zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dokument o Gottovi navštívily i děti slavných. Je důležité vidět i smrt, míní Horáček

Vzpomínka na Karla Gotta
Vzpomínka na Karla Gotta
Gabriela Kolinová , Vydáno: 06.10.2021
Přestože dokument Karel o zpěvákovi Gottovi je plný emocí a má velmi smutný konec, na slavnostní premiéru vzala řada známých osobností své děti. Třeba Sagvan Tofi jedenáctiletou dceru Satine a Michal Horáček desetiletou Julii. Podle něj je dobře, že děti vidí téma umírání. K životu patří a neměli bychom se mu vyhýbat.

reklama

Největší pozornost budila na slavnostní premiéře určitě vdova po Karlu Gottovi Ivana, která se veřejnosti po smrti svého muže vyhýbala. Do Slovanského domu dorazila ještě před plánovaným začátkem promítání v doprovodu režisérky Olgy Malířové Špátové.

Na červeném koberci pak kráčela v doprovodu svých půvabných dcer Charllote a Nelly. Byla z ní cítit pokora a láska. S novináři nemluvila, ale nám se na kameru alespoň vyznala z pocitu, se kterým na premiéru přišla. „S radostí,“ svěřila se pro pořad Showtime. 

Michal Horáček s dcerou Julií na premiéře dokumentu Karel.
Autor: profimedia Michal Horáček s dcerou Julií na premiéře dokumentu Karel.

Ivana Gottová udělala velký dojem

Ivana Gottová ve filmu původně účinkovat nechtěla, ale režisérka ji přemluvila. A bylo to dobře. Ivana totiž udělala na mnohé velký dojem. „Musím říct, že mě překvapila a hodně dojímala postava Gottovy ženy, jak se s pokorou o něj starala, nečekal jsem, že z toho ona vyjde tak pozitivně,“ prozradil po skončení filmu muzikant a bývalý politik Michael Kocáb. 

Jak se známým osobnostem líbil dokument Karel? Podívejte se na video:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Premiéra dokumentu Karel

Po dlouhé době se mezi lidmi ukázaly také Gottovy dcery, Charlotte Ella a Nelly Sofie, těm pak Ivana Gottová veřejně poděkovala. „Ráda bych poděkovala mým dcerám za jejich odvahu a statečnost a za to, že nám dovolily natáčet a pustily Olinku Malířovou Špátovou do našeho soukromí,“ složila jim poklonu.

Dokumet Karel viděly i děti známých osobností. Co na něj říkaly?

Na premiéře filmu Karel se kromě Charlotte a Nelly objevily i další děti známých osobností. Třeba spisovatel a textař Michal Horáček, který také kandidoval na prezidenta, přišel v doprovodu své desetileté dcery Julie. Ta se po promítání svěřila se svými pocity. „Bylo to smutný, ale docela se mi to líbilo, myslím, že to bylo hezky pojatý,“ prozradila v pořadu Showtime.

Horáček si myslí, že je velmi důležité se s dětmi o smrti bavit. A nic před nimi neskrývat. „Je to pojato jako film o umírání. V téhle době, kdy se tak strašně bojíme vyslovit slovo smrt a máme problém s důstojným odchodem, je ten film strašně důležitý. A je jedno, jestli to člověk vidí v padeásti, nebo v deseti. To je jenom dobře, že to vidí děti,“ svěřil se otec Julie. 

Také herec Sagvan Tofi vzal na promítání dokumentu svou dceru Satine, které je jedenáct let. „Moc se mi to líbilo. Hlavně, že na něj všichni vzpomínáme. Bylo to hodně smutný ten konec a doufám, že tady s náma ještě je,“ řekla Sagvanova dcera, podle níž tatínek rozhodně nebrečel. 

Na premiéru dokumentu Karel dorazily i Gottovy dcery. Charlotte Ella (vlevo) a Nelly Sofie (vpravo).

Premiéra filmu Karel: Blízcí přátelé se báli emocí. Takhle to slušelo Gottovým dcerám

Ivana Gottová a Olga Malířová Špátová na předpremiéře dokumentu Karel.

Ivana Gottová prolomila mlčení a dojatá vystoupila před lidmi: Karel by si to přál

reklama

Související témata: Karel Gott , Ivana Gottová , Michal Horáček , děti , smrt , umírání , Showtime

reklama

Přečtěte si také

reklama