Celebrity

21. února 2022 17:09

Kristýna Leichtová o sexuálním zneužití v dětství: Tutlala jsem to. Co jí nakonec pomohlo?

POVÍDEJ (21)

Kristýna Leichtová hraje v divadle i ve filmu, k tomu zpívá a má výtvarný talent. S přítelem a režisérem Vojtěchem Štěpánkem vychovává dvě malé dcery, tříletou Dorotu a roční Rozárku. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS herečka otevřeně pohovořila o zkušenosti, kterou prožila ve 12 letech. Coby dospívající dívka byla sexuálně zneužita neznámým mužem. Jak se s tím vyrovnala?

Hrůzný incident se odehrál před více než 20 lety. Herečka, která ztvárnila jednu z hlavních postav v seriálu 1. MISE na FTV Prima, přiznává, že se se špatnou zkušeností dlouho vyrovnávala. „Je to velký zásah. 12 let je věk, ve kterém vám někdo naruší intimní prostor, o němž ještě ani sami nevíte, že existuje,“ řekla Leichtová.

O zneužívání se už nebojí mluvit díky kamarádce

O incidentu se zprvu bála hovořit. Až reakce její kamarádky jí dopomohla k tomu, aby se o problému v budoucnu nebála mluvit. „Tutlala jsem to v sobě hodně dlouho. Jediný, kdo o tom věděl, byla moje nejlepší kamarádka ze základní školy. Svěřila jsem se jí asi 14 dní poté, co se to stalo,“ popsala Leichtová. „Tím, že mě přijala a neodsoudila, jsme o problému mohly hovořit úplně normálně,“ uvedla česká herečka s tím, že podobnou zkušenost jako ona má spousta žen.

„Když jsem pak v 15 letech nastoupila na konzervatoř, sedly jsme si s kamarádkami do čajovny a naťuklo se téma sexuálního zneužívání. Najednou jsme zjistily, že všechny ty holky mají nějakou podobnou zkušenost. Díky tomu, že jsme si o tom tak otevřeně popovídaly, se nám ulevilo,“ popsala.

Svou zkušenost po čase sdílela i s veřejností. Právě to jí prý pomohlo se s problémem definitivně vyrovnat. „Věřím tomu, že jsem se s tím vyrovnala díky sdílení. Tím, že jsem o tom začala mluvit, jsem problém pojmenovala a vymizel. Je to zkušenost, kterou můžu předávat a sdílet. Je spousta holek, které si to nechávají pro sebe – a to je to nejhorší, co mohou udělat. Tím se to táhne celý život,“ uvedla.

Porod je lepší než dentální hygiena

Leichtová se v pořadu Povídej rozhovořila také o domácím porodu. „Domácí porod rozhodně není pro každého a rozhodně ne pro toho, kdo se neinformuje. Je třeba se pečlivě připravit,“ řekla Leichtová s tím, že s domácím porodem má ale dobré zkušenosti. „Trvalo to asi dvě hodiny a vůbec mě to nebolelo,“ přiznala. Právě pomocí domácího porodu přivedla Leichtová na svět svou druhou dceru Rozárku.

Zkušenosti, které z obou porodů má, pak přirovnala k dentální hygieně. „Dentální hygiena je pro mě strašná věc, ke které se překonávám několik let. A když jsem byla naposledy na dentální hygieně, říkala jsem paní zubařce, že mám za sebou dva porody a oproti tomu to byla procházka růžovým sadem,“ vtipkovala herečka.

Leichtová se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o domácím porodu či plánech do budoucna. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.