zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Největší lásky Štěpána Šafránka z Básníků: Co dělá Borůvka, Píšťalka nebo Jeskyňka?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 30.09.2021
Snad všichni si pamatujeme na Štěpána Šafránka v podání Pavla Kříže ve známé sérií příběhů o básnících. Své osudové ženy vždy získával na základě skládání zamilovaných veršů. Co se ale stalo s jeho filmovými láskami? Pojďme se podívat na životní cesty múz doktora Šafránka.

reklama

V každém ze šesti snímků komediální „básnické“ hexalogie hlavní hrdina Štěpánek Šafránek v podání herce Pavla Kříže dobýval srdce jiné dívky, kterým dával romantické přezdívky. Pojďme se podívat na osudy méně známých hereček, které je ztvárnily. Kam se poděla Borůvka, Jeskyňka nebo Píšťalka?

Lásky Štěpána Šafránka z legendárních Básníků.
Autor: FTV Prima/ Bontonfilm Lásky Štěpána Šafránka z legendárních Básníků.

Borůvka – Miroslava Šafránková

Tři roky žila v Mexiku

Mladší sestra Libuše Šafránkové se před kamerou poprvé objevila v patnácti letech, kdy si zahrála v muzikálové komedii Přijela k nám pouť. Následně ji režisér Karel Kachyňa svěřil hlavní roli ve snímku Robinsonka. Od filmu Jak svět přichází o básníky v roce 1982 už toho příliš nenatočila a herectví odsunula na druhou kolej. Odstěhovala se do západního Německa, kde vystudovala ekonomickou fakultu a získala titul bakalář. Následně se tam i vdala. Od roku 1986 do roku 1989 žila v Mexiku. Když se jí manželství s německým mužem rozpadlo, vrátila se zpátky do Čech. Zanedlouho za něj našla náhradu, překladatele Miroslava Drozdu, kterého si následně vzala. Místo herectví začala podnikat a založila tiskové a mediální agentury. Sama se zájmu médií ale vyhýbá. 

Miroslava Šafránková a Pavel Kříž ve filmu Jak svět přichází o básníky.
Autor: Filmové studio Barrandov Miroslava Šafránková a Pavel Kříž ve filmu Jak svět přichází o básníky.

Zajímavost z natáčení „Básníků“: Víte, jak a proč se do filmu dostaly animované pasáže? Úplnou náhodou. Způsobila to právě Miroslava Šafránková alias Borůvka. „Původně se před kamerou v milostné scéně měla odhalit, jenže si postavila hlavu. A tak jsme to vyřešili tímto způsobem. Nakonec se nám to zalíbilo natolik, že jsme to zakomponovali do celého filmu,“ prozradil režisér Klein. Šafránkovou chtěl obsadit ještě do čtvrtého dílu, kde měla mít už dvě děti, ale odmítla. 

Libuše Šafránková a Miroslava Šafránková na premiéře filmu Přijde letos Ježíšek?

Libuše Šafránková: Jaký vztah měla se svou sestrou Miroslavou?

Jeskyňka – Adriana Tarábková Romanová

Vzala si fotbalového bosse

Slovenskou krásku objevil režisér Klein v časopisu Dívka, kde vyhrála soutěž Tvář měsíce. V mládí dělala modeling, přitom ze svého vzhledu mívala komplexy. „Pamatuji si, že v osmé třídě všechny moje spolužačky už vypadaly jako ženy, jen já byla malá a hubená jako kotě. Vyrůstala jsem s pocitem, že všechna děvčata kolem jsou krásná, jen já ne,“ zavzpomínala Adriana, která herectví už dávno pověsila na hřebík. Ve filmu se naposledy objevila před sedmadvaceti lety. Přestože ji neustále chodí nabídky, návratu před kameru se brání. Založila firmu na obalové materiály, ale jak sama říká, největší štěstí pro ni znamená šťastná rodina. Jejím manželem je slovenský fotbalový boss Zdeno Roman.

Adriana Romanová-Tarábková a Pavel Kříž ve druhém díle filmových básníků.
Adriana Romanová-Tarábková a Pavel Kříž ve druhém díle filmových básníků.

Zajímavost z natáčení „Básníků“: Kvůli slovenskému akcentu byla předabována českou herečkou Miriam Chytilovou.

Píšťalka – Eva Vejmělková

Sbalila slavného režiséra, pomáhala drogově závislým

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let patřila k nejpůvabnějším českým herečkám a sexy symbolům. Muži po ní šíleli a ctitelé číhali na každém rohu. Říkalo se o ní, že má před sebou hvězdnou kariéru a republika jí bude jednou malá. Všechno ale bylo jinak. Během natáčení filmu Fontána pro Zuzanu se zamilovala do režiséra Dušana Rapoše. Poté, co se jim narodily dvě dcery: Rita a Tara, s herectvím skončila. Prioritou pro ni byla rodina. „Být dobrá máma je o dost více než být vystresovaná herečka,“ zdůvodňovala své rozhodnutí. Během mateřské dokonce stihla vystudovat psychologii a obhájit z ní doktorát. Následně si v rodném Havířově otevřela soukromou praxi a jeden čas dokonce pomáhala i drogově závislým. K herectví se sporadicky občas vrací. Má to ovšem už jen jako koníček.

Eva Vejmělková a Pavel Kříž ve filmu Jak básníkům chutná život.
Autor: Filmové studio Barrandov Eva Vejmělková a Pavel Kříž ve filmu Jak básníkům chutná život.

Zajímavost z natáčení „Básníků“: Vzhledem k moravskému dialektu ji režisér Klein nechal předabovat. Ve filmu jí propůjčila hlas herečka Zlata Adamovská.

Film Jak básníkům chutná život si pusťte ve čtvrtek ve 20:00 na Prima MAX.

Přehrát on-line a bez reklam si už nyní můžete i další z legendárních Básníků:

reklama

Související témata: Jak básníkům chutná život , Jak básníci čekají na zázrak , Jak básníci čekají na zázrak online , Básníci , Pavel Kříž , Miroslava Šafránková , Eva Vejmělková , Dušan Klein

reklama

Přečtěte si také

reklama