Celebrity

2. listopadu 2021 05:55

Anna Fedorov

Gabriela Soukalová přiznala smutné období. Její rodinu sužuje nemoc

POVÍDEJ (8)

Dlouhé roky se bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová potýkala s anorexií. Vypořádat se jí s tím pomohli až odborníci a paradoxně i ukončení sportovní kariéry a jiný pohled na sebe sama. Dnes už je na tom známá moderátorka dobře a za své zkušenosti je dokonce i ráda. „Ničeho nelituji,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Soukalová. Během rozhovoru přiznala i to, že kromě radosti z dcery prožívá i smutek kvůli rodině.

Poruchy příjmu potravy začaly u bývalé profesionální sportovkyně v období puberty. „Jedno z popíchnutí přišlo i od trenéra v juniorské reprezentaci. Hlavně jsem ale od malička měla vysoké nároky sama na sebe a moc dobře jsem uvědomovala, že konstitučně nezapadám mezi holky a musela jsem s tím něco udělat,“ uvedla Soukalová.

Z anorexie do bulimie

S anorexií se potýkala přibližně deset let. Středobodem se pro ni stalo jídlo. „Přišla jsem o veškeré záliby a koníčky. Veškerou pozornost jsem věnovala tomu, co jím a jak vypadám. Byla jsem na sebe naštvaná, když jsem snědla víc než jsem si na daný den určila. Také jsem měla tendenci se neustále vážit, a když jsem splňovala mnou určenou váhu, tak jsem byla ta nejšťastnější na světě. Když jsem se ale vychýlila třeba jen o jedno kilo, obviňovala jsem se. Bylo to hodně nepříjemné,“ vysvětlila.

Její potíže se postupně přelily od anorektických k těm bulimickým. „Když moje tělo trpělo nedostatkem příjmu potravy, začínala se dostavovat extrémní žravá, kterou skoro nešlo nijak korigovat. Začalo to být opravdu špatné. Kvůli každé věci, kterou jsem snědla navíc, jsem se hodně obviňovala. Měla jsem velké výčitky a pocit viny,” popsala.

Ani nejlepší přátelé Soukalové o anorexii nic nevěděli

Jít s pravdou ven se rozhodla až po letech. Dlouhé roky se za své potíže styděla. „Ani mí nejlepší přátelé nevěděli, že mám takový problém. Považovala jsem to za svoji slabinu a nechtěla jsem, aby to někdo prohlídl. Bála jsem se, že mě odsoudí a už nebudu tak dokonalá, jak to vypadá,“ svěřila se moderátorce Radce Červinkové Soukalová.

„Myslím si, že něco takového včetně souvisejících depresivních stavů má spousta žen a věková hranice se neustále snižuje. Je to velmi aktuální problém, o kterém se málo mluví,“ doplnila. I právě proto založila nadaci Fond Gábi, která se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy.

„Vypořádat se s mými problémy mi pomohli až odborníci a ukončení sportovní kariéry. Nešlo to naráz, musela jsem hodně zapracovat sama na sobě a na své seberefexi, ale postupně se špatné dny minimalizovaly, za což jsem moc ráda. Vlastně jsem ráda za všechno, co přišlo. Do jisté míry mě to naučilo, co budu do budoucna potřebovat. Nelituji ničeho,“ řekla Soukalová.

Soukalová má smutné období

V současnosti bývalou českou sportovkyni naplno zaměstnává role maminky. Teprve před měsícem totiž přivedla na svět dceru Izabelu Gabrielu. Mateřství si prý velmi užívá a nechápe, proč se tomu tak dlouho bránila. „Nechtěla jsem si připustit, že někdy v budoucnu budu mít nějaké děti. Bylo to pro mě tabu,“ řekla 31letá moderátorka pro pořad Showtime.

Soukalová teď tvoří pár s Milošem Kadeřábkem, který je i otcem měsíční holčičky. Vloni ukončila vztah s badmintonistou Petrem Koukalem. Kromě komplikovaného rozvodu se však dostavily i další problémy. „Nebyla to jediná zkouška, která mě potkala. Moje sestra vážně onemocněla a v návaznosti na to onemocněla také moje maminka a tatínek. Bylo to poměrně smutné období, které pořád trvá,“ svěřila se Soukalová a dodala se silou i pokorou v hlase, že bez předchozích životních lekcí by na tu současnou byla jen těžko připravena.

Největší oporou pro ni v současnosti představuje její partner a dcera Izabelka. „Miloš se mi snaží maximálně věnovat a pomáhat ve všem, v čem je potřeba. Největší motivací je však naše malá. Je to absolutně nepopsatelný pocit, který bych přála zažít každé ženě,“ uzavřela Soukalová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.