Celebrity

23. května 2021 06:00

Petra Kloidová

Marek Lambora slaví 26 let: Jak se měnil ve svých rolích?

Herec Marek Lambora už pár let oslňuje fanynky svým úsměvem a hereckým nadáním. Nejvíc se asi proslavil jako Janek v seriálu Slunečná, ale ještě před tím si střihl několik rolí. Připomeňte si při příležitosti jeho 26. narozenin jeho zásadní momenty.

Marek Lambora okouzlil nejednu ženu, ale bohužel, už je zadaný. Nedávno potvrdil vztah s modelkou Andreou Bezděkovou. Poté, co je společně načapali novináři, zveřejnili fotku na sociálních sítích a vzkázali fanouškům, že jsou zamilovaní.

Andrea prozradila, že Marek se jí líbil už dlouho, třeba v seriálu Ohnivý kuře. Přiznala, že na seriál Slunečná se nedívá. Výhodu to má, nemusí žárlit na milostné scény, které Marek točí se svou seriálovou partnerkou Evou Burešovou. „Beru to, že je to práce, že je to v pořádku, ale byla jsem i v divadle a ty líbací scény... ale je to práce a respektuju to,“ směje se Andrea.

A v jakých rolích Marek Lambora zazářil? Pojďme si je připomenout

Marek Lambora a jeho televizní postava Janka ze seriálu Slunečná momentálně u televizních diváků dost boduje. A to se teprve pětadvacetiletý herec před kamerou neobjevuje dlouho. Začínal v roce 2017. Tohle jsou jeho zásadní role:

Seriál Přístav a milostný trojúhelník

Marek Lambora si svou první televizní roli vyzkoušel v primáckém seriálu Přístav, kde si zahrál utajeného syna Petra Čtvrtníčka. Martin Pátek byl mladý hacker, který se v chatové osadě, kde žil jeho otec, zamiloval do zadané dívky. Marek se tak v seriálu stal součástí milostného trojúhelníku. Zahrál si po boku zpěváka kapely Slza, Petra Lexy, a herečky Sandry Černodrinské. Seriál Přístav si můžete pustit on-line zdarma v archivu iPrima.

Ohnivý kuře a role sebevědomého majitele hotelu

Postava ajťáka, který se rozhodne koupit hotel, už televizní publikum zaujala o dost více. Marek Lambora se tak dostal i do hledáčků médií. Zároveň se s jeho seriálovým charakterem tak úplně neztotožňoval. Přiznal se, že na to stát se podnikatelem v oboru hotelnictví ještě rozhodně nedospěl. Ohnivý kuře s Markem Lamboru si můžete přehrát on-line.

Černé vdovy a vášnivě zamilovaný mladík

V roce 2019 se rodák s Ústí nad Labem objevil v úspěšné minisérii Černé vdovy, kde si zahrál například po boku Jitky Čvančarové nebo Jany Plodkové. Jako nevlastní syn jedné z černých vdov se zamiloval do o patnáct let starší ženy. Marka Lamboru tak coby Filipa čekalo natáčení milostné scény. „Styděl jsem se dost. Člověk se navenek před štábem tváří, že je vše v pořádku a nic se přece neděje, je to má práce, ale uvnitř jsem myslel, že se rozskočím. Ale Lucka byla moc příjemná a profesionální, takže po pár klapkách už jsem byl naprosto klidný,“ přiznává s úsměvem Lambora. Černé vdovy si můžete přehrát on-line a zdarma na iPrima.cz.

Janek ze seriálu Slunečná jako fenomén

V roce 2020 se Marek Lambora znovu vrací k postavě úspěšného podnikatele. Janek se zamiluje do rázné majitelky farmy Týny. Tento seriálový charakter se podle herce stále vyvíjí. „Janek Linhart byl ještě před seriálem označen za zápornější postavu. Spolu s novými scénáři se ale vyvíjí a já začínám chápat, že je sice navenek floutek a má svou skořápku, pod kterou pouští jen málo lidí, ale zároveň je hodný kluk s morálními zásadami, které nechce překračovat. Řekl bych, že je spíš kladnou postavou, která má problémy z dětství a k lidem se chová odtažitě, protože k tomu má své důvody,“ říká Marek Lambora v rozhovoru pro Prima Ženy. Díky obrovskému úspěchu Slunečné se z Marka stává hvězda první velikosti.

Filmová Princezna zakletá v čase

Ačkoliv filmových rolí Marek Lambora zatím příliš nestihl, prince už si zahrál v kritiky oceňovaném fantasy snímku Princezna zakletá v čase. Některé natáčecí scény vyžadovaly takové kaskadérské výkony, že herci museli využít dabléry. Někdy ale zariskovali i sami: „Byly tam i scény, které jsem chtěl dělat, ale nebylo mi to dovoleno, protože to byl začátek natáčení a oni se báli abych si něco neudělal,“ prozradil princ Lambora.

A o čem fantasy pohádka je? Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.