Celebrity

27. ledna 2022 13:00

Ondřej Mrázek

Dominika Gottová o písni: Vždy jsem chtěla být na pódiu, ale nemám talent. Kritici: Jde o peníze!

Dominika Gottová hostem Nového dne

Nejstarší dcera Karla Gotta Dominika čerstvě představila nový klip, jenž je věnovaný jejímu otci. Gottová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS taky uvedla, že pěvecký talent po otci nemá, na pódiu chtěla být ale odjakživa.

Dominika Gottová (48) talent od boha, jaký měl jistě její tatínek Karel Gott, sice do vínku nedostala, ani to jí ovšem nezabránilo natočit a nazpívat novou píseň, kterou následně věnovala svému slavnému otci. Ihned po vydání klipu se na ni za to ovšem snesla ostrá kritika. Byť u videa jsou i pochvalné komentáře.

Kritici dceru slavného zpěváka nešetří

Ovšem někteří kritici tvrdí, že se Gottová snaží pouze přiživit na slavném jménu, aniž by přitom respektovala zásady umění. Celý život údajně žila s nataženou rukou. Dost možná nejdrsnější slova pro ni pak měl odborný kritik a publicista Josef Vlček. „V populární hudbě neexistuje pojem kýč, ale pojem sr*čka. Ano, to platí i o klipu,“ prohlásil zcela vážně na adresu nové písně.

Ani šéfredaktor serveru Extra.cz Karen Mchitarjan si nebral servítky. Písničku vnímá jako zpověď Dominiky Gottové, na kterou měla plné právo. Otázkou podle něj je, zda měl Gabriel Grillotti právo mluvit jménem Karla Gotta „Pokud bych měl být kritický, tak Dominka píseň natočila proto, že za ni dostala zaplaceno,“ hodnotil Mchitarjan píseň v pořadu Nový den.

Sama Dominika tyto narážky odmítá. „Na světě vždycky jsou nepřející lidé. Kdo si chce dloubnout, dloubne si,“ komentuje jejich slova Gottová. A co se týče Vlčka: „Kritika mi nevadí, ale slušná! Vulgární kritiku neberu a ať si každý zamete před vlastním prahem...,“ reagovala na jeho slova serveru Blesk.cz.

Píseň je pro Gottovou důležitá

Gottová se na vzniku nové skladby podílela s italským hudebníkem a svým kamarádem Gabrielem Grillottim. Ten text upravil, přičemž producentsky se na něm podílel ještě moderátor Petr Vojnar. „Nabídka přišla od pana Grillottiho. S jeho produkční firmou v Čechách spolupracuji. Rád se podílím na zajímavých věcech, třeba i na kontroverzních. Přišlo mi, že to je přesně ono,“ uvedl k celé záležitosti v pořadu Nový Den na CNN Prima NEWS.

Gottová si je každopádně svých limitů dobře vědoma. S nápadem zhmotnit myšlenky na jejího otce přišel údajně samotný Grillotti, když mu na to dcera několikanásobného slavíka řekla, že neumí zpívat, uklidnil ji, že v šansonu to není třeba. „Je to recitace, přednes,“ vysvětlila Gottová. „Vedlo mě k tomu to, že v hloubi duše jsem si vždycky přála být na pódiu. Pěvecký talent ale nemám. Toto byla příležitost se v rámci možností umělecky vyjádřit,“ dodala na závěr v pořadu Nový Den. Celé video najdete v úvodu článku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.