Celebrity

8. března 2021 10:00

Petra Kloidová

Meghan a Harry šokovali: Naše svatba byla jen divadlo. Zmínili i rasistické narážky na syna

Je to tu! Americká stanice CBS odvysílala dlouho očekávaný rozhovor s Meghan Markle a princem Harrym. V něm Meghan poukázala na rasimus v královské rodině a přiznala i myšlenky na sebevraždu. Kromě toho ale společně s Harrym oznámili, jakého pohlaví je jejich očekávaný potomek.

Rodinná známá Oprah Winfrey po dvou letech přemlouvání konečně dostala šanci udělat exkluzivní rozhovor s princem Harrym a Meghan Markle. Manželé se v něm mimo jiné vyjádřili ke svému odchodu do Kanady. A zdůvodnili, proč opustili britskou královskou rodinu.

Odchod Harry popisuje jako nutnost, jak zachránit vlastní rodinu a mluví spíše o fatální emigraci než o stěhování. Za vším stojí drsné zacházení bulváru s jeho ženou Meghan Markle. Harry také prozradil, že po odchodu do Kanady byli odstřiženi od královských peněz a princ žil pouze z dědictví své matky. Otec Harryho, princ Charles, s ním také na nějakou dobu přestal zcela komunikovat. Pošramocené vztahy kvůli odchodu má nadále i s princem Williamem a jeho ženou Kate.

Život ve zlaté kleci bez klíčů, pasu a řidičkého průkazu

„V jednom období po svatbě to bylo natolik k nevydržení, že jsem měla utkvělou myšlenku, že už nechci dál žít,“ prozradila Meghan v interview. Za myšlenky na sebevraždu mohl útok médií a neschopnost paláce její psychický stav jakkoliv řešit. Žádala o pomoc, která nikdy nepřišla. Palác jí sice vyjadřoval sympatie, že útoky bulváru jsou extrémní, ale nikdo s tím nechtěl nic dělat. Na naivní otázku Oprah, zda se nemohla Meghan zvednout a vyhledat pomoc sama, přišla šokující odpověd. „Víte, do paláce si jen tak nezavoláte taxi. Když se stanete členem rodiny, přijdete o klíče, řidičský průkaz, pas…“ vysvětlila Meghan. Takovou zkušenost herečka označuje jako život ve zlaté kleci. Harry podle svých slov musel jednat, bál se, aby se historie neopakovala a nestalo se to, co potkalo jeho matku. Odchod do Kanady byl podle něj nutný.

Svatba jen na oko

Příjezd Meghan Markle do královské rodiny byl klasickým probuzením se ze sna, úplně se z něj však probudila těsně před svatbou, tlak médií a paláce byl neuvěřitelný. V rozhovoru společně s manželem šokovala diváky tím, když přiznala, že sňatek, který sledoval celý svět, byl jen na oko. Své ano si Harry a Meghan řekli již tři dny před oficiální svatbou. „Nikdo to neví, ale zavolali jsme arcibiskupovi a řekli jsme: ‚Podívejte, ta věc je divadlo pro svět.‘ Takže manželské sliby, které máme zarámované na zdi, byly proneseny jen mezi námi dvěma v našem domě jen za přítomnosti arcibiskupa z Canterbury,“ uvedla Meghan.

ČTĚTE TAKÉ: Meghan vyhrála soud s bulvárem. Neměl právo zveřejnit její dopis otci, šlo o soukromou věc

Rasistické narážky na Archieho

Meghan Markle s Harrym momentáně očekávají druhého potomka. V rozhovoru oznámili, že čekají holčičku. Příchod prvního potomka, Archieho, na svět se ale v buckinghamském paláci neobešel bez skandálu.

Královská rodina údajně oznámení o potomkovi nijak významně neslavila. Vévodkyně musela strpět celou řadu narážek, v rodině se prý obávali, zda nebude mít její syn „příliš tmavou pleť“. „Když jsem byla těhotná, v rodině se například bavili, že mému dítě nedají ochranku ani šlechtický titul. Navíc vedli konverzace o tom, že se bojí, jak tmavá bude jeho kůže, když se narodí,“ popsala Meghan. Harry byl podle svých slov z takové diskuse naprosto v šoku.

Sdílejte článek
Štítky princ Harry Meghan Markle rozhovor s Oprah Winfrey

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.