Celebrity

6. října 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Dokument o Gottovi navštívily i děti slavných. Je důležité vidět i smrt, míní Horáček

Přestože dokument Karel o zpěvákovi Gottovi je plný emocí a má velmi smutný konec, na slavnostní premiéru vzala řada známých osobností své děti. Třeba Sagvan Tofi jedenáctiletou dceru Satine a Michal Horáček desetiletou Julii. Podle něj je dobře, že děti vidí téma umírání. K životu patří a neměli bychom se mu vyhýbat.

Největší pozornost budila na slavnostní premiéře určitě vdova po Karlu Gottovi Ivana, která se veřejnosti po smrti svého muže vyhýbala. Do Slovanského domu dorazila ještě před plánovaným začátkem promítání v doprovodu režisérky Olgy Malířové Špátové.

Na červeném koberci pak kráčela v doprovodu svých půvabných dcer Charllote a Nelly. Byla z ní cítit pokora a láska. S novináři nemluvila, ale nám se na kameru alespoň vyznala z pocitu, se kterým na premiéru přišla. „S radostí,“ svěřila se pro pořad Showtime.

Ivana Gottová udělala velký dojem

Ivana Gottová ve filmu původně účinkovat nechtěla, ale režisérka ji přemluvila. A bylo to dobře. Ivana totiž udělala na mnohé velký dojem. „Musím říct, že mě překvapila a hodně dojímala postava Gottovy ženy, jak se s pokorou o něj starala, nečekal jsem, že z toho ona vyjde tak pozitivně,“ prozradil po skončení filmu muzikant a bývalý politik Michael Kocáb.

Jak se známým osobnostem líbil dokument Karel? Podívejte se na video:

Po dlouhé době se mezi lidmi ukázaly také Gottovy dcery, Charlotte Ella a Nelly Sofie, těm pak Ivana Gottová veřejně poděkovala. „Ráda bych poděkovala mým dcerám za jejich odvahu a statečnost a za to, že nám dovolily natáčet a pustily Olinku Malířovou Špátovou do našeho soukromí,“ složila jim poklonu.

Dokumet Karel viděly i děti známých osobností. Co na něj říkaly?

Na premiéře filmu Karel se kromě Charlotte a Nelly objevily i další děti známých osobností. Třeba spisovatel a textař Michal Horáček, který také kandidoval na prezidenta, přišel v doprovodu své desetileté dcery Julie. Ta se po promítání svěřila se svými pocity. „Bylo to smutný, ale docela se mi to líbilo, myslím, že to bylo hezky pojatý,“ prozradila v pořadu Showtime.

Horáček si myslí, že je velmi důležité se s dětmi o smrti bavit. A nic před nimi neskrývat. „Je to pojato jako film o umírání. V téhle době, kdy se tak strašně bojíme vyslovit slovo smrt a máme problém s důstojným odchodem, je ten film strašně důležitý. A je jedno, jestli to člověk vidí v padeásti, nebo v deseti. To je jenom dobře, že to vidí děti,“ svěřil se otec Julie.

Také herec Sagvan Tofi vzal na promítání dokumentu svou dceru Satine, které je jedenáct let. „Moc se mi to líbilo. Hlavně, že na něj všichni vzpomínáme. Bylo to hodně smutný ten konec a doufám, že tady s náma ještě je,“ řekla Sagvanova dcera, podle níž tatínek rozhodně nebrečel.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.