zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

O píseň Michala Davida měla zájem Celine Dion. Nevyšlo to kvůli manželovi Mariah Carey

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lenka Nováková , Vydáno: 17.10.2021
Michal David je známý muzikant a také skladatel, který se proslavil hitem Nonstop. A přitom měl zpočátku tuto píseň svým manažerem Františkem Janečkem zakázanou. David prozradil i to, proč nakonec nedopadla spolupráce s Celine Dion.

reklama

Hit, který nesmí chybět k ránu na žádné párty, Nonstop od Michala Davida, má svůj barvitý příběh. Mladý hudebník totiž tehdy dostal zákaz píseň nazpívat. „70. léta, to byla úžasná éra. Zdeněk Barták přišel v roce 1983 s písničkou Nonstop, abych ji nazpíval do filmu Vítr v kapse. Franta Janeček (tehdejší manažer Michala Davida – pozn. redakce) tenkrát řekl, že to není žádný hit a že si myslí, že bychom to neměli dělat. Udělali jsme to tajně. A když jsme byli na premiéře, Franta se dost divil,“ vzpomínal muzikant.

Michal David v pořadu 7 pádů Honzy Dědka
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Michal David v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

O dost větší bylo ale jeho překvapení, když zjistil, jak rychle se písnička ujala u hudebních fanoušků. „Druhý den jsme hráli v Karlových Varech dva koncerty a děti na odpoledním koncertu řvaly: Nonstop, nonstop, ale my to neuměli zahrát. Franta zbystřil, museli jsme se to do večera naučit, protože večer lidi zase řvali Nonstop, ale to už jsme to uměli,“ vysvětlil okolnosti zrodu svého megahitu v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Kanadská zpěvačka Celine Dion
Autor: profimedia Kanadská zpěvačka Celine Dion

Spolupráci s Celine Dion zhatil exmanžel Mariah Carey

Michala Davida v kariéře neprovázelo jen štěstí, ale také velká smůla. Skladatel napsal úspěšný muzikál Kleopatra, v kterém viděl hned několik hitů a nebyl daleko od pravdy. „V roce 2003 přišel Michael Jay, jeden z autorů pro Celine Dion, který napsal anglický text k mojí písni Teď královnou jsem já. Nabídli jsme to Celine Dion, jí se to líbilo,“ svěřil se David. Problém byl v tom, že producenta jí tenkrát dělal bonvián a tehdejší manžel Mariah Carey Tommy Mottola. „…Tommy Mottola udělal obrovské manko na Sony Music v New Yorku a oni ho ze dne na den vyhodili i s celým albem. Přišel jiný producent a udělal úplně jiné album,“ vysvětlil, proč avizovaný cover pro Celine Dion nikdy nevznikl.

František Janeček a Michal David.

František Janeček je jak můj otec, říká Michal David. Proč ho tak obdivuje Bohdalová?

Šárka Vaculíková se slavným strýcem

Šárka Vaculíková: Na jméno slavného strýce Lukáše Vaculíka je alergická

reklama

Související témata: 7 pádů Honzy Dědka , FTV Prima , 7 pádů Honzy Dědka , Michal David , Céline Dion

reklama

Přečtěte si také

reklama