Celebrity

12. září 2021 05:55

Petra Kloidová

Film Zátopek: Neuvěřitelné fotografie z natáčení připomínají stroj času

Český snímek Zátopek oslavující slavnou sportovní legendu přijali kritici a diváci více než dobře. Zpodobnění Emila Zátopka a jeho manželky Dany je dokonalé stejně jako zachycení doby. V kombinaci s dnešními reáliemi tak fotky z natáčení vypadají, jako bychom se vrátili do minulosti pomocí stroje času. Podívejte se na ně v galerii.

Film Zátopek pojednává o životě české běžce Emila Zátopka, který se jako sportovec musel popasovat s komunismem. Hlavní roli ztvárnil Václav Neužil, jenž se několik let připravoval na dokonalé ztvárnění české sportovní legendy. Sekundovala mu Martha Issová jako oštěpařka Dana Zátopková.

EMIL ZÁTOPEK A JEHO OSUDOVÁ LÁSKA: UDĚLAL GESTO, KTERÉ DANU DOSTALO

Přípravy na film Zátopek se vlekly několik let

Režisér David Ondříček připravoval film několik let a měl problémy s jeho financováním. Od natáčení Zátopka ho odrazoval i sám režisér Miloš Forman. „Film o Zátopkovi mi rozmlouval skoro každý. Miloš Forman říkal, že závod je ve skutečnosti vždycky zajímavější než ve filmu. Rozmlouval mi to, bohužel už mu výsledek nemůžu ukázat. Tátovi to téma přišlo dobrý, líbilo se mu. Radil mi i nějaké vizuální věci, jak by to zakončil a podobně,“ vzpomněl režisér na svého otce, slavného kameramana Miroslava Ondříčka.

Proč se Václav Neužil nikdy nepotkal s Danou Zátopkovou?

Zatímco Martha Issová se během příprav na film potkala s Danou Zátopkovou a padly si do oka, Václav Neužil se setkání zdráhal. „Měl jsem možnost setkat se s Danou Zátopkovou, ale bál jsem se, že se před ní budu předvádět, budu se snažit vypadat lepší, než jsem, budu se překrucovat. Říkal jsem si, že to nechci, že je to zbytečné. Nesetkal jsem se s ní, ale přál jsem si, abychom šli na panáka, až ten film uvidí. To se bohužel už nestane, protože mezitím odešla. Kdyby ve mně Emila, byť v jediné vteřině, viděla, bylo by to pro mě vyznamenání,“ řekl Václav Neužil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.