Celebrity

25. května 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Netradiční koníčky celebrit: Kdo pilotuje letadlo, tetuje a vyvolává duchy?

Někteří umělci mívají mnohdy velmi zvláštní záliby. Někdo se prohání v letadle, jiný potápí se žraloky, další sbírá staré oprýskané židle, provozuje léčitelství nebo cestuje po hřbitovech, kde sbírá zvláštní tajemné předměty. Pojďme se podívat na to, čím si volný čas krátí známé tváře z televizních obrazovek. Možná budete překvapeni!

Bára Jánová propadla tetování

Představitelka Sylvy Popelkové ze seriálu Slunečná se před dvěma roky stala milovnicí tetování. Od té chvíle není schopná přestat a její tělo „zdobí“ už celkem devět malůvek. „Jakmile člověk jednou začne, stane se z toho závislost,“ prozradila s úsměvem herečka. Každé tetování má pro ni hlubší význam. „První byla molekula serotoninu, hormonu štěstí. Mám ráda vědu a bylo to spojení koníčku a pohledu na život,“ vysvětlila Bára. Na lýtku má ryby manty obrovské, na zádech Malého prince, pod levým prsem číslo 42, za uchem relikvie smrti z Harryho Pottera a kolem zápěstí červený kroužek.

Olga Lounová: Potápí se s žraloky, jezdí Rallye

Zpěvačka a herečka má pro strach uděláno. Je vášnivou automobilovou závodnicí a ráda se jezdí potápět se žraloky. „Miluji adrenalin. Potápění jsem nejprve vyzkoušela s výstrojí a další dny už jsem to riskla jen na nádech. Je to hodně zajímavé, když kolem vás pluje třeba patnáct různých žraloků. Závody jsou také úžasná věc. Drifty a rally, to mě opravdu hodně baví. Doufám, že nikdy nepřestanu,“ prohlásila odvážně Olga.

Petr Rychlý: Karty a hazard

Herec si rád hraje a jednou z jeho oblíbených činností je poker. Jakmile má čas a možnost, jde do toho. A nutno dodat, že je v tom velmi úspěšný, jeden turnaj už dokonce i vyhrál. „Hodně mě to baví. Poznávám u toho fajn lidi, kteří řeší karetní kombinace, a je to pro mě velký relax. Vyčistím si u toho hlavu. Nehraji to pro peníze, ale skutečně pro zábavu,“ ujistil Rychlý.

Igor Bareš: Větvička na které se oběsil muž. I to najdete v jeho sbírce u něj doma

Má slabost pro hřbitovy a mysteriózní místa, která pravidelně navštěvuje a odváží si z nich různé suvenýry. Dům, kde žije se svou manželkou herečkou Antonií Talackovou a dětmi Toničkou a Lojzíkem, je tak plný neobvyklých věcí. Vystavené jsou v obývacím pokoji na poličkách. Za ta léta už nahromadil celkem slušnou sbírku. „Je tam třeba lidská kost, větvička ze stromu na které se oběsil jeden muž nebo pravá prostřílená německá helma z druhé světové války. Pro mě ty předměty mají svou cenu. Uznejte sami, kdo tohle má,“ vylíčil s úsměvem Igor Bareš. Jeho žena má pro jeho neobvyklý koníček pochopení. „Je velmi tolerantní, prostě úžasná. Já se takovými věcmi prostě obklopuji rád, mají pro mě kouzlo, jsou pro mě vzácné. Takže děti k nim mají přísný zákaz,“ dodal herec.

Hana Zagorová je léčitelka

Když jí není zrovna nejlépe, pomoci si umí sama. Už od osmdesátých let je členkou Svazu léčitelů českých. „Kvůli své leukémii jsem se začala zajímat o různé léčitelské směry a zúčastnila se půlročního kurzu. Scházeli jsme se každou sobotu dopoledne a byly tam asi dvě desítky léčitelů, kteří se zabývali různými obory. Dostala jsem pak za úkol ovlivnit krevní tlak další osoby, všichni mě napjatě sledovali a mně se to opravdu podařilo. Jsem přesvědčená, že schopnost léčit má každý,“ prozradila zpěvačka. Kamkoliv jde, nosí u sebe tašku, v níž má vzácné kamínky: křišťál, lapis lazuli, růženín nebo malou virguli a kyvadélko. Zkrátka a dobře, taková „lékárnička“. „V legraci tomu říkám, že to je takové moje kouzelnické nářadíčko,“ uvedla Hana.

Adéla Gondíková vyvolává duchy

Už na škole se zúčastnila duchařské seance, na které vyvolávali ducha zemřelého zpěváka Elvise Presleyoho. Dokonce se prý během ní dostala do transu. Do té doby takovým věcem nevěřila, tento zážitek ji ovšem přesvědčil o opaku.

Ondřej Soukup pilotuje letadelo

Pilotní průkaz vlastní už téměř třicet let a měl i malé čtyřmístné letadlo. „Za ty roky už mě tento koníček stál hodně peněz, ale ty zážitky vám nikdo nevezme. Dřív jsem létal každou chvilku, sebral se a třeba letěl do Francie na otočku. Procestoval jsem už takřka celou Evropu,“ přiblížil hudebník. Několikrát už mu při cestách zatrnulo. „Jednou jsem vlítnul do studené fronty a vypadl mi motor. Nebo jsem proletěl kroupami a bouřkou. Většina těch problémů, které se během létání udály, byla spojená s počasím,“ prozradil Soukup. V posledních letech už svůj koníček výrazně omezil. „Ta vášeň už tak nějak pominula. Nejkrásnější je etapa, když se to člověk učí,“ míní čerstvý sedmdesátník.

Ladislav Kerndl má vášeň pro staré židle

Nezvyklé hobby spočívá v tom, že sbírá staré židle určené k zániku, které následně vlastnoručně renovuje a poté s nimi vybavuje svůj jazzový klub. Ten se nachází v areálu jeho zrekonstruovaného statku na Blanensku, kde s manželkou Miladou žije. „Ten klub to je takové místo mých vzpomínek. Na stěnách mám vystavené fotografie s kolegy z branže, mám tu dárky od lidí z kumštu, třeba skicu obrázku od Karla Gotta. Na těch desítky let starých židlí, nejde jen o fortel a poctivé řemeslo, které z nich dýchá. Mě na tom fascinuje i to, kolik generací lidí na nich muselo sedět, jaké na nich řešili radosti, starosti. To všechno je v nich ukryto,“ svěřil se zpěvák.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.