Celebrity

29. března 2021 11:42

Gabriela Kolinová

Petr Kellner miloval dvě ženy. S dětmi spal pod týpí i jezdil na prkně. Byly pro něj vším

Jeden z nejbohatších Čechů Petr Kellner, který tragicky zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce, byl dvakrát ženatý a měl čtyři děti. Mediálně nejznámějším potomkem je dcera Anna, dvojnásobná mistryně ČR v parkurovém skákání. Jejím partnerem je už čtyři roky další miliardář Daniel Křetínský.

Rodina byla pro Kellnera vším. Každý rok s ní například pravidelně vyrážel pod indiánské týpí. „Děti to milují a já si tím připomínám dobu, kdy jsem vyrůstal, a chci jim to ukázat. Jednou jsem byl na pionýrském táboře, ale to bylo hrozné, nic horšího si nepamatuji. Pak jsem byl asi osmkrát na skautském táboře a hrozně rád na to vzpomínám. S tou partou se scházíme dodnes,“ popsal v jednom z mála rozhovorů, který za svůj život poskytl.

V posledních letech své priority výrazně pozměnil. „Dřív to bylo práce – rodina, teď to mám rodina – práce. Tak je to správné, prostě to přichází s věkem. Začal jsem dětem číst pohádky, naučil se lépe hospodařit s časem a dostal jsem se do stavu, kdy s nimi společně večeřím. Před deseti lety jsem z práce domů naprosto pravidelně vracel v jedenáct, ve dvanáct v noci. Každému, komu se narodí děti a vychovává je, se přirozeně mění pohled na svět,“ svěřil se podnikatel.

ČTĚTE TAKÉ: Po Petru Kellnerovi zůstaly čtyři děti, ale i obří majetek. Kdo byl nejbohatší Čech

Díky dětem byl věčný mladík. Svoje soukromí si střežil

S potomky rád trávil čas na horách, kde se neváhal zapojovat i do sportů, které provozovaly spíše mladší ročníky. „S dospívajícím synem třeba jezdíme do snowparků. Na těch U-rampách a zábradlích není úplně nejpříjemnější padat, málem jsem si tam zlomil nohu. Je pravda, že otců tam moc není,“ prohlásil Kellner, jehož majetek se podle agentury Bloomberg odhaduje na 15,7 miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba 350 miliardy korun.

I proto si svůj osobní život před mediálním světem pečlivě hlídal. „Vezměte si třeba titulky v novinách, které o mě vycházejí. Soukromí prostě mizí a nejnepříjemnější je to pro rodinu. Nakonec jsou s tím konfrontovány i děti. Mám strach, že mi jednou vyčtou, že neměly úplně normální dětství. Ono už to začíná a nemusí jim být pětadvacet nebo třicet. Samozřejmě, že o tom přemýšlejí... Ale co s tím? Tento způsob života má jen dvě volby. Buď žít anonymně v Paříži, New Yorku, Londýně, nebo žít neanonymně tady. Nic mezi tím není, alespoň jsme na to s manželkou nepřišli,“ pokrčil rameny.

O bohatství se doma s dětmi bavil vždycky zcela otevřeně. „Oni žijí v nějakém prostředí, pro ně je důležité, že se rodiče chovají normálně, že je odvezou do školy, že společně napíšou úkoly, že jim je podepíšou,“ prohlásil.

Nejdůležitější jsou rodina, děti, zdraví a svoboda

Také on se těžce vyrovnával s příchodem pandemie koronaviru, která paralyzovala celý svět. „Pro člověka, který tak jako já miluje tvořit a stavět, je nejhorší vidět úpadek a destrukci. Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, které jsme považovali za zásadní a neměnné. Díky tomu teď všichni víc přemýšlíme o tom, co je v životě skutečně důležité. Rodina, děti, zdraví, svoboda. Nezapomínáme na to, odkud jsme vzešli a co jsme prožili,“ napsal do výroční zprávy své investiční skupiny PPF, k níž přiložil fotografie, na které sedí u táboráku. Před lety, kdy už patřil k velmi zámožným osobám, stále jezdil s dětmi na běžné letní tábory. „To jsou místa, která mě v mládí inspirovala a formovala nejvíce,“ dodal na vysvětlenou.

V jednom z rozhovorů popsal, jak by si přál, aby na něj lidé jednou vzpomínali. „Aby se na PPF (jeho společnost, pozn. red) koukalo jako na firmu, která to někam dotáhla. Ale osobní sny jsou daleko cennější,“ dodal trochu tajemně.

Jeho smrt šokovala celý podnikatelský svět. Podle lidí, kteří ho osobně znali, byl Kellner nejen tvrdým byznysmenem, ale také člověk s velkým srdcem. „Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativity, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem,“ uvedla mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová.

Podívejte se na záběry z místa Kellnerovy havárie: Vrtulník se zřítil při přistávacím manévru


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.