Bára Poláková si na horách přivodila ošklivé zranění. Rozhodla se pro radikální změnu

Poláková s Liškou na horách

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková si způsobila ošklivé zranění při pádu na snowboardu. Na Instagramu sdílela fotografii, na které má ortézu krční páteře. Snímek je starý už déle jak dva týdny. Bára je prý v pořádku a na doporučení lékaře se na chvíli úplně odstřihla od mobilu. Dala si digitální detox a začala si užívat přítomnost.

Bára Poláková si přivodila úraz na snowboardu, podobně jako její nejlepší kamarádka Eva Samková. Zatímco sportovkyně měla zlomené dolní končetiny, zpěvačka nosí krční postroj. Prý je ale v pořádku. I tak se rozhodla k radikální změně.

„To, co se mi stalo, jak a kde, není důležitý, bylo to jen takový drcnutí,“ píše na Instagramu a hned přidává doporučení, které dostala od doktora, aby se co nejrychleji uzdravila. Cítí prý nutkání se o tuhle radu podělit. „Žádné monitory jakýchkoliv rozměrů, žádné telefonní hovory, prostě přítomnost. Jeden z důvodů zranění bylo i to, že nám při sledování čehokoliv těkají oči. Další důvod je stres nebo pokroucená páteř, jak jsme často v takovém tom pitomém pololehu s hlavou nahoru, jestli víte, co myslím,“ vysvětluje zpěvačka, která nedávno popsala, jaký má vztah se svým bývalým partnerem Pavlem Liškou.

Bára Poláková si digitální detox nemůže vynachválit

Poláková si naordinovala digitální detox. „Na začátku mi nepřišlo, že to bude nějak složitý. Na sociálních sítích závislá nejsem, teda myslím. Jenže každým dnem mi docházelo, co dalšího do toho detoxu patří. Od filmů, přes maily, platby, jaký bude zítra počasí (na horách to řešíme víc než v Praze), taky zprávy z domova a ze světa,“ vyjmenovává zpěvačka.

Přesto tuhle výzvu zvládla a doporučila by ji i ostatním. „Vnímala jsem dech, tělo, vzduch, brebentění holčiček z vedlejšího pokojíku jsem začala najednou slyšet úplně jinak...“ popisuje svůj zážitek. „Otevřelo se mi TEĎ a já jen koukala, jak jsem na něj zapomněla. Nebo na něj neměla čas? Nebo to všechno PŘED a PO mi ho zastiňovalo?,“ ptá se otevřeně maminka dvou holčiček.

Bára Poláková přiznává, že má kamarády, kteří mají telefon srostlý s dlaní. Tohle se jí prý nestalo. Zláště na horách má mobil často odložený. Zážitek, kdy se odpojila od všech obrazovek, v ní ale probudil obrovské nadšení. „Bylo to velký! Slíbila jsem si, že mi od teď 'digitálno' vezme maximálně desetinu času ze dne a budu prostě někdy vypnutá. Protože nemusíme na všechno odpovídat okamžitě. To jsme si na sebe vymysleli jen my sami,“ zamýšlí se v příspěvku Poláková.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.