Otužování frčí. Tereza Ramba soupeří s mužem, Boudová a Pogodová ve Vltavě s nutriemi

Otužování je v módě. Skoro by se dalo říct, že otužilci trochu vytlačují bruslaře. Aby ne, je to zdravé a k této zálibě nepotřebujete žádné vybavení. Mezi lidmi, kteří propadli ledové vášni, potkáte i mnoho celebrit. Jaké výhody otužování přináší? A kdo se mu s chutí oddává? Třeba herečky Tereza Ramba Voříšková, Eva Decastelo nebo Nela Boudová se Sandrou Pogodovou.

Také jste si toho všimli? Otužilci zaplavují sociální sítě. Plavání v ledové vodě, která má třeba i čtyři stupně, je zkrátka v kurzu. Možná tomu nahrávají zavřená fitka, bazény a sauny. Ale jedno je fakt: Otužování posiluje imunitu a zlepšuje náladu. A své o tom vědí i známé osobnosti. Které kouzlu ledové vody propadly?

Tereza Ramba se trumfuje s mužem, kdo déle vydrží

Známá herečka na svém Instagramu zveřejnila hned několik fotek, kde se spolu se svým manželem Matyášem Rambou koupají v ledovém jezírku v zasněžené krajině. „Hlavně dýchat, že jo! Budeme muset mít ta tělíčka tak zdravá a milovaná, že si na nás žádný viry nebudou chtít vlézt,“ napsala. A ještě dodala, že v mrazivé vodě vydržela sedmnáct vteřin, zatímco její muž jen sedm. A přidala štiplavý komentář: „Ženy vládnou světu!“ I když to prý rozhodně není soutěž. Otužování Tereza Ramba miluje od návštěvy Laponska a praktikuje ho podle citu.

Eva Decastelo radí otužilcům, jak na to, a ukázala malý „špíček“

Pravidelné otužování miluje i herečka a hvězda televizního seriálu Slunečná Eva Decastelo. Své vášni se oddává ve Vltavě v Braníku a na svém Instagramu pravidelně sdílí fotky a informace o teplotě vzduchu a vody. „Otužování zbožňuju a naplňuje mě štěstím,“ říká. Svým sledujícím radí, jak začít: „Já osobně radím začít teď v zimě v klidu doma a zkusit si sprchování studenou vodou. A pokud vás to bude bavit a vydržíte, zkuste si ve svém okolí najít klub otužilců, kde vám již poradí, jak na to venkovní otužování. Důležité je mít respekt k vodě, nikdy nebýt sám a hlavně nepřecenit své schopnosti. Může jít o život.“ Decastelo to v plaveckém vždy sluší, na jedné z fotek se nebála ukázat malý špíček: „Špek jsem si poctivě vyžrala, tak se za něj nesmím stydět,“ píše s humorem.

Lucie Křížková začala se studenou sprchou, teď se koupe na Lipně

Modelka a moderátorka Lucie Křížková začala s pomalým otužováním ve sprše. Poté přešla do sudu s ledovou vodou, který má na zahradě a nedávno sdílela fotku z Lipna z Frymburku, kde je pro otužilce připravené veřejné místo ke koupání i se schůdky. Lucie říká, že jí nejde o to nasbírat lajky: „Chtěla jsem teď hlavně předat info všem podobným nadšencům, že tady takové místo na otužování je, že je to naprosto dokonalé, pohodlné a bezpečné (nejen pro otužilce, ale i pro okolí),“ píše. Ona sama se koupe skoro každý den a nejdůležitější je podle ní správné dýchání.

Sandra Pogodová a Nela Boudová tuží tělo v Braníku

Mezi vášnivé „holky z ledu“ patří i herečky Sandra Pogodová a Nela Boudová. V ledové Vltavě plavou společně a občas i s nějakou nutrií, jak píšou na Instagramu. Po vynoření si vždy rozdělají oheň a ze své záliby často postují videa na sociální sítě. Jejich základnou je stanoviště otužilců v Braníku. Své fanoušky informují o teplotě vody a sdílejí s nimi i výhody, které otužování obnáší: „Moje anglická sedmdesátiletá hipí kamarádka z Fuerteventury mi vysvětlila, že otužování je skvělé, protože nikdy nebudu mít celulitidu. Říkala, že fakt never! Není to právě ten důvod proč to dělám, ale baví mě posouvat své hranice a splývat s přírodou. A jestli bude celulitida jako bonus, budu nadšená,“ píše na svém Instagramu Nela Boudová.

Těšila se, jak bude v zimě prorážet ledové kry na Vltavě, ale bohužel tahle řeka už nějakou dobu nezamrzá. I tak má ale třeba pět stupňů Celsia: „Začíná to být fakt maso! Vylezete po 20 minutách z vody a zrudnete jak rak. Ale stojí to za to,“ dodává její herecká i otužilecká kolegyně Sandra Pogodová. „Nejlepší je samozřejmě ten adrenalin, když vylezete ven. To je fakt pět minut absolutní euforky,“ doplňuje.

Jak začít s otužováním?

Zatoužili jste si otužování vyzkoušet? Máme tu jedno varování: Rozhodně s ním nezačínejte bez předchozího tréninku. Nejprve zkuste studenou sprchu, ovšem i v tomto případě teplotu vody snižujte postupně. Až pak můžete zkusit ledovou koupel, ta by však neměla trvat déle než dvacet minut (většinou stačí i minuta). Dopřát si ji můžete podle lékařů tak dvakrát, třikrát do týdne. Otužování by se měli rozhodně vyhnout lidé s onemocněním srdce a krevního oběhu, ledvin či diabetici. Od věci není prohlídka u lékaře a zátěžový test.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.