Celebrity

25. června 2021 10:00

Petra Kloidová

Trávníček vzpomíná na Šafránkovou: Libuška byla utajený komik a nikdy nelhala

Herec Pavel Trávníček se přišel jako jeden z prvních rozloučit se svou Popelkou, zesnulou herečkou Libuší Šafránkovou. Smrt milované kolegyně, se kterou natočil legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku, ho velmi ranila. A jak vzpomíná na Libušku? „Měla bezvadný smysl pro humor, ale zároveň byla velký profesionál.“ A ještě jednu ctnost vyzdvihl: „Líba nikdy nelhala.“

Pavel Trávníček pro Prima CNN News po uctění památky v kostele svaté Anežky na Spořilově zavzpomínal na slavnou herečku. S Libuší Šafránkovou vytvořil jednu z nejslavnějších filmových dvojic, v pohádkách si spolu zahráli celkem dvakrát. „Ona byla takový utajený komik. Měla kolem sebe auru. Když se zrovna netočilo, tak měla svůj humor. Ale při natáčení byla perfektní, vždy dobře připravená," říká.

Herec zmínil i její milou a čestnou povahu: „Vždy jsem říkal jednu věc: Líba nelhala. Ona byla pravdivá. Byla pravdivá v životě, byla pravdivá, když hrála. Stačí se člověku podívat do očí, protože na divadle se nelže,“ vysvětluje nejslavnější český princ.

Na dobu, kdy Pavel Trávníček viděl Libuši Šafránkovou naposledy si nevzpomíná, ale dodává, že se poslední roky uzavřela před okolím a žila pro svou rodinu.

Soukromí bylo pro Libuši Šafránkovou důležité

Libuše Šafránková se poslední roky veřejně zcela odmlčela, nejspíše kvůli vážné nemoci, ale Trávníček poukazuje i na to, že patřila mezi uzavřené lidi. „Kontakt s veřejností dost přerušila, nejspíš sama nechtěla, měla svoji rodinu. Žila si vlastním životem, troufnu si říci, že o něm málokdo věděl. I při natáčení měla své soukromí, stranou se vždy chodila sama připravit na záběr,“ prozrazuje Trávníček o své herecké kolegyni.

Libuška byla bojovná a nikdy si nestěžovala

S Libuší Šafránkovou si zahrál nejen ve slavné Popelce, ale i v pohádce Třetí princ. Na natáčení pohádky vzpomíná kvůli tomu, jak fyzicky byla náročná nejen pro herce, ale i pro celý filmový štáb.

„Točilo se to v Adršpašských skalách, které jsou známé tím, že je tam zima i v létě. Štáb reptal a nadával, byla zima, sněhové jazyky, ale Libuška si nestěžovala, ačkoliv měla modré ruce,“ vzpomíná Trávníček a dodává, že to byla vždy velká bojovnice. Libuše Šafránková strávila většinu natáčení na koni, který běhal v písku. „Líba byla statečná, vždyť byla droboučká. Na dámském sedle je to velký kumšt jezdit,“ říká Pavel Trávníček

Trávníček svou vzpomínku na Libuši Šafránkovou uzavřel tím, že její role budou věčné. „Bude tu navždy v srdcích diváků a v mém srdci také. Líba tu zanechala velkou stopu. Myslím si, že by někteří lidé z tohoto světa neměli odcházet.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.