zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Otužování frčí. Tereza Ramba soupeří s mužem, Boudová a Pogodová ve Vltavě s nutriemi

Herečky Tereza Ramba, Sandra Pogodová a Nela Boudová propadly otužování.
Autor: instagram Herečky Tereza Ramba, Sandra Pogodová a Nela Boudová propadly otužování.
kog , Vydáno: 07.02.2021
Otužování je v módě. Skoro by se dalo říct, že otužilci trochu vytlačují bruslaře. Aby ne, je to zdravé a k této zálibě nepotřebujete žádné vybavení. Mezi lidmi, kteří propadli ledové vášni, potkáte i mnoho celebrit. Jaké výhody otužování přináší? A kdo se mu s chutí oddává? Třeba herečky Tereza Ramba Voříšková, Eva Decastelo nebo Nela Boudová se Sandrou Pogodovou.

reklama

Také jste si toho všimli? Otužilci zaplavují sociální sítě. Plavání v ledové vodě, která má třeba i čtyři stupně, je zkrátka v kurzu. Možná tomu nahrávají zavřená fitka, bazény a sauny. Ale jedno je fakt: Otužování posiluje imunitu a zlepšuje náladu. A své o tom vědí i známé osobnosti. Které kouzlu ledové vody propadly?

Tereza Ramba se trumfuje s mužem, kdo déle vydrží

Známá herečka na svém Instagramu zveřejnila hned několik fotek, kde se spolu se svým manželem Matyášem Rambou koupají v ledovém jezírku v zasněžené krajině. „Hlavně dýchat, že jo! Budeme muset mít ta tělíčka tak zdravá a milovaná, že si na nás žádný viry nebudou chtít vlézt,“ napsala. A ještě dodala, že v mrazivé vodě vydržela sedmnáct vteřin, zatímco její muž jen sedm. A přidala štiplavý komentář: „Ženy vládnou světu!“ I když to prý rozhodně není soutěž. Otužování Tereza Ramba miluje od návštěvy Laponska a praktikuje ho podle citu.

 

 

Eva Decastelo radí otužilcům, jak na to, a ukázala malý „špíček“

Pravidelné otužování miluje i herečka a hvězda televizního seriálu Slunečná Eva Decastelo. Své vášni se oddává ve Vltavě v Braníku a na svém Instagramu pravidelně sdílí fotky a informace o teplotě vzduchu a vody. „Otužování zbožňuju a naplňuje mě štěstím,“ říká. Svým sledujícím radí, jak začít: „Já osobně radím začít teď v zimě v klidu doma a zkusit si sprchování studenou vodou. A pokud vás to bude bavit a vydržíte, zkuste si ve svém okolí najít klub otužilců, kde vám již poradí, jak na to venkovní otužování. Důležité je mít respekt k vodě, nikdy nebýt sám a hlavně nepřecenit své schopnosti. Může jít o život.“ Decastelo to v plaveckém vždy sluší, na jedné z fotek se nebála ukázat malý špíček: „Špek jsem si poctivě vyžrala, tak se za něj nesmím stydět,“ píše s humorem.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Eva Decastelo propadla otužování už první měsíce tohoto roku

Lucie Křížková začala se studenou sprchou, teď se koupe na Lipně

Modelka a moderátorka Lucie Křížková začala s pomalým otužováním ve sprše. Poté přešla do sudu s ledovou vodou, který má na zahradě a nedávno sdílela fotku z Lipna z Frymburku, kde je pro otužilce připravené veřejné místo ke koupání i se schůdky. Lucie říká, že jí nejde o to nasbírat lajky: „Chtěla jsem teď hlavně předat info všem podobným nadšencům, že tady takové místo na otužování je, že je to naprosto dokonalé, pohodlné a bezpečné (nejen pro otužilce, ale i pro okolí),“ píše. Ona sama se koupe skoro každý den a nejdůležitější je podle ní správné dýchání.

 

 

Sandra Pogodová a Nela Boudová tuží tělo v Braníku

Mezi vášnivé „holky z ledu“ patří i herečky Sandra Pogodová a Nela Boudová. V ledové Vltavě plavou společně a občas i s nějakou nutrií, jak píšou na Instagramu. Po vynoření si vždy rozdělají oheň a ze své záliby často postují videa na sociální sítě. Jejich základnou je stanoviště otužilců v Braníku. Své fanoušky informují o teplotě vody a sdílejí s nimi i výhody, které otužování obnáší: „Moje anglická sedmdesátiletá hipí kamarádka z Fuerteventury mi vysvětlila, že otužování je skvělé, protože nikdy nebudu mít celulitidu. Říkala, že fakt never! Není to právě ten důvod proč to dělám, ale baví mě posouvat své hranice a splývat s přírodou. A jestli bude celulitida jako bonus, budu nadšená,“ píše na svém Instagramu Nela Boudová.

 

 

Těšila se, jak bude v zimě prorážet ledové kry na Vltavě, ale bohužel tahle řeka už nějakou dobu nezamrzá. I tak má ale třeba pět stupňů Celsia: „Začíná to být fakt maso! Vylezete po 20 minutách z vody a zrudnete jak rak. Ale stojí to za to,“ dodává její herecká i otužilecká kolegyně Sandra Pogodová. „Nejlepší je samozřejmě ten adrenalin, když vylezete ven. To je fakt pět minut absolutní euforky,“ doplňuje.

Jak začít s otužováním? 

Zatoužili jste si otužování vyzkoušet? Máme tu jedno varování: Rozhodně s ním nezačínejte bez předchozího tréninku. Nejprve zkuste studenou sprchu, ovšem i v tomto případě teplotu vody snižujte postupně. Až pak můžete zkusit ledovou koupel, ta by však neměla trvat déle než dvacet minut (většinou stačí i minuta). Dopřát si ji můžete podle lékařů tak dvakrát, třikrát do týdne. Otužování by se měli rozhodně vyhnout lidé s onemocněním srdce a krevního oběhu, ledvin či diabetici. Od věci není prohlídka u lékaře a zátěžový test.

 

Otužování jako fenomén letošní zimy

Otužování jako fenomén letošní zimy: Proč je tak populární a jak můžete začít i vy?

reklama

Související témata: otužování , jak se otužovat , celebrity , Tereza Ramba , Sandra Pogodová , Nela Boudová , Eva Decastelo

reklama

Přečtěte si také

reklama