zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Iva Janžurová: Proč odmítala hrát se svými dcerami? A jaké mají mezi sebou vztahy?

David Laštovka , Vydáno: 01.07.2021
Z toho, že se dcery Sabina a Theodora Remundovy rozhodly vydat ve šlépějích svých rodičů, nebyla herečka Iva Janžurová vůbec nadšená. Když přišla první nabídka na společnou práci před kamerou, dokonce vážně uvažovala, že odmítne. Co ji k tomu vedlo?

reklama

Jak Iva Janžurová přiznala, dcery to k herectví táhlo už odmalička. Jak by také ne. Vzor měly ve svých rodičích, ať už právě v její osobě, nebo v otci Stanislavu Remundovi, herci a divadelním režisérovi. „Když nám asi v deseti letech oznámily, že chtějí jít na konzervatoř, spadli jsme málem pod stůl. Bylo moc těžké jim v tom věku vysvětlit, že to nemusí být žádný med. Musím říct, že bylo docela těžké překonat vnitřní zděšení z toho, že jim to třeba nevysvětlíme,“ zavzpomínala Janžurová. Dcery se nakonec od svého snu odradit nenechaly, šly si za svým a v profesi se staly velmi úspěšné. Theodora je herečka a dokumentární režisérka, Sabina herečka a scenáristka.

Iva Janžurová nedávno oslavila životní jubileum.
Autor: profimedia Iva Janžurová nedávno oslavila životní jubileum.

Když Ivu Janžurovou v roce 2001 oslovila režisérka Alice Nellis s tím, že by do chystaného filmu Výlet chtěla do role matky obsadit ji a do postav jejích dcer Sabinu s Theodorou, zpočátku se zdráhala. Bála se, že by její holky mohly být nařčené z toho, že si je prosadila ona. Zkrátka a dobře, že by to mohlo být bráno jako protekce. Alice se však nenechala odbýt a nakonec ji přemluvila. „Vysvětlila jsem jí, že ve filmu potřebuji využít právě jejich reálného rodinného vztahu,“ svěřila se režisérka.

Jorga Kotrbová jako Zlatovláska.

Filmová hvězda osmdesátých let Jorga Kotrbová: Stala se z ní multimilionářka!

Nakonec si všichni natáčení maximálně užívali a na place po celou dobu vládla příjemná pohodová atmosféra. „Ani na chvíli jsme netrpěly ponorkovou nemocí, pořád jsme měly co řešit, někdy jsme šly někam na večeři, ráno mě chodily dcery budit a staraly se, abych moc nezdržovala,“ prozradila s úsměvem Janžurová. 

Iva Janžurová bydlí se svými dcerami pod jednou střechou 

Přestože měla snahu jim při hraní občas radit, nakonec tak neučinila. „To jsem se hlídala, abych jim nepřekážela ani podvědomým dozorem, protože tam měly svou režisérku. Když jsem se přece jen nachomýtla a něco řekla, obrazně řečeno na mě zavrčely, ať toho nechám,“ přiblížila herečka, která je na své dcery velmi pyšná a těší ji, že s ní bydlí se svými rodinami pod jednou střechou.

Iva Janžurová s dcerami Sabinou a Theodorou

Iva Janžurová žije s dcerami v jednom domě a vzpomíná: Byla jsem špatná matka

Mezi dcerami to prý jednu dobu skřípalo, ale dnes spolu mají bezproblémové vztahy. „Jeden čas to vypadalo, že budou bydlet každá zvlášť, ale nakonec žijeme všichni pohromadě. Dům jsme předělali tak, aby nám všem vyhovoval a měli v něm oddělené bydlení. Vídáme se, jen když chceme,“ popsala Iva Janžurová. 

Jak jim to v komedii Výlet, který vypráví o zvláštní rodinné výpravě, klapalo, se můžete podívat ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX, případně o den později ve 22:00 na TV Prima. 

Iva Janžurová nedávno oslavila životní jubileum.

Iva Janžurová slaví 80: Otce svých dcer si nikdy nevzala, chodila k němu na zálety

reklama

Související témata: Iva Janžurová , Theodora Remundová , Sabina Remundová , výlet , Alice Nellis , rodinné vztahy

reklama

Přečtěte si také

reklama