Celebrity

5. června 2021 06:05

David Laštovka

Šárka Vaculíková: Na jméno slavného strýce Lukáše Vaculíka je alergická

Herečka Šárka Vaculíková, kterou nyní můžeme vídat v seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia, pochází ze slavného rodu. Jejím strýcem je hvězda osmdesátých let Lukáš Vaculík. Mohlo by se zdát, že právě on ji k profesi přivedl, opak je ovšem pravdou.

O tom, že se Šárka Vaculíková přihlásila na DAMU, neměl strýček ponětí. „Doma jsem to tajila. Tím, že máme v rodině Lukáše, jsem si říkala, že mi to budou všichni rozmlouvat. Chtěla jsem prostě dělat, co mě baví a nechtěla se nikomu svěřovat, aby mě od toho nakonec neodrazovali. Řekla jsem to jenom mámě těsně předtím, než jsem šla na přijímačky,“ prozradila Šárka, kterou můžete vidět v seriálu Einstein.

Lukáš Vaculík jí herectví chtěl rozmluvit

Když zkoušky úspěšně zvládla a byla přijata, radostná událost se v příbuzenstvu rychle rozkřikla. „Strýc mě pozval na oběd. Když se dívám zpátky, myslím, že chtěl zjistit, jestli neberu herectví jen jako povrchní záležitost. Upozorňoval mě na to, že herectví je sice skvělé povolání, ale také nejisté,“ přiblížila Vaculíková. Během studií se ke slavnému příjmení také příliš nehlásila. „Tajila jsem, že jsem spojená s Lukášem Vaculíkem. Moc jsem nechtěla, aby se to vědělo. Lidé by pak ke mně přistupovali jinak,“ vysvětlovala svůj postoj.

Když byla malá, její strýc šel z role do role, byl celebritou a idolem řady dívek a žen. Už tehdy jeho slávu vnímala. „Já jsem tedy byla poblázněná do Brandona z amerického seriálu Beverly Hills, ale samozřejmě jsem díky němu byla odmalička zvyklá na určitou pozornost. Jakmile jsme třeba přišli do restaurace, všichni se na nás dívali. Já si tehdy naivně myslela, že se koukají po mně. (smích) Mně se to vlastně líbilo a přišlo mi to normální. Díky němu mi přišlo běžné dělat herectví a být na očích,“ zavzpomínala Šárka.

Společné hraní Vaculíka s Vaculíkovou?

Ještě se jim sice nepoštěstilo sejít se ve společném projektu, ale jak přiznala, ani po tom netouží. „Čím více osobně se znáte s těmi, se kterými hrajete, tím je to někdy těžší. Až moc si vidíte do talíře. Vlastně nevím, zda bychom se před sebou navzájem příliš nestyděli,“ pokrčila rameny. Pro rady si ke strýci, jakožto zkušenému kolegovi, prý nechodí.

„Když se sejde celá rodina, bavíme se o všem, i o práci, a občas si vyměníme několik názorů. Nicméně s ním svoje role nerozebírám,“ uvedla herečka. Občas je na jméno Vaculík až alergická. „Nevadí mi, že jsem s ním spojována, vždyť je to můj milovaný strejda. Nerada ale dělám rozhovory o něm,“ prohlásila Šárka, která v minulosti randila například se synem Bolka Polívka – Vladimírem Polívkou nebo hvězdou seriálu Slunečná Markem Lamborou.

O budoucím vztahu má jasnou představu. „Nejdůležitější je láska. Vždycky se časem objeví nějaké ty překážky, ale pokud se ti dva opravdu milují, snaží se je společně překonávat. Tak to bych chtěla, aby tam bylo,“ uzavřela Vaculíková.

Podívejte se na Lukáše Vaculíka online v seriálu Temný kraj

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.