zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak šel čas s Davidem Matáskem: Od nezkušeného středoškoláka po drsného Poldu

David Matásek jako Kendy a jako Polda.
Autor: FTV Prima David Matásek jako Kendy a jako Polda.
Žaneta Dernerová , Vydáno: 24.07.2021
Herce Davida Matáska netřeba dlouze představovat. Snad každý si ho pamatuje jako Kendyho v dnes již legendární hexalogii o básnících. David ale již není tím mladíkem v posledním ročníku gymnázia. Na televizních obrazovkách ho můžeme vídat jako drsného komisaře Břízu v seriálu Polda. Podívejte se do exkluzivní fotogalerie, jak se David v průběhu let proměňoval v různých rolích.

reklama

David Matásek odstartoval svou kariéru jako středoškolák Kendy ve filmu Jak svět přichází o básníky, který má za úkol společně s kamarádem Štěpánem Šafránkem připravit divadelní muzikál. Po úspěchu tohoto snímku následovaly další a další filmy o básnících. Nakonec si získaly takovou oblibu, že v současnosti tvoří hexalogii. Matásek si zahrál ve všech šesti „básnických“ filmech.

Starostlivého krále a otce Šípkové Růženky ztvárnil v pohádce Tři bratři, kde mu hereckou partnerkou v roli královny byla Zuzana Norisová. S tou se setkal i při natáčení filmu Hodinový manžel, který pojednává o čtyřech kamarádech, kteří se rozhodnou podnikat právě jako manželé na hodinu. V tomto filmu mu jednoho z parťáků hrál David Novotný, se kterým se objevil ve filmu Davida Ondříčka Jedna ruka netleská.

Roli měl i v prvním celovečerním debutu režiséra Ondřeje Sokola Krásno, v historickém dramatu Jménem krále nebo v české filmové sci-fi komedii Probudím se včera.

David Matásek na premiéře filmu Krásno režiséra Ondřeje Sokola.
Autor: profimedia David Matásek na premiéře filmu Krásno režiséra Ondřeje Sokola.

David Matásek si zahrál i v mnoha seriálech

Kromě dalších filmů a divadelních prken, na nichž jsme ho mohli vidět v nespočtu rolí, si diváci budou Davida Matáska jistě pamatovat z mnoha seriálu. V Letišti se jako ambiciózní šéfstevard Karel, který sice působí dojmem silného chlapa, ale někdy se zachová jako slaboch, dostal do milostného trojúhelníku s hereckými kolegy Marošem Kramárem a Annou Šiškovou. S již zmíněnou Zuzanou Norisovou i Davidem Novotným se před kamerou potkal i v komediálním seriálu Přešlapy, který zachycuje problémy i slasti každodenního života po třicítce.

Adriana Romanová-Tarábková a Pavel Kříž ve druhém díle filmových básníků.

Takhle přicházejí básníci o iluze? Podívejte se, co dnes dělají hrdinové oblíbeného filmu

Jeho hereckými partnerkami byly také Danica Jurčová nebo Tereza Kostková, která bude již na podzim zářit v novém seriálu Hvězdy nad hlavou. S nimi natáčel seriál Obchoďák, v němž si střihl roli dobráckého právníka, jenž si nedokáže odpustit vinu z minulosti a jako své hlavní poslání vidí pomáhat lidem.

David Matásek jako komisař Michal Bříza.
Autor: FTV Prima David Matásek jako komisař Michal Bříza.

Jednu z hlavních rolí měl také v seriálu Redakce, v němž se převtělil do šéfa domácí přílohy Denních listů. Až role Michala Břízy v seriálu Polda mu přinesla možnost být mužným drsňákem, stejně jako jeho nový kolega v podání Vladimíra Polívky, který je tak trochu jeho mladší verzí. V seriálu se setkal také s kolegou z Básníků Pavlem Křížem, který si v Poldovi zahrál epizodní roli.

Na další díl seriálu Polda se můžete podívat ve středu od 20:15 na Primě nebo si ho pusťte na iPrima.cz

reklama

Související témata: David Matásek , Jak svět přichází o básníky , seriál Polda , seriál Přešlapy , seriál Letiště , David Novotný , Pavel Kříž , Zuzana Norisová

reklama

Přečtěte si také

reklama