Celebrity

16. listopadu 2021 05:09

Žaneta Dernerová

Otce nezajímá, obdiv přitom získala až na světovém finále talentové show. Znáte malování světlem?

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (11) – Malování světlem

Originalita spojená s umem a nápadem. I tak by se dalo popsat jedinečné vystoupení, které předvedla matka s dcerou v talentové soutěži. Všem přítomným vyrazily dech malováním světlem! Tuto prastarou techniku totiž jen tak někdo neovládá. Podívejte se na extra ukázky jejich neobvyklého představení.

Kristýna a Anděla Antošovy z Františkových Lázní přijely do talentové soutěže ukázat něco skutečně originálního – malbu světlem. „Co jsou tyto teleskopy, snad ji nebudete mlátit?“ ptá se pro jistotu na netradiční vybavení moderátorka show Jasmina Alagič, když vidí, co drží Kristýna v ruce. Ta ji ale vyvede z omylu. Jedná se totiž o speciální světelné panely, díky kterým mohou malovat různé tvary a obrazy.

„Malování se světlem je hrozně stará technika fotografie. Ale v dnešní době moderních technologií se dají dělat složitější kompozice i videoprocesy, které děláme právě my,“ přibližuje tento nevšední koníček pětatřicetiletá Kristýna. „Není to běžná věc, kterou dělá kdokoliv. Na světě je nás několik set lidí, kteří se věnují malování světlem, ale není to vlastně ani malování, ani fotografie. Je to něco mezi,“ snaží se sympatická maminka kudrnaté Anděly vysvětlit toto netradiční umění, protože Jasmina Alagič není zřejmě jediná, která to nedokáže pochopit.

Ačkoliv je díky stejnému příjmení jasné, že obě soutěžící spojuje příbuzenský vztah, porotce Jakub Prachař si to potřebuje ujasnit. Když mu Kristýna prozradí, že Anděla je její dcera, bádá Jakub dál, protože okatá dívčina má na první pohled exotický vzhled. „Ona má permanentní opálení,“ krčí s úsměvem rameny Kristýna.

Tatínek se o desetiletou Andělu nezajímá

Tatínek Anděly je totiž ze Spojených států amerických. Svoje holky ale podpořit to talentové show nepřijel. „On s námi není vůbec,“ přizná maminka. „Jsou tací, kteří děti nechtějí,“ dodává posmutněle. „A to o hodně přišel teda, když tak na to koukám,“ říká rázně Marta Jandová a kyne směrem k usměvavé milé holčičce.

Zatímco maminka Kristýna bude během jejich čísla světlem malovat, její roztomilá dcerka zaujme pozici figurantky. Tomuto umění se světlem se věnují již sedm let. Nejsou ale žádné začátečnice, ani co se soutěží týče. Mají za sebou už jednu menší talentovou soutěž, v níž vyhráli Art kategorii, a před dvěma lety byly dokonce až v Číně na světovém finále Talentu.

V jejich vystoupení se odráží současná složitá doba a covidová pandemie. „Naším tématem je to světlo na konci tunelu, ta naděje. Alespoň hudba nás drží nad vodou,“ popisuje Kristýna. Desetiletá Anděla ztvárňuje nejednoho z nás během nutné izolace, kdy nám právě poslech hudby pomáhal během krušných chvílí. Její maminka začne kolem ní s pomocí speciální panelů doslova čarovat a všichni jen valí oči.

„Já tohle miluju. Když se technologie spojí s něčím edukativním,“ naráží Jaro Slávik na výsledný obraz, na němž Kristýna zachytila notový zápis. „Moc jsem si to užila, já jsem něco takového ještě nikdy neviděla,“ netají se Marta Jandová, která rozhodně není jediná. Sami se na toto jedinečné vystoupení podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.