zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Matásek a Kříž opět společně před kamerou. Jak se změnili od prvních Básníků?

Zuzana Schneidewind , Vydáno: 10.04.2021
Věřili byste, že od prvního pracovního setkání herců Davida Matáska s Pavlem Křížem uběhlo už čtyřicet let? Legendární dvojice z filmové série Básníků, Kendy se Štěpánem, tentokrát usedla proti sobě jako ostrý polda Bříza a podvodný prodejce nemovitostí. Podívejte se na ně v extra galerii.

reklama

Kendy se Štěpánem Šafránkem spatřili světlo světa s premiérou filmu Jak svět přichází o básníky v listopadu 1982. Divácký zájem o komedii tenkrát potvrdil, že se sázka na neznámé studenty pražské konzervatoře Matáska s Křížem vyplatila. „Kluci byli neokoukané tváře a zároveň velcí kamarádi, kteří na place společně působili věrohodně. Do natáčení se zapojili, i když to jako studenti maturitního ročníku měli zakázané. Dostali pak za to trojku z chování,“ zavzpomínal otec básníků, režisér Dušan Klein.

Gymnazisté Štěpán a Kendy v roce 1982 ve filmu Jak svět přichází o básníky.
Autor: Barrandov Studio Gymnazisté Štěpán a Kendy v roce 1982 ve filmu Jak svět přichází o básníky.

Samotní herci jsou za těch takřka 40 let už dotazy na legendární postavy kamarádů lehce alergičtí. Češi však nezaměnitelnou dvojici nepřestávají milovat a už se pomalu zapomnělo na fakt, že Kendyho se Šafránkem měli původně hrát tou dobou již slavní Lukáš Vaculík a Ondřej Vetchý. 

„Jsem za tu roli panu režisérovi velmi vděčný, protože mi to nastartovalo kariéru. Ale na druhou stranu jsem s tím nesmazatelně spjatý. Takže to trochu omezuje moji použitelnost. Spousta lidí si říkala: ´Jo, to je ten, co hrál Kendyho.´ Bohužel to v Čechách takto funguje a znamená to trochu zúžení mantinelů v dalším hereckém obsazení,“ posteskl si například David Matásek při natáčení audioknihy Básníků před deseti lety v MF Dnes. 

Nyní si už můžeme dovolit Davidovi Matáskovi oponovat. Postavu Kendyho totiž v současnosti v popularitě značně válcuje ta seriálového Poldy na Primě! 

Podívejte se, jak Matásek s Křížem po letech souznějí ve vyšetřovací místnosti v seriálu Polda:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polda IV (13) - Kendy se Šafránkem dnes jako Bříza a podvodník

Bezmála 40 let Kendy a Šafránek

Básnická hexalogie filmů režiséra Dušana Kleina podle scénářů Ladislava Pecháčka herce spojovala přesně mezi lety 1982–2016. Po jedničce přišla hned po dvou letech dvojka Jak básníci přicházejí o iluze. Příběh se nejspíš uzavřel komedií Jak básníci čekají na zázrak. 

David Matásek školák a David Matásek drsnej Polda.

Neuvěřitelná proměna Davida Matáska: Od Kendyho přes Jágra, až po drsného Poldu

reklama

Související témata: Polda , David Matásek , Pavel Kříž , Jak básníci přicházejí o iluze , proměna

reklama

Přečtěte si také

reklama