Celebrity

25. února 2024 07:52

David Laštovka

Jana Teplého postihla krutá smrt. Stašová o jeho posledním představení: Aplaus vestoje

Od smrti charismatického herce charakterních i komediálních rolí s nezaměnitelným hlasem Jana Teplého uplyne 17 let. Jaké bylo jeho soukromí? Jak vycházel se synem, Janem Teplým mladším, rovněž hercem, kterého měl až v pětačtyřiceti letech? Ten mimo jiné žije s herečkou Michaelou Badinkovou, s níž má dvě dcery.

Že Jan Teplý trpí vážnými zdravotními problémy, se ukázalo dva roky před jeho smrtí. Jako prezident Herecké asociace, kterou spoluzakládal a vedl ji od roku 1990 až do roku 2005, nečekaně chyběl na vyhlášení nominací na Ceny Thálie. „Má vážné zdravotní potíže komplikované se zápalem plic,“ vysvětloval tehdy kolega Václav Postránecký, který ho ve funkci následně vystřídal.

Jak se ukázalo, Teplý trpěl zákeřnou rakovinou a naděje na vyléčení byla téměř nulová. Přesto s ní bojoval velmi statečně a hrát se snažil do poslední chvíle. Divadlo bylo jeho život. „Zemřel přesně měsíc po našem posledním představení v Liberci. Diváci se s ním loučili, jako by to tušili. Tleskali nám vestoje, což tehdy ještě nebývalo tak obvyklé jako třeba dnes. Jako by cítili, že ho vidí naposledy. Jeho smrt mě velmi zasáhla. Byl to nejen výborný herec, ale také skvělý člověk,“ zavzpomínala na něj herečka Simona Stašová.

Herec Jan Teplý mladší je také herec (podívejte se na archivní video z roku 2017):

Vnuček od syna a jeho partnerky Michaely Badinkové už se nedožil

Jan Teplý byl třikrát ženatý. S poslední manželkou, herečkou kladenského divadla Janou Jiskrovou, měl syna Jana, který pokračuje v jeho šlépějích a vypracoval se v respektovaného herce. Když se narodil, Teplému bylo pětačtyřicet let. „Herecké rady mi moc nedával. Měli jsme spolu spíš jiné diskuse. Měl jsem různé revolty, takže jsme spolu sedávali a vyměňovali si dojmy. I když mezi námi byl větší věkový rozdíl, stihli jsme si toho hodně říct. Měl se mnou velkou trpělivost a byl rád, že se mi podařilo dostat se k divadlu,“ svěřil se v rozhovoru pro Deník Jan Teplý mladší, který žije s herečkou Michaelou Badinkovou, s níž má dvě dcery, třináctiletou Evelínu a v březnu desetiletou Emílii. Jejich narození už se ale jejich děda nedožil. Zemřel 25. února 2007 ve věku 75 let. „Někdy se přistihnu, že mám v sobě při výchově dcer nějaké modely, které jsem odkoukal od rodičů,“ poznamenal Jan.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.