hledat způsoby, jak může lidem v Afghánistánu pomoci, a vyzvala ostatní, aby se k ní přidali.

Nová rekordmanka

Představitelka Lary Croft po uveřejnění svého prvního příspěvku na Instagramu 20. srpna získala přes dva miliony sledujících za rekordní čas – netrvalo to ani tři hodiny. Stala se tak v tomto směru rekordmankou. Porazila dokonce dva dosavadní vítěze – populárního přírodovědce a dokumentaristu Davida Attenborougha, kterému trvalo získat stejný počet sledujících čtyři hodiny a 44 minut, a herce Rupera Grinta, filmového Rona Weasleyho z Harryho Pottera, kterému se to podařilo za čtyři hodiny a jednu minutu. Nyní má Angelina téměř devět milionů sledujících a její nejaktuálnější příspěvek ukazuje statistiku počtu uprchlíků ve světě, v němž také vysvětluje, proč se problematice uprchlíků věnuje. „Ne z dobročinnosti, ale z hluboké úcty k nim a jejich rodinám a všemu, co i přes tolik pronásledování, nerovnosti a nespravedlnosti nadále překonávají.“

Nutno dodat, že Angelina Jolie není moc velkým příznivcem sociálních sítí. Kdysi je dokonce v časopise People nazvala „děsivým novým světem“. Považuje se za starou školu, a dokonce přiznala, že najala lidi na monitorování obsahu sítí svých dětí. Rozhodně je tedy její snaha hodna ocenění a nadšení fanoušků nemohlo být větší, když po tolika letech viděli, že se jejich oblíbená herečka nejen připojila k Instagramu, ale navíc to udělala pro dobrou věc.

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt OSN Afghánistán Instagram herec sociální síť Tálibán uprchlík Angelina Jolie Taliban Angelina Jolieová Lara Croft

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.