Vojta Kotek na castingu do filmu Jana Hřebejka. Jeho výkon byl fantastický!

Máme rádi Česko IX (8) - Casting do filmu Jana Hřebejka

Vojta Kotek ztvární v pátečním dílu show Máme rádi Česko před zraky významného českého režiséra Jana Hřebejka hned dvanáct postav. Jeho herecký výkon je neuvěřitelný.

K fantastickému výkonu dojde při soutěži, v níž kapitáni předvádějí pro svůj tým pohádkové postavičky pouze pomocí pantomimy a zvuku. Jak poznamená herečka Aňa Geislerová, je to taková „zvukomima“ neboli „audiomima“. Zatímco kapitán červeného družstva Kuba Prachař začne v samém závěru časového limitu poměrně netradičně zobrazovat Jeskyňku a svůj celkový výkon hodnotí slovy „tady je ten důkaz toho, že jsou lidi, který nemůžou nikdy dostat Českýho lva“, soupeř Vojta Kotek je mnohem úspěšnější a jeho spoluhráčům se povede uhádnout všechno.

Pan Bartoška a castingové číslo 74

Už při nástupu se Vojta rozmlouvá a moderátor Libor Bouček ho uvádí. „Pojďte na konkurz k panu Hřebejkovi.“ Vojta jen potvrzuje: „Já jsem zpocenej jak na castingu, tak snad neztuhnu jako vždycky,“ a představuje se. „Dobrý den, já mám číslo 74. Něco jsem si připravil, něco málo, kdybyste chtěl nějaký monology, taky mám.“ Libor ještě navíc poznamená, že se přišel podívat i pan prezident, čímž naráží na dalšího hosta Janka Bartošku, který je prezidentem nově vzniklého krkonošského mezinárodního filmového festivalu. „No právě z toho jsem nervózní samozřejmě nejvíc! Pane Bartoško, jenom pro vás, jenom pro vás,“ uklání se Vojta.

Ukáže se ale, že obavy seriálového Einsteina nebyly zapotřebí. Bravurně zvládne zahrát všechny postavy z pohádek. „Neskutečný, jak to ta Aňa čte! Neuvěřitelný! Vůbec to nechápu,“ chválí kapitán svůj tým, v němž při hádání excelovala právě oblíbená herečka. „Má nejvíc dětí,“ vysvětluje jednoduše Jan Hřebejk. „Já jenom se chci zeptat, jestli můžeme počítat s tím, že pana Kotka někde uvidíme ještě. Protože on je schopen skutečně na 80 sekundách ztvárnit 12 postaviček,“ vyzvídá Libor výsledek konkurzu. „A to navíc z části kreslených,“ správně dodává Vojta.

Zda bude režisér Hřebejk natolik spokojen a slíbí Vojtovi nějakou roli, se dozvíte již v pátek od 20:15 na televizi Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.