Celebrity

24. února 2022 11:00

Žaneta Dernerová

Karel Roden se po pěti letech vrací na filmová plátna v hlavní roli. Zahraje si mstitele

Trailer k filmu Promlčeno

Karel Roden odkrývá v průběhu jednoho večera dávný zločin. Snímek režiséra Roberta Sedláčka Promlčeno je výjimečný svou formou i zpracováním, jeho děj se totiž odehrává téměř v reálném čase. Ve filmu, který vstoupí do českých kin 28. dubna, se můžete těšit i na Barboru Bočkovou, Igora Bareše, Vilmu Cibulkovou, Denisu Barešovou nebo Vladimíra Kratinu.

Film Promlčeno se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se jako záhadný Radek vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

„Je to první film v československé kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Žádný jiný film se dějově neodehrává tady a teď,“ říká režisér filmu Robert Sedláček. „Ve filmu je skvělá ta jednotná linka času. Při sledování cítíte ten časový tlak, který udržuje diváka po celou dobu v totálním napětí,“ dodává představitel jedné z rolí Igor Bareš.

Ústředním tématem filmu je vražda, kterou hlavní postava po několika letech odkrývá. Blíží se promlčení zločinu. Česká republika je totiž jedna z mála zemí na světě, ve které lze promlčet vraždu již po 15 letech. „Není zločin jako zločin. Jsou věci, které nepromlčíš sám před sebou, a to je trest nejvyšší. Ale asi by bylo zdravé ten zákon přehodnotit,“ tvrdí herečka Vilma Cibulková.

Stejný názor zastává i představitel hlavní role Karel Roden. „Je hrozné, že i když se na pachatele později přijde, sám se třeba přizná, nelze ho už potrestat. To si ani nechci představovat, že by se mě to osobně týkalo,“ říká Roden k ústřednímu tématu filmu, který sklízí úspěchy na filmových festivalech. Po ocenění z přehlídek v New Yorku, Los Angeles nebo Florencii nedávno získal cenu pro nejlepší film na festivalu v Barceloně a cenu pro nejlepšího evropského režiséra v Londýně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.