Celebrity

31. března 2021 05:59

Gabriela Kolinová

Petr Kellner si zahrál ve filmu po boku Karla Rodena. Byl skromný introvert, vzpomíná režisérka

Petr Kellner nebyl jen podnikatelem, stratégem a vizionářem, ale i mecenášem kultury. Investoval do řady odvětví, kde vzdělávání a kultura hrála významnou roli. Soukromí si střežil, takže jeho fotek moc není. Málokdo však ví, že si kdysi zahrál menší roli ve filmu Čas sluhů po boku Karla Rodena a Ivany Chýlkové. Jak na něj vzpomíná režisérka Irena Pavlásková, která ho obsadila?

Petr Kellner se většinu svého života fotoaparátům i kamerám vyhýbal. Režisérce Ireně Pavláskové se ale jako jediné povedlo jeho tvář zvěčnit ve filmu Čas sluhů z roku 1989. Tehdy pětadvacetiletý Petr pracoval jako asistent produkce.

„Petr tenkrát přišel jako čerstvý absolvent VŠE do filmové produkce, aniž ten obor studoval – zajímalo ho to. Byli jsme vlastně každý den spolu. A když jsme natáčeli takovou scénu večírku, tak jsem poprosila právě Petra,“ zavzpomínala na natáčení režisérka Irena Pavlásková pro pořad ShowTime.

Kellner se v jejím filmu jen mihne, ale i promluví. „Říkala jsem, pojď, zahraj mi pana domácího, který přivádí další hosty. Takže to byla taková milá epizoda a on se toho zhostil tak strašně fajn, tak jako bezprostředně,“ dodala Pavlásková.

V krátké scéně na večírku vítá herečku Jitku Asterovou a následně ji představuje páru, který hraje Ivana Chýlková a Karel Roden. „Ahoj, to jsem rád, že vás vidím. Pojďte dál. To je Milan a to je jeho žena,“ říká pětadvacetiletý Kellner.

Pavlásková je Kellnerovou tragickou smrtí otřesena: „Mě ta zpráva zasáhla. Já jsem ho, byť je to tedy už dávno, znala poměrně dobře a byl to takový skromný člověk. Spíš introvertní, takový přemýšlivý, citlivý bych řekla. Velká osobnost a myslím, že je to velká ztráta jeho odchod,“ dodala.

Kellnerova společnost PPF byla začátkem 90. let jednou z prvních soukromých korporací, která začala podporovat umělecké projekty. PPF Art díla z uměleckých sbírek pravidelně vystavuje v Galerii Václava Špály nebo Ateliéru Josefa Sudka. Roky jsou také sponzorem Divadla Járy Cimrmana nebo Shakespearovských slavností.

Jeden z nejbohatších Čechů tragicky zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce. Byl dvakrát ženatý a měl čtyři děti. Mediálně nejznámějším potomkem je dcera Anna, dvojnásobná mistryně ČR v parkurovém skákání. Jejím partnerem je už čtyři roky další miliardář Daniel Křetínský. Více o Kellnerových dětech a rodině si přečtěte TADY.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.