Celebrity

17. října 2021 05:55

redakce Prima Ženy

O píseň Michala Davida měla zájem Celine Dion. Nevyšlo to kvůli manželovi Mariah Carey

7 pádů Honzy Dědka (23) - Michal David

Michal David je známý muzikant a také skladatel, který se proslavil hitem Nonstop. A přitom měl zpočátku tuto píseň svým manažerem Františkem Janečkem zakázanou. David prozradil i to, proč nakonec nedopadla spolupráce s Celine Dion.

Hit, který nesmí chybět k ránu na žádné párty, Nonstop od Michala Davida, má svůj barvitý příběh. Mladý hudebník totiž tehdy dostal zákaz píseň nazpívat. „70. léta, to byla úžasná éra. Zdeněk Barták přišel v roce 1983 s písničkou Nonstop, abych ji nazpíval do filmu Vítr v kapse. Franta Janeček (tehdejší manažer Michala Davida – pozn. redakce) tenkrát řekl, že to není žádný hit a že si myslí, že bychom to neměli dělat. Udělali jsme to tajně. A když jsme byli na premiéře, Franta se dost divil,“ vzpomínal muzikant.

O dost větší bylo ale jeho překvapení, když zjistil, jak rychle se písnička ujala u hudebních fanoušků. „Druhý den jsme hráli v Karlových Varech dva koncerty a děti na odpoledním koncertu řvaly: Nonstop, nonstop, ale my to neuměli zahrát. Franta zbystřil, museli jsme se to do večera naučit, protože večer lidi zase řvali Nonstop, ale to už jsme to uměli,“ vysvětlil okolnosti zrodu svého megahitu v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Spolupráci s Celine Dion zhatil exmanžel Mariah Carey

Michala Davida v kariéře neprovázelo jen štěstí, ale také velká smůla. Skladatel napsal úspěšný muzikál Kleopatra, v kterém viděl hned několik hitů a nebyl daleko od pravdy. „V roce 2003 přišel Michael Jay, jeden z autorů pro Celine Dion, který napsal anglický text k mojí písni Teď královnou jsem já. Nabídli jsme to Celine Dion, jí se to líbilo,“ svěřil se David. Problém byl v tom, že producenta jí tenkrát dělal bonvián a tehdejší manžel Mariah Carey Tommy Mottola. „…Tommy Mottola udělal obrovské manko na Sony Music v New Yorku a oni ho ze dne na den vyhodili i s celým albem. Přišel jiný producent a udělal úplně jiné album,“ vysvětlil, proč avizovaný cover pro Celine Dion nikdy nevznikl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.