Celebrity

24. července 2021 05:59

Žaneta Dernerová

Jak šel čas s Davidem Matáskem: Od nezkušeného středoškoláka po drsného Poldu

Herce Davida Matáska netřeba dlouze představovat. Snad každý si ho pamatuje jako Kendyho v dnes již legendární hexalogii o básnících. David ale již není tím mladíkem v posledním ročníku gymnázia. Na televizních obrazovkách ho můžeme vídat jako drsného komisaře Břízu v seriálu Polda. Podívejte se do exkluzivní fotogalerie, jak se David v průběhu let proměňoval v různých rolích.

David Matásek odstartoval svou kariéru jako středoškolák Kendy ve filmu Jak svět přichází o básníky, který má za úkol společně s kamarádem Štěpánem Šafránkem připravit divadelní muzikál. Po úspěchu tohoto snímku následovaly další a další filmy o básnících. Nakonec si získaly takovou oblibu, že v současnosti tvoří hexalogii. Matásek si zahrál ve všech šesti „básnických“ filmech.

Starostlivého krále a otce Šípkové Růženky ztvárnil v pohádce Tři bratři, kde mu hereckou partnerkou v roli královny byla Zuzana Norisová. S tou se setkal i při natáčení filmu Hodinový manžel, který pojednává o čtyřech kamarádech, kteří se rozhodnou podnikat právě jako manželé na hodinu. V tomto filmu mu jednoho z parťáků hrál David Novotný, se kterým se objevil ve filmu Davida Ondříčka Jedna ruka netleská.

Roli měl i v prvním celovečerním debutu režiséra Ondřeje Sokola Krásno, v historickém dramatu Jménem krále nebo v české filmové sci-fi komedii Probudím se včera.

David Matásek si zahrál i v mnoha seriálech

Kromě dalších filmů a divadelních prken, na nichž jsme ho mohli vidět v nespočtu rolí, si diváci budou Davida Matáska jistě pamatovat z mnoha seriálu. V Letišti se jako ambiciózní šéfstevard Karel, který sice působí dojmem silného chlapa, ale někdy se zachová jako slaboch, dostal do milostného trojúhelníku s hereckými kolegy Marošem Kramárem a Annou Šiškovou. S již zmíněnou Zuzanou Norisovou i Davidem Novotným se před kamerou potkal i v komediálním seriálu Přešlapy, který zachycuje problémy i slasti každodenního života po třicítce.

Podobné články

Jeho hereckými partnerkami byly také Danica Jurčová nebo Tereza Kostková, která bude již na podzim zářit v novém seriálu Hvězdy nad hlavou. S nimi natáčel seriál Obchoďák, v němž si střihl roli dobráckého právníka, jenž si nedokáže odpustit vinu z minulosti a jako své hlavní poslání vidí pomáhat lidem.

Jednu z hlavních rolí měl také v seriálu Redakce, v němž se převtělil do šéfa domácí přílohy Denních listů. Až role Michala Břízy v seriálu Polda mu přinesla možnost být mužným drsňákem, stejně jako jeho nový kolega v podání Vladimíra Polívky, který je tak trochu jeho mladší verzí. V seriálu se setkal také s kolegou z Básníků Pavlem Křížem, který si v Poldovi zahrál epizodní roli.

Na další díl seriálu Polda se můžete podívat ve středu od 20:15 na Primě nebo si ho pusťte na iPrima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.