Celebrity

19. července 2021 06:00

David Laštovka

Kateřina Macháčková: Prvního muže měla v jednadvaceti. Kdo ze slavných byl její první?

Herečka Kateřina Macháčková řadu let žije sama a po dvou nepovedených manželstvích už další lásku nečeká. „To už jde dávno mimo mě a myslím, že to opravdu nehrozí. Jsem ráda sama a vůbec s tím nemám problém. Mám skvělé děti, úžasná vnoučata, bezvadné přátele. Vůbec se nenudím. Vyhovuje mi být mezi lidmi a pak za sebou zavřít dveře a mít klid,“ prozradila.

Jejím prvním manželem byl herec Petr Svojtka, se kterým má syna Petra. „On byl asi můj osudový muž, navíc první. Bylo mi jednadvacet let. Když jsme spolu začali chodit, moje máma, která mě tehdy ještě pořád hlídala, byla proti a došlo to tak daleko, že mě kvůli tomu vyhodila z domova,“ zavzpomínala herečka. Azyl našla u Svojtkovy matky, která ji vzala do jejich suterénního bytu. Tři měsíce poté, jako studentka třetího ročníku DAMU, přišla do jiného stavu.

„Moje máma chtěla, abych šla na interrupci, ale neposlechla jsem,“ přiblížila herečka. Manželství se Svojtkou, který tragicky zemřel v pouhých pětatřiceti letech, vydrželo pouhý rok, ale krásné vzpomínky přetrvaly. „I když nám to tenkrát nevyšlo, ničeho nelituji. Navíc mám díky němu velkou rodinu. On měl tři děti, které jsou dnes dospělé, scházejí se a my se s nimi i jejich dětmi stýkáme a kamarádíme,“ popsala.

Za konec druhého manželství může přemíra práce a smrt

Z druhého manželství s režisérem Ivanem Zmatlíkem, synem ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, má dceru Helenu. O tom, proč ji ani jeden ze vztahů nevyšel, má s odstupem let jasno. „V prvním případě jsem byla na náročný vztah nedospělá. V tom druhém zahlcena prací a povinností. Navíc naše manželství možná poznamenalo i to, že mi v krátkém období vymřela celá rodina. To mě hodně zasáhlo,“ vylíčila herečka.

Na oba své potomky je právem pyšná. Syn Petr je režisér, dcera Helena vystudovala literární akademii a vydává knihy. „Pro mě jsou děti a vnoučata to nejkrásnější, co mě v životě potkalo. Každou chvíli s nimi si strašně moc užívám,“ uvedla Kateřina.

Mezi její velké záliby patří výklad karet. Dříve navštěvovala profesionálky, dnes už si na řadu otázek umí prostřednictvím barevných obrázků odpovědět i sama. „Poprvé jsem si je nechala vyložit u Dagmar Kludské, která mi předpověděla, že dostanu velkou práci v televizi, která změní můj život. Byla jsem u ní 11. listopadu, o čtyři dny později mi volali z televize s nabídkou na natáčení jedné z hlavních rolí v seriálu Život na zámku,“ odhalila svoji vlastní zkušenost. Kdysi dokonce vyzkoušela i vyvolávání duchů.

A jak bilancuje svůj život? „Nejhůře mi bylo ve třiceti, to jsem měla pocit konce mládí. V padesáti to kupodivu nebylo tak špatné a teď? Nechtěla bych se vrátit zpět. Jsem v pohodě, takhle, jak jsem,“ uzavřela herečka.

Sdílejte článek
Štítky děti manžel manželství herec Kateřina Macháčková Divadelní fakulta Akademie múzických umění Helena Zmatlíková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.