Celebrity

2. září 2021 06:00

Petra Kloidová

Zlatý Lukáš Krpálek: Snubní prstýnek mu na olympiádě zkomplikoval život

Judista Lukáš Krpálek se musel na olympiádě v Tokiu zbavit snubního prstýnku, což se ale moc nelíbilo jeho manželce Evě. Jak to nakonec vyřešil zlatý olympionik? Krpálek také prozradil, na co ho utáhla jeho současná manželka.

Zlatý medailista Lukáš Krpálek je šťastně sezdán s manželkou Evou, se kterou mají dvě malé děti. K judu se vlastně dostal omylem. Strýc ho chtěl přihlásit na karate, ale spletl se. Naštěstí Lukáš u juda zůstal. A vyplatilo se. Vytrvalost a tvrdá práce mu vynesla dvě zlaté medaile z olympiády v Rio de Janeiru a Tokiu.

Každý sport, který se dělá na vrcholové úrovni podle Krpálka bolí. U juda trpí i klouby. „Někdy lítají ven i klouby na prstech. Chci se soupeře držet za každou cenu, a soupeř se chce vytrhnout, tak se občas stane, že články povolí a kloub vyjede. Stalo se mi to asi pětkrát nebo šestkrát. Prsty bolí dlouho, dva i tři měsíce,“ přiznal vrcholový sportovec. „Když se vrátím ze soustředění, někdy bolí i objetí,“ dodal.

Vykloubené prsty a snubní prsten Lukáše Krpálka

Při soutěžích ani tréninku by Lukáš neměl nosit snubní prstýnek, jeho klouby na rukou jsou ale tak zdeformované, že někdy nemá na vybranou. Před olympiádou se ale docela zapotil. „Čtrnáct dní před olympiádou jsem si pochroumal prsteníček, druhý den už jsem ten prstýnek nemohl sundat. Cvičil jsem s prstýnkem, na tréninku jsem se pral s prstýnkem, což nemůžeme. Zkusil jsem manželce říct, že ho budu muset asi přeříznout kvůli olympiádě, s tím jsem doma ale neuspěl. Dělal jsem maximum pro to, abych ho sundal, což se nakonec podařilo," prozradil.

Po výhře si ho ale jako poslušný manžel zase nasadil. „Po olympiádě jsem ho tam přes bolest narval – a už ho zase nesundám. Klouby jsou zdeformované,“ vysvětlil Krpálek.

Krpálek je známý tím, že v judu exceluje hlavně na zemi. „Mezi klukama jsem tím známý, takže se se mnou nechtějí prát na zemi,“ prozradil zase v pořadu Show Jana Krause, kde si zazpíval po boku Moniky Absolonové.

Na co sbalila Eva Krpálková světového medailistu?

Eva Krpálková se svému manželovi dokáže revanšovat. „Manželka si mě získala jídlem. Kamkoli jsem jel, měl jsem napečeno, navařeno, měl jsem speciální zavazadlo na jídlo. Dodneška jsem ale manželce nevysvětlil, že nejsem na sladké,“ smál se Krpálek, který se po olympiádě na čas vrátil ke své původní profesi, truhlařině. „Práce se dřevem mě moc baví, mám vybavenou dílnu, abych se tomu mohl věnovat. Švagrové jsem udělal plot,“ pochlubil se v 7 pádech Honzy Dědka.

EVA KRPÁLKOVÁ O ODVRÁCENÉ STRANĚ SLÁVY: BOJÍM SE O DĚTI


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.