Celebrity

19. září 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Jiří Langmajer o depresích: Musel jsem vyhledat psychiatra, bral jsem to jako prohru

Charismatický herec Jiří Langmajer sváděl většinu života boj s depresemi, které ho málem srazily až na dno. Jak přiznal, býval nepříjemný, zlý, občas i arogantní, což pramenilo z toho, že trpěl pocitem studu. Míval stavy, kdy s lidmi nedokázal komunikovat, protože nevěděl jak. Neuměl nasadit úsměv a být na ně milý. Co ho nakonec zachránilo?

Mnoho let se Jiří Langmajer pral se svými démony a nevěděl, jak z toho ven. „Míval jsem třicet představení měsíčně a ve dvaceti z nich umřel. To s vámi zacvičí. Když jsem hrál Hamleta na Hradě, stavil se za mnou výborný léčitel čínské medicíny: ‚Já bych vás uklidnil, ale nemůžu, protože byste přišel o své emoce, o své ďábly. O to, co na vás mají lidé rádi, kvůli čemu chodí do divadla...‘ Byl to začarovaný kruh,“ popsal herec.

Pocit radosti tenkrát neznal. Když u jedné léčitelky vyplňoval speciální test osobnosti, zjistilo se, že je ve velkém deficitu se serotoninem, hormonem štěstí. Nakonec se odhodlal a se svými problémy vyhledal psychiatra. Bylo to v době, kdy poznal svoji životní lásku, herečku Adélu Gondíkovou. Tehdy totiž kvůli jeho stavům reálně hrozilo, že by o ni mohl přijít. „Nebyl jsem ani zdaleka v takový psychický kondici, kterou by si ta úžasná žena po mým boku zasloužila. I když bylo rozhodnutí vyhledat pomoc nevyhnutelný, provázel ho pocit vnitřní prohry. Doktor mi tehdy naštěstí velmi rychle vysvětlil, že deprese je nemoc jako každá jiná a jako takovou je třeba ji léčit. Stejně jako třeba léčíte vysokej kervní tlak nebo problémy se štítnou žlázou,“ prozradil Jiří v rozhovoru pro biOrganica magazín.

Už po první návštěvě cítil, že udělal správnou věc. „Když jsem pak konečně přestal s práškama soupeřit ve stylu kdo s koho, strašně se mi ulevilo. A došlo mi, že je třeba o tom otevřeně mluvit, protože psychické nemoci jsou v naší společnosti pořád trochu tabu a plno lidí si vůbec nedokáže připustit, že má nějaký problém. Hlavně chlapů,“ vysvětlil herec.

Jiřího Langmajera nyní můžeme vidět v rodinné komedii Špunti na vodě, kterou v neděli 19. září od 20:15 vysílá TV Prima. Kromě něj se ve filmu přestaví například Tatiana Dyková, Hynek Čermák, Pavel Liška, Anna Polívková, a jak už samotný název vypovídá, i řada capartů. „Já už mám děti dospělé, takže mě to natáčení s nimi trochu zmáhalo. Ten věčný křik, pískání, kvičení, plácání... Děti mám rád, ale tady jich bylo trochu víc, než bych normálně dokázal snést,“ svěřil se upřímně herec na premiéře filmu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.