Celebrity

9. září 2021 20:27

Gabriela Kolinová

Dojemné loučení s Belmondem: Nejmladší dcera Stella se neubránila slzám

Francie se loučila se svým idolem Jeanem-Paulem Belmondem. Při smutečním ceremoniálu směřovala největší pozornost k pozůstalým. Rodina slavného herce je velmi početná a mezi jeho dětmi jsou velké věkové rozdíly. Nejvíce poslední rozloučení prožívala umělcova osmnáctiletá dcera Stella Eva Angelina, která se neubránila slzám. Média si také všímala jejího smutečního outfitu. K černému oblečení totiž zvolila sportovní tenisky.

Smuteční ceremoniál začal v půl páté odpoledne v pařížské Invalidovně. Tedy na místě, kde Francouzi vzdávají hold svým nejvýznamnějším osobnostem. Na pietní událost byly kromě rodiny pozvány také osobnosti z řad kultury, filmu, sportu nebo členové vlády.

Z blízkého okolí vše sledovaly tisíce Belmondových fanoušků. Jean-Paul si ještě za svého života přál, aby se při jeho posledním rozloučení nesmutnilo. Jediný, kdo se ale při smutečním ceremoniálu smál byl on sám. Na velké obrazovce s typickou bekovkou na hlavě.

Smuteční projev pronesl vnuk Viktor a prezident Emmanuel Macron

Rakev byla zakryta francouzskou vlajkou a vynesena doprostřed nádvoří čtvrt hodiny po oficiálním začátku celého ceremoniálu. Jako první promluvil ke smutečním hostům Belmondův vnuk Victor, kterému je sedmadvacet let a má také herecké ambice. Při smutečním projevu mu dodával sílu jeho bratr, který ho držel za rameno.

„Náš dědeček vždy rozdával štěstí. Vždy zůstane slunečním svitem, který nikdy nezhasne a vždy bude s námi. Děkujeme, dědo, žes nám dal tolik radosti a žes nám rozdával tolik pozitivity. Děkujeme za tvou dobrou náladu, vždy na tebe budeme vzpomínat,“ pronesl Belmondův vnuk.

Poté následoval proslov prezidenta Francie Emmanuela Macrona. „Jean-Paul Belmondo byl člověkem, který posouval limity emocí. Zosobňoval to, čím jsme chtěli být. Byl syn a otec, jakého jsme si všichni přáli. Své nevidomé matce četl knihy, aby si i ona mohla užít literatury.“

Po jeho proslovu rakev s ostatky odnesla armádní čestná stráž za doprovodu skladby Chi Mai od Ennia Morriconeho ze snímku Profesionál z roku 1981, v němž Belmondo hrál hlavní roli.

Módní faux pas nejmladší Belmondovy dcery

Nejemotivněji prožívala ceremoniál nejmladší dcera ikony francouzského filmu, osmnáctiletá Stella, kterou měl Belmondo s poslední manželkou Natty. I když se několikrát snažila udržet slzy, stejně ji atmosféra strhla. Pozornosti kamer neunikl ani její outfit, smuteční dress code totiž narušila teniskami.

Průchod emocím dala rodina v závěru posledního rozloučení, kdy vyprovázela rakev s ostatky francouzské ikony. Další emočně vypjatý okamžik přitom žažije ještě v pátek, kdy proběhne samotný pohřeb v kostele Saint-Germain-des-Prés v centru Paříže.

Jean-Paul Belmondo zemřel 6. září ve věku 88 let. Vzdát hold mu můžete v pátek ve 20:00 na Prima MAX v legendárním filmu Borsalino: Kriminálníci, kde si zahrál s Alainem Delonem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.