zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Petr Kellner si zahrál ve filmu po boku Karla Rodena. Byl skromný introvert, vzpomíná režisérka

Zesnulý miliardář Petr Kellner si kdysi zahrál po boku Karla Rodena ve filmu Čas sluhů.
Autor: profimedia Zesnulý miliardář Petr Kellner si kdysi zahrál po boku Karla Rodena ve filmu Čas sluhů.
Gabriela Kolinová , Vydáno: 31.03.2021
Petr Kellner nebyl jen podnikatelem, stratégem a vizionářem, ale i mecenášem kultury. Investoval do řady odvětví, kde vzdělávání a kultura hrála významnou roli. Soukromí si střežil, takže jeho fotek moc není. Málokdo však ví, že si kdysi zahrál menší roli ve filmu Čas sluhů po boku Karla Rodena a Ivany Chýlkové. Jak na něj vzpomíná režisérka Irena Pavlásková, která ho obsadila?

reklama

Petr Kellner se většinu svého života fotoaparátům i kamerám vyhýbal. Režisérce Ireně Pavláskové se ale jako jediné povedlo jeho tvář zvěčnit ve filmu Čas sluhů z roku 1989. Tehdy pětadvacetiletý Petr pracoval jako asistent produkce. 

„Petr tenkrát přišel jako čerstvý absolvent VŠE do filmové produkce, aniž ten obor studoval – zajímalo ho to. Byli jsme vlastně každý den spolu. A když jsme natáčeli takovou scénu večírku, tak jsem poprosila právě Petra,“ zavzpomínala na natáčení režisérka Irena Pavlásková pro pořad ShowTime.

Kellner se v jejím filmu jen mihne, ale i promluví. „Říkala jsem, pojď, zahraj mi pana domácího, který přivádí další hosty. Takže to byla taková milá epizoda a on se toho zhostil tak strašně fajn, tak jako bezprostředně,“ dodala Pavlásková. 

 

V krátké scéně na večírku vítá herečku Jitku Asterovou a následně ji představuje páru, který hraje Ivana Chýlková a Karel Roden. „Ahoj, to jsem rád, že vás vidím. Pojďte dál. To je Milan a to je jeho žena,“ říká pětadvacetiletý Kellner. 

Pavlásková je Kellnerovou tragickou smrtí otřesena: „Mě ta zpráva zasáhla. Já jsem ho, byť je to tedy už dávno, znala poměrně dobře a byl to takový skromný člověk. Spíš introvertní, takový přemýšlivý, citlivý bych řekla. Velká osobnost a myslím, že je to velká ztráta jeho odchod,“ dodala. 

Kellnerova společnost PPF byla začátkem 90. let jednou z prvních soukromých korporací, která začala podporovat umělecké projekty. PPF Art díla z uměleckých sbírek pravidelně vystavuje v Galerii Václava Špály nebo Ateliéru Josefa Sudka. Roky jsou také sponzorem Divadla Járy Cimrmana nebo Shakespearovských slavností.

Jeden z nejbohatších Čechů tragicky zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce. Byl dvakrát ženatý a měl čtyři děti. Mediálně nejznámějším potomkem je dcera Anna, dvojnásobná mistryně ČR v parkurovém skákání. Jejím partnerem je už čtyři roky další miliardář Daniel Křetínský. Více o Kellnerových dětech a rodině si přečtěte TADY.

Petr Kellner u táboráku. Fotka z výroční zprávy jeho investiční skupiny PPF.

Petr Kellner miloval dvě ženy. S dětmi spal pod týpí i jezdil na prkně. Byly pro něj vším

reklama

Související témata: petr kellner , Petr Kellner film , Anna Kellnerová , Daniel Křetínský , Irena Pavlásková , film , Petr Kellner foto

reklama

Přečtěte si také

reklama