zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dojemné loučení s Belmondem: Nejmladší dcera Stella se neubránila slzám

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

kog, CNN Prima News , Vydáno: 09.09.2021
Francie se loučila se svým idolem Jeanem-Paulem Belmondem. Při smutečním ceremoniálu směřovala největší pozornost k pozůstalým. Rodina slavného herce je velmi početná a mezi jeho dětmi jsou velké věkové rozdíly. Nejvíce poslední rozloučení prožívala umělcova osmnáctiletá dcera Stella Eva Angelina, která se neubránila slzám. Média si také všímala jejího smutečního outfitu. K černému oblečení totiž zvolila sportovní tenisky.

reklama

Smuteční ceremoniál začal v půl páté odpoledne v pařížské Invalidovně. Tedy na místě, kde Francouzi vzdávají hold svým nejvýznamnějším osobnostem. Na pietní událost byly kromě rodiny pozvány také osobnosti z řad kultury, filmu, sportu nebo členové vlády.

Z blízkého okolí vše sledovaly tisíce Belmondových fanoušků. Jean-Paul si ještě za svého života přál, aby se při jeho posledním rozloučení nesmutnilo. Jediný, kdo se ale při smutečním ceremoniálu smál byl on sám. Na velké obrazovce s typickou bekovkou na hlavě.

Francie se loučí s Belmondem.

Francie se loučila s Belmondem. Tohle byla jeho oblíbená místa

Smuteční projev pronesl vnuk Viktor a prezident Emmanuel Macron

Rakev byla zakryta francouzskou vlajkou a vynesena doprostřed nádvoří čtvrt hodiny po oficiálním začátku celého ceremoniálu. Jako první promluvil ke smutečním hostům Belmondův vnuk Victor, kterému je sedmadvacet let a má také herecké ambice. Při smutečním projevu mu dodával sílu jeho bratr, který ho držel za rameno.

„Náš dědeček vždy rozdával štěstí. Vždy zůstane slunečním svitem, který nikdy nezhasne a vždy bude s námi. Děkujeme, dědo, žes nám dal tolik radosti a žes nám rozdával tolik pozitivity. Děkujeme za tvou dobrou náladu, vždy na tebe budeme vzpomínat,“ pronesl Belmondův vnuk.

Osmnáctiletá dcera Jeana-Paula Belmonda, Stella, se neubránila slzám.
Autor: profimedia Osmnáctiletá dcera Jeana-Paula Belmonda, Stella, se neubránila slzám.

Poté následoval proslov prezidenta Francie Emmanuela Macrona. „Jean-Paul Belmondo byl člověkem, který posouval limity emocí. Zosobňoval to, čím jsme chtěli být. Byl syn a otec, jakého jsme si všichni přáli. Své nevidomé matce četl knihy, aby si i ona mohla užít literatury.“

Po jeho proslovu rakev s ostatky odnesla armádní čestná stráž za doprovodu skladby Chi Mai od Ennia Morriconeho ze snímku Profesionál z roku 1981, v němž Belmondo hrál hlavní roli.

Módní faux pas nejmladší Belmondovy dcery

Nejemotivněji prožívala ceremoniál nejmladší dcera ikony francouzského filmu, osmnáctiletá Stella, kterou měl Belmondo s poslední manželkou Natty. I když se několikrát snažila udržet slzy, stejně ji atmosféra strhla. Pozornosti kamer neunikl ani její outfit, smuteční dress code totiž narušila teniskami. 

Průchod emocím dala rodina v závěru posledního rozloučení, kdy vyprovázela rakev s ostatky francouzské ikony. Další emočně vypjatý okamžik přitom žažije ještě v pátek, kdy proběhne samotný pohřeb v kostele Saint-Germain-des-Prés v centru Paříže.

Jean-Paul Belmondo zemřel 6. září ve věku 88 let. Vzdát hold mu můžete v pátek ve 20:00 na Prima MAX v legendárním filmu Borsalino: Kriminálníci, kde si zahrál s Alainem Delonem. 

Jean-Paul Belmondo s Ursulou Andress (1970)

Jean-Paul Belmondo a jeho lásky. Patřila mezi ně Brigitte Bardot i první Bond girl

Jean Paul Belmondo zemřel ve věku 88 let.

Zemřel herec Jean-Paul Belmondo. Už byl hrozně unavený, řekl jeho právník

reklama

Související témata: Jean-Paul Belmondo , pohřeb , Francie , dojemné rozloučení

reklama

Přečtěte si také

reklama