zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Francie se loučila s Belmondem. Tohle byla jeho oblíbená místa

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Gabriela Kolinová , Vydáno: 09.09.2021
Celý svět truchlí nad odchodem francouzské ikony, herce Jeana-Paula Belmonda. Poslední rozloučení s božským Bébelem, jak mu Francouzi přezdívali, proběhlo ve velkém stylu. Legendárního herce vyprovodily tóny z Profesionála. Na Belmonda zavzpomínali sousedé i majitelé kaváren, kam pravidelně chodil.

reklama

Na Belmonda s dojetím vzpomínají sousedé, kavárníci, restauratéři. Reportérka CNN Prima News Anna Kadavá navštívila místa, kde přes třicet let bydlel. A setkala se i s Češkou, která s ním nedávno seděla v kavárně Les Deux Magots. „Dali jsme si kávu a on se zjevil za námi, byl tu zřejmě se skupinkou novinářů, vybírali fotky,“ popsala CNN Prima News Kateřina, která ve Francii strávila přes deset let a reprezentuje tu Českou republiku jako ředitelka pobočky Czechtourism.


Setkání s Belmondem popisuje doslova jako zázračné. „Využila jsem příležitosti a obrátila se na něj, navázala jsem konverazci, řekla mu, že jsme Češi a on hned vzpomínal, že byl v Praze, že to bylo úžasné a byl velmi bezprostřední a milý,“ dodala Kateřina. Ze setkání jí nezůstala jen vzpomínka, ale i povedená fotografie.

Belmondo byl velmi srdečný a dával velká dýška, vzpomíná majitelka kavárny

Jako milého chlapíka ho popisují i sousedé ze čtvrti Saint-Germain-des-Prés, kde Belmondo žil. S velkým dojetím na něj vzpomíná i Annette, které patří kavárna a občerstvení, kam si i Belmondo občas zašel. „Chodila jsem na něj do divadla, které mu patřilo, divadlo Variété, tam měl krásné role. Vždy, když přišel se svým psíkem Silvou na ruce, se všemi se zdravil, dělal velká gesta, s každým si podával ruku, byl velmi srdečný,“ prozradila CNN Prima News Annette. 

Pro majitelku kavárny s Belmondem odcházejí nejen filmy, které měla ráda, ale i jejich epocha. Doba, kdy Saint-Germain-des-Prés bylo jednu velkou vesnicí v Paříži. „To už je pryč, lidé už si nejsou tak blízko jako dříve. Ale jsem ráda, že je u vás Belmondo tak známý. Jsem opravdu pyšná a dojatá, moc dojatá,“ svěřila se. 

Jean-Paul Belmondo s Ursulou Andress (1970)

Jean-Paul Belmondo a jeho lásky. Patřila mezi ně Brigitte Bardot i první Bond girl

V kaváně Les Deux Magots, kousek od jeho bytu, Belmondo rád pobýval. Měl tu i své oblíbené stoly. A právě tady se s ním setkala i Češka Kateřina. I personál tu na něj vzpomíná jen v dobrém. „Rozdal by se, byl usměvavý, nijak komplikovaný. I když to byl velký herec, měl vždy blízko k lidem,“ řekl Vincent, asistent ředitele kavárny Les Deux Magots. A byl i velmi štědrý. Vždy nechal pěkné spropitné. „Žádné astronomické cifry, ale vždy velmi dobré,“ dodal Vincent.

Lidé stále nosí květiny a další vzpomínkové předměty před dům, kde herec žil. Jelikož měl byt v luxusní rezidenci na vyhlášené pařížské adrese, správkyně objektu vždy v pravidelných intervalech vše před vstupními dveřmi posbírá a odnese.

Poslední rozloučení s Belmondem se konalo ve čtvrtek v pařížské Invalidovně. Během něj byla herci vzdána národní pocta. I pátek bude ve znamení smutku. S umělcem se rozloučí hercova rodina a nejbližší přátelé. Pohřeb se bude konat v kostele Saint-Germain-des-Prés od 11 hodin. Po obřadu bude následovat kremace v kruhu rodinném. Jean-Paul Belmondo zemřel 6. září ve věku 88 let. 

Osmnáctiletá dcera Jeana-Paula Belmonda, Stella, se neubránila slzám.

Dojemné loučení s Belmondem: Nejmladší dcera Stella se neubránila slzám

Jean Paul Belmondo zemřel ve věku 88 let.

Zemřel herec Jean-Paul Belmondo. Už byl hrozně unavený, řekl jeho právník

 

Herci Jiří Krampol a zesnulý Jan Tříska neodmyslitelně patří k Belmondovým filmům. Jejich hlasy totiž slavný francouzský herec promlouval k českým divákům.

Jiří Krampol z nemocnice o Belmondovi: Znám rytmus jeho řeči, smích i pohyby

reklama

Související témata: Jean-Paul Belmondo , Francie , filmy , pohřeb , Jean Paul Belmondo

reklama

Přečtěte si také

reklama