Celebrity

12. září 2022 17:00

David Laštovka

Smutné tajemství herce Jana Hartla: Manželka mu zemřela, na děti zůstal sám

Jan Hartl, který slaví sedmdesáté narozeniny, ztvárnil desítky slavných filmových rolí, na výsluní se drží už hezkou řádku let. O jeho soukromí se ale nic moc neví. Rozhovory téměř neposkytuje a s osobním životem se nesvěřuje ani svým nejbližším kolegům. Nedávno však vyšlo najevo, jakou obrovskou bolest v srdci nosí.

Přestože od mládí patřil Jan Hartl k hercům, za kterými se skoro každá žena otočila, v lásce příliš štěstí neměl. Poprvé se zamiloval při studiích do kolegyně Mileny Steinmasslové, která ho ale opustila kvůli kameramanovi Romanovi Pavlíčkovi. Podobně to dopadlo i s další jeho známostí, kdy se zakoukal do Veroniky Žilkové.

„Po skončení vánočního koncertu na mě s kyticí narcisek čekal moc hezký kluk a říkal: ‚Vy se mi strašně líbíte.‘ Když jsem se ale po nějaké době dozvěděla, že je herec, napsala jsem mu dopis: ‚Milý Honzo, nikdy tě už nechci vidět! Můj tatínek je totiž také umělec a strašně to zničilo naši rodinu. Viděla jsem, že má vedle mojí maminky múzy, a deptalo mě, že maminka nebyla jeho jediná. Umělci jsou nestálí, nerodinné typy, v žádném případě nechci umělce.‘ A pak jsme spolu stejně čtyři roky chodili,“ prozradila Veronika Žilková, dnes Stropnická, která se ovšem se svým mužem Martinem Stropnickým rozvádí. Také ona Hartla opustila kvůli jinému muži, což nemohl překousnout a údajně jí to dodnes ani neodpustil.

Po dalším zklamání herec na ženy tak trochu zanevřel a místo toho se naplno věnoval herecké kariéře. Po svých zkušenostech neměl na nový vztah ani pomyšlení a uzavřel se ještě více do sebe. „V mládí na něho ženské letěly, ale on byl takový plachý a uzavřený, klasický introvert,“ sdělila o něm kolegyně z divadla Ivanka Devátá.

Herec Jan Hartl se kdysi zakoukal do Veroniky Žilkové. Ta se teď rozchází se svým mužem

Když mu ale do života vstoupila půvabná lékařka se specializací na psychiatrii Olga Škopková, na všechno zlé zapomněl a znovu se zamiloval. Vychovávali spolu dvě děti: dceru Kláru a syna Prokopa a zdálo se, že rodinnou idylku nemůže už nic narušit. Bohužel štěstí se k nim otočilo zády. Olga onemocněla rakovinou. Jan se o svou ženu obětavě a láskyplně staral do poslední chvíle a doufal v zázrak, který se bohužel nekonal. Boj se zrádnou chorobou jeho životní láska prohrála a on na dvě děti zůstal úplně sám.

Sdílejte článek
Štítky děti rakovina Jan Hartl

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2023

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.