Chantal Poullain slaví 65 let a šokuje: Bolka Polívku prý stále miluje, rozvodu lituje

Kvůli životní lásce, herci Bolku Polívkovi, opustila rodnou Francii a rozhodla se natrvalo usadit v tehdejším Československu, kde panoval komunistický režim. Proč jim to nakonec spolu nevyšlo? A jak se doplňovali ve výchově jejich jediného syna Vladimíra, který je rovněž úspěšným hercem?

Chantal Poullain se s Bolkem Polívkou seznámila ve švýcarské Ženevě, kde točila film pro televizi. Tehdy ještě byla studentkou divadelní akademie a měla spoustu ambicí a plánů. „Byla jsem rozhodnutá, že pak pojedu studovat do New Yorku, abych se ještě více zdokonalila, ale potkala jsem Bolka a všechno bylo jinak. Zamilovala jsem se do něj a všechno ostatní šlo stranou,“ zavzpomínala Chantal.

V podstatě ze dne na den opustila rodnou Francii, vzdala se kariéry, pracovních snů, sbalila kufry a vyrazila za svou láskou do země, kde panovala diktatura a nesvoboda. „Nikdy jsem toho rozhodnutí nelitovala. Pokud bych se měla rozhodnout znovu, kde a jak prožiji svůj život, tak to udělám stejně. Život v komunistickém Československu byl pro mě velkou zkušeností a školou života,“ prozradila herečka.

Když se jim s Bolkem čtyři měsíce před listopadovou revolucí v roce 1989 narodil syn Vladimír, stala se z ní milující a oddaná matka. „Přestože jsem musela pracovat, on byl pro mě vždycky na prvním místě. Když jsem s ním byla, starala jsem se jen o něj, o nic jiného. Jakmile jsem hrála, měla jsem chůvu, která je dodnes jako Vladimírova druhá máma,“ přiblížila Chantal.

Vzhledem k tomu, že Polívka nechával svému synovi naprostou volnost, výchova byla především na ní. „Byl to styl velké srdce, tvrdá rána, takže jsem ji raději moc neprovokoval. Myslím si ale, že jsem rodiče moc nezlobil a byl jsem docela hodné dítě,“ popsal Vladimír.

Osudová životní chyba ji připravila o Bolka

To, že se manželství nakonec rozpadlo, bere Chantal jako svou největší životní prohru. „To je to nejhorší, co se může stát. Děti mají právo na oba rodiče, a ačkoliv ti dva mezi sebou mají spory, ošklivé věci by se měly řešit bokem. Je důležité usilovat o to, aby vztahy fungovaly dál. Později už je neslepíte,“ míní herečka. Přestože se doposud mělo za to, že jejich lásku zničil svým bohémským způsobem života Bolek, Chantal zpětně přiznává, že to tak úplně nebylo. Vinu dává sama sobě. „Nechtěla jsem být zavřená v Olšanech, kde Bolek budoval farmu a komplex. Nebyla jsem ještě připravená starat se o hotel a koně. Odešla jsem do Brna a měla jisté očekávání, že on přijde za mnou, takhle jsem byla vychovaná. Možná jsem měla být méně pyšná,“ povzdechla si s odstupem let.

Po rozvodu vážně uvažovala o tom, že se vrátí do rodné Francie. „Byly momenty, kdy jsem chtěla Česko opustit. Moje pocity se střídaly jako na houpačce. Nakonec jsem se kvůli synovi Vladimírovi rozhodla i dál zůstat žít tady. Nechtěla jsem ho připravit o rodinu, příbuzné, sestry,“ vysvětlila.

S Bolkem ji dodnes pojí velmi blízký vztah. Stále ho obdivuje a vzhlíží k němu. „Je to člověk, který mě vždycky okouzlil. Odjakživa mě fascinoval. Je neuvěřitelně chytrý. Pořád ho svým způsobem miluju. Že už spolu nejsme, prostě asi tak mělo být. Osud je osud a život vše zařídí. Kus našeho společného života mi dal strašně moc a největší dar z našeho vztahu je syn Vladimír. Lituji jenom svých chyb. Ale všechny negativní věci, které se stanou, vás posunou dál,“ uvedla herečka, která jako dítě toužila být automobilovým závodníkem, a dokonce se tomuto adrenalinovému sportu jeden čas i věnovala. „Největším zážitkem pro mě bylo, když jsem se dostala na stupně vítězů a pozorovala kyselé obličeje poražených mužů,“ přiblížila s úsměvem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.