Celebrity

18. dubna 2021 05:15

Petra Kloidová

Naďa Konvalinková o svém trápení: Měla jsem tendenci o sobě říkat, že jsem tlustá

Herečka s příjemným úsměvem a pomněnkovýma očima slaví sedmdesátiny. Naďa Konvalinková vždycky bojovala s váhou, ale s postupujícím věkem se rozhodla s kily zatočit trochu jinak, než by se dalo čekat. A prý jí to vychází.

Naďa Konvalinková po těžkém dětství, kdy se na nějakou dobu se sestrou ocitla v dětském domově, a po náročném manželství s Oldřichem Kaiserem stále neztrácí optimismus a pořád na sobě pracuje. To, jak se člověk vnímá, jak mluví sám o sobě, se podle ní odráží v jejím životě.

„My máme v rodině smysl pro humor, to je dar. Pak je důležité nebrat se vážně, dívat se na sebe trochu svrchu a mít rád sám sebe. To jsem se učila dlouho, teď to vybrušuju. Každý ráno si řeknu: Jsi nejlepší. Jsi nadaná. Všechno se ti daří. Jsi krásná. Pořád jsem měla tendenci o sobě říkat, že jsem tlustá. A tím jsem tomu dávala na frak. Od včerejška si říkám, že jsem štíhlejší a štíhlejší. A dneska to bylo lepší. Vlezla jsem na váhu předevčírem, ukazovala o tři kila víc než moje nejhorší váha. A dneska už to bylo jenom o dvě a půl kila víc a zítra by to mohlo být třeba jenom o dvě kila navíc,“ věří Naďa Konvalinková, která za pár dní oslaví 70. narozeniny.

Aktivní sedmdesátnice

V kondici se Naďa Konvalinková udržuje pohybem. „Cvičím. Chodila jsem plavat, třikrát týdně v šest ráno, v osm jsem byla vyplavaná, vysaunovaná. To mi zavřeli. Tak jsem vzala hůlky a chodím. Mám kurz na chození s hůlkami. Jenomže já chodila mimo okres. I to mi zavřeli. Tak jsem začala cvičit podle videa. Je to v angličtině, já té holce nerozumím, ale vidím, co dělá. Tak takhle teď žiju,“ prozradila věčně dobře naladěná Naďa Konvalinková v 7 pádech Honzy Dědka.

Po boku Nadi Konvalinkové měl hrát Štaidl

Naďa Konvalinková byla nezapomenutelná v roli okouzlující Květušky v českém filmu Adéla ještě nevečeřela. Hledání jejího hereckého partnera pro roli Nicka Cartera bylo o něco složitější. „Pan Brdečka s panem Lipským měli představu americké vystříhané blonďaté hlavy, tak poslali scénář panu Robertu Redfordovi, on skutečně odepsal, že se mu scénář moc líbí, ale že má čas až za pět let. Pak ten konkurz dělal i Ladislav Štaidl. Přiletěl kvůli tomu z Frankfurtu nad Mohanem, kde měl koncert s Karlem Gottem. Zaplatil si letenku, aby mohl ten konkurz dělat, ale měl ještě větší trému než já, klepala se mu brada. Neudělal ho a místo něj to pak dostal Michal Dočolomanský,“ vzpomíná herečka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.