zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zlatý Lukáš Krpálek: Snubní prstýnek mu na olympiádě zkomplikoval život

Lenka Nováková , Vydáno: 02.09.2021
Judista Lukáš Krpálek se musel na olympiádě v Tokiu zbavit snubního prstýnku, což se ale moc nelíbilo jeho manželce Evě. Jak to nakonec vyřešil zlatý olympionik? Krpálek také prozradil, na co ho utáhla jeho současná manželka.

reklama

Zlatý medailista Lukáš Krpálek je šťastně sezdán s manželkou Evou, se kterou mají dvě malé děti. K judu se vlastně dostal omylem. Strýc ho chtěl přihlásit na karate, ale spletl se. Naštěstí Lukáš u juda zůstal. A vyplatilo se. Vytrvalost a tvrdá práce mu vynesla dvě zlaté medaile z olympiády v Rio de Janeiru a Tokiu.

Každý sport, který se dělá na vrcholové úrovni podle Krpálka bolí. U juda trpí i klouby. „Někdy lítají ven i klouby na prstech. Chci se soupeře držet za každou cenu, a soupeř se chce vytrhnout, tak se občas stane, že články povolí a kloub vyjede. Stalo se mi to asi pětkrát nebo šestkrát. Prsty bolí dlouho, dva i tři měsíce,“ přiznal vrcholový sportovec. „Když se vrátím ze soustředění, někdy bolí i objetí,“ dodal. 

Eva Krpálková s manželem

Eva Krpálková prožívá i odvrácenou tvář slávy s Lukášem Krpálkem: Bojím se o děti

Vykloubené prsty a snubní prsten Lukáše Krpálka

Při soutěžích ani tréninku by Lukáš neměl nosit snubní prstýnek, jeho klouby na rukou jsou ale tak zdeformované, že někdy nemá na vybranou. Před olympiádou se ale docela zapotil. „Čtrnáct dní před olympiádou jsem si pochroumal prsteníček, druhý den už jsem ten prstýnek nemohl sundat. Cvičil jsem s prstýnkem, na tréninku jsem se pral s prstýnkem, což nemůžeme. Zkusil jsem manželce říct, že ho budu muset asi přeříznout kvůli olympiádě, s tím jsem doma ale neuspěl. Dělal jsem maximum pro to, abych ho sundal, což se nakonec podařilo," prozradil.

Po výhře si ho ale jako poslušný manžel zase nasadil. „Po olympiádě jsem ho tam přes bolest narval – a už ho zase nesundám. Klouby jsou zdeformované,“ vysvětlil Krpálek.

Krpálek je známý tím, že v judu exceluje hlavně na zemi. „Mezi klukama jsem tím známý, takže se se mnou nechtějí prát na zemi,“ prozradil zase v pořadu Show Jana Krause, kde si zazpíval po boku Moniky Absolonové.

Lukáš Krpálek v Show Jana Krause
Autor: FTV Prima/ profimedia Lukáš Krpálek v Show Jana Krause

Na co sbalila Eva Krpálková světového medailistu?

Eva Krpálková se svému manželovi dokáže revanšovat. „Manželka si mě získala jídlem. Kamkoli jsem jel, měl jsem napečeno, navařeno, měl jsem speciální zavazadlo na jídlo. Dodneška jsem ale manželce nevysvětlil, že nejsem na sladké,“ smál se Krpálek, který se po olympiádě na čas vrátil ke své původní profesi, truhlařině. „Práce se dřevem mě moc baví, mám vybavenou dílnu, abych se tomu mohl věnovat. Švagrové jsem udělal plot,“ pochlubil se v 7 pádech Honzy Dědka.

EVA KRPÁLKOVÁ O ODVRÁCENÉ STRANĚ SLÁVY: BOJÍM SE O DĚTI

Lukáš Krpálek a Eva Krpálková

Judista Krpálek a jeho zlato: Krásná Eva během příprav na olympiádu prožívala krizi

reklama

Související témata: 7 pádů Honzy Dědka , Lukáš Krpálek , Eva Krpálková , olympiáda Tokio

reklama

Přečtěte si také

reklama