zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Gabriela Soukalová přiznala smutné období. Její rodinu sužuje nemoc

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anna Lacinniková , Vydáno: 02.11.2021
Dlouhé roky se bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová potýkala s anorexií. Vypořádat se jí s tím pomohli až odborníci a paradoxně i ukončení sportovní kariéry a jiný pohled na sebe sama. Dnes už je na tom známá moderátorka dobře a za své zkušenosti je dokonce i ráda. „Ničeho nelituji,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Soukalová. Během rozhovoru přiznala i to, že kromě radosti z dcery prožívá i smutek kvůli rodině.

reklama

Poruchy příjmu potravy začaly u bývalé profesionální sportovkyně v období puberty. „Jedno z popíchnutí přišlo i od trenéra v juniorské reprezentaci. Hlavně jsem ale od malička měla vysoké nároky sama na sebe a moc dobře jsem uvědomovala, že konstitučně nezapadám mezi holky a musela jsem s tím něco udělat,“ uvedla Soukalová.

Gabriela Soukalová
Autor: CNN Prima News Gabriela Soukalová

Z anorexie do bulimie

S anorexií se potýkala přibližně deset let. Středobodem se pro ni stalo jídlo. „Přišla jsem o veškeré záliby a koníčky. Veškerou pozornost jsem věnovala tomu, co jím a jak vypadám. Byla jsem na sebe naštvaná, když jsem snědla víc než jsem si na daný den určila. Také jsem měla tendenci se neustále vážit, a když jsem splňovala mnou určenou váhu, tak jsem byla ta nejšťastnější na světě. Když jsem se ale vychýlila třeba jen o jedno kilo, obviňovala jsem se. Bylo to hodně nepříjemné,“ vysvětlila.

Gabriela Soukalová v pořadu Povídej
Autor: CNN Prima News Gabriela Soukalová v pořadu Povídej

Její potíže se postupně přelily od anorektických k těm bulimickým. „Když moje tělo trpělo nedostatkem příjmu potravy, začínala se dostavovat extrémní žravá, kterou skoro nešlo nijak korigovat. Začalo to být opravdu špatné. Kvůli každé věci, kterou jsem snědla navíc, jsem se hodně obviňovala. Měla jsem velké výčitky a pocit viny,” popsala.

Ani nejlepší přátelé Soukalové o anorexii nic nevěděli

Jít s pravdou ven se rozhodla až po letech. Dlouhé roky se za své potíže styděla. „Ani mí nejlepší přátelé nevěděli, že mám takový problém. Považovala jsem to za svoji slabinu a nechtěla jsem, aby to někdo prohlídl. Bála jsem se, že mě odsoudí a už nebudu tak dokonalá, jak to vypadá,“ svěřila se moderátorce Radce Červinkové Soukalová.

„Myslím si, že něco takového včetně souvisejících depresivních stavů má spousta žen a věková hranice se neustále snižuje. Je to velmi aktuální problém, o kterém se málo mluví,“ doplnila. I právě proto založila nadaci Fond Gábi, která se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy.

Gabriela Soukalová
Autor: FTV Prima Gabriela Soukalová

„Vypořádat se s mými problémy mi pomohli až odborníci a ukončení sportovní kariéry. Nešlo to naráz, musela jsem hodně zapracovat sama na sobě a na své seberefexi, ale postupně se špatné dny minimalizovaly, za což jsem moc ráda. Vlastně jsem ráda za všechno, co přišlo. Do jisté míry mě to naučilo, co budu do budoucna potřebovat. Nelituji ničeho,“ řekla Soukalová.

Soukalová má smutné období

V současnosti bývalou českou sportovkyni naplno zaměstnává role maminky. Teprve před měsícem totiž přivedla na svět dceru Izabelu Gabrielu. Mateřství si prý velmi užívá a nechápe, proč se tomu tak dlouho bránila. „Nechtěla jsem si připustit, že někdy v budoucnu budu mít nějaké děti. Bylo to pro mě tabu,“ řekla 31letá moderátorka pro pořad Showtime.

Soukalová teď tvoří pár s Milošem Kadeřábkem, který je i otcem měsíční holčičky. Vloni ukončila vztah s badmintonistou Petrem Koukalem. Kromě komplikovaného rozvodu se však dostavily i další problémy. „Nebyla to jediná zkouška, která mě potkala. Moje sestra vážně onemocněla a v návaznosti na to onemocněla také moje maminka a tatínek. Bylo to poměrně smutné období, které pořád trvá,“ svěřila se Soukalová a dodala se silou i pokorou v hlase, že bez předchozích životních lekcí by na tu současnou byla jen těžko připravena.

Gábina Soukalová s přítelem Milošem.
Autor: profimedia Gábina Soukalová s přítelem Milošem.

Největší oporou pro ni v současnosti představuje její partner a dcera Izabelka. „Miloš se mi snaží maximálně věnovat a pomáhat ve všem, v čem je potřeba. Největší motivací je však naše malá. Je to absolutně nepopsatelný pocit, který bych přála zažít každé ženě,“ uzavřela Soukalová.

Gábina Soukalová

Gábina Soukalová to schytala od matek: Nechala dceru plakat a neutišila ji

Herečka Nela Boudová byla hostem pořadu Povídej CNN Prima NEWS.

Nela Boudová o příteli Janu Tunovi: V jádru jsme oba divocí koně. Překvapuje mě, že jsme spolu

 

Míša Kuklová v pořadu CNN Prima NEWS Povídej.

Míša Kuklová o zákeřné rakovině: Věděla jsem, že přijde. S Pomejem to byl drsný stres

reklama

Související témata: FTV Prima , Povídej , Gabriela Soukalová , anorexie , bulimie , Showtime

reklama

Přečtěte si také

reklama