Celebrity

19. prosince 2021 05:59

Petra Kloidová

Hřebejk: Menzel natáčení Pelíšků schválně zkomplikoval. Ale byly pak lepší!

7 pádů Honzy Dědka - Hřebejk a Pelíšky

Fenomenální dvojice Hřebejk a Jarkovský, režisér a scénárista, zavzpomínali na to, jak jim pomohl Jiří Menzel s Pelíšky. Bez jeho zásadní připomínky by to nebyly takové Pelíšky, které známe. Možná by zcela zapadly v záplavě jiných českých filmů…

První snímek umělecké dvojice Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, který šel do kin, byly Šakalí léta. Oba dva ho však překvapivě považují za propadák. „Film Šakalí léta byl úspěšný v tom smyslu, že na něj přišlo půl milionu lidí do kina a písničky se hrály. Ale byl drahý a vzhledem k žánru se neprodal do zahraničí. Poezie Ivanových textů byla nepřeložitelná, takže ten film, sečteno a podrženo, byl prodělek. Dostali jsme nálepku, že jsme komerčáci, kteří navíc nevydělali,“ překvapil v rozhovoru s Honzou Dědkem režisér Jan Hřebejk, který si spolu s Jarchovským musel na další filmový úspěch počkat šest let, přestože Pelíšky měl napsané o mnoho dříve.

„První verzi jsme napsali jako Šakalí léta 2. Hlavními postavami byli ti mladí. A když jsme to dávali ke grantu, šli jsme za Jiřím Menzelem, aby nám napsal nějaké doporučení. Menzel napsal dopis, že to ještě není dobrý, ale jednou bude. Já byl nasranej,“ zavzpomínal Jan Hřebejk.

Jiří Manzel jako guru Pelíšků

Právě kvůli dopisu oscarového režiséra Pelíšky grant nedostaly, a tak si Hřebejk pro Jiřího Manzela došel. „Šel jsem za ním, aby mi řekl, v čem je ten problém. A on mi řekl, že ty staré postavy jsou mnohem lepší než mladí. Přisuzoval jsem to jeho generaci. Ale přečetl jsem si to a řekl jsem si: Jasně. Otočili jsme to a mladí zůstali jako pozorovatelé pošetilých rodičů. Tím se to zlevnilo asi o 80 %. Začalo to být celé přehlednější a vtipnější,“ prozradil režisér. Když šel budoucí filmový fenomén do kin, bylo Hřebejkovi teprve dvaatřicet let.

Natáčení kvalitního sexu Jaroslava Duška

Jak shodou okolností zavzpomínala i Eva Holubová u Honzy Dědka, ani slavná sexuální scéna v Pelíškách nepatřila k těm nejlehčím, a nakonec byla její část jedna velká improvizace. Režisér na Holubovou netlačil, dal dvojici volnost, co se v ložnici paní učitelky bude dít. Jaroslav Dušek se ale vyřádil. „Když přišel den D, řekl mi, abych se nebála, že má kondom. A začal rajtovat na gauči. Takže já jsem si vzala dvoje spoďáry, protože mi bylo jasný, čeho je schopnej. A ještě jsem si půjčila od Simonky Stašové stahovačky. Nechápu, jak jsem je na sebe nandala, protože pak je na mě museli stříhat,“ vyprávěla Eva Holubová. Dušek přišel s takovou improvizací, že herečce text vypadl z hlavy.

„Vůbec jsem neříkala text, který jsem měla říkat, opakovala jsem jenom: ‚Mně je blbě. Hlavně tiše a rychle.‘ A Jarda pak přišel s těžítkem a nabídkou kvalitního sexu. To si taky vymyslel. Dušek není schopný se něco naučit,“ prozradila o natáčení populárního filmu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.