Celebrity

26. ledna 2024 09:00

David Laštovka

Utajovaný partner Hany Maciuchové: Snášela bolesti, opiáty nechtěla. Dožít odjela za sestrou

Hana Maciuchová

Vypadalo to, že po smrti životní lásky, herce Jiřího Adamíry, už zůstane Hana Maciuchová sama. Jak se ale ukázalo, nebyla to tak úplně pravda. Měla přítele, který ji doprovázel na společenské akce, výlety či dovolené. Mohla se na něj kdykoliv spolehnout a v těch nejtěžších chvílích jí byl obrovskou oporou. Chodil s ní dokonce i na chemoterapie.

Utajovaným partnerem herečky Hany Maciuchové byl o rok mladší uznávaný lékař Karel Valdauf, syn stejnojmenného slavného hudebního skladatele a dirigenta. Prožíval s ní všechny radosti i starosti, které jí život přinášel. V roce 2016 herečka úspěšně překonala rakovinu prsu, zároveň se musela vyrovnat s bolestnou ztrátou, když ve věku 97 let zemřel její milovaný tatínek Josef.

Když se v roce 2019 dozvěděla, že trpí rakovinou slinivky, tušila, že tentokrát to bude velmi těžký boj. „Oznámili jí, že má karcinom, a následovaly chemoterapie i ozařování. Snášela bolesti, nechtěla opiáty, protože v té době ještě hrála v Divadle Ungelt. Muselo to být strašně těžké,“ popisoval v rozhovoru pro deník Aha! Valdauf.

S nemocí nechtěla nikoho obtěžovat

Zákeřnou chorobu nesla velmi statečně. „Hanička říkala: To jsou moje problémy. Nebudu s nimi nikoho obtěžovat, přenášet je na někoho jiného,“ líčil Karel Valdauf, který Hanu Maciuchovou doprovázel i na chemoterapie. Když už jí docházely síly, odjela do rodného kraje, do Olomouce, kde měla rodinu. Tam 26. ledna 2021 zemřela.

„Ujala se jí sestra Silvie, obětavě se o ni starala. Lékaři také dělali, co mohli, aby netrpěla. Hanička jinak nikomu nic neřekla. Ještě deset dní před smrtí brala mobil, takže nikdo nic zlého netušil,“ prozradil hereččin přítel. V jeho životě Maciuchová zanechala hlubokou a nesmazatelnou stopu. „Mám spoustu krásných vzpomínek. Zůstalo tu mnoho jejích rolí. Ty nám ji budou stále připomínat,“ uzavřel Valdauf.

Po operaci nemohla mít děti, s Adamírou se nikdy nevzali

Zatímco v profesním životě dosáhla Hana Maciuchová těch nejvyšších met, v soukromí už to nebylo tak veselé. V pětatřiceti letech vážně onemocněla, musela podstoupit operaci, a když se probrala z narkózy, lékaři jí sdělili, že už nikdy nebude moci mít děti. Jak vzpomínala, z toho pomyšlení tehdy najednou dostala vysoké horečky a cítila se, jako by jí někdo zapálil mozek.

Životní láskou byl o devatenáct let starší kolega Jiří Adamíra. Osobně se poznali v roce 1971 v televizní inscenaci První radosti. Haně tehdy bylo šestadvacet, Jiřímu pětačtyřicet let. Nikdy se nevzali, čehož herečka do konce života litovala. Když Adamíra v roce 1993 ve věku 67 let zemřel, zhroutil se jí celý svět. S jeho odchodem se nikdy pořádně nesmířila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.