Celebrity

8. února 2021 06:30

Petra Kloidová

Hana Maciuchová, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková. Proč tyto slavné ženy nikdy neměly děti?

Český herecký svět se jen těžko vzpamatovává z odchodu legendární herečky Hany Maciuchové, která podlehla rakovině. Do smrti ji trápilo, že jí nebylo přáno mít děti.  V českém showbyznysu nebyla a není zdaleka jedinou bezdětnou ženou. Některé daly přednost kariéře nebo děti nechtěly, jiné je nemohly mít kvůli zdravotním problémům. 

Hana Maciuchová onemocněla

Když ji bylo pětatřicet, vážně onemocněla a musela podstoupit náročnou operaci. Po ní jí lékaři oznámili zdrcující zprávu. „Poté, co jsem se probrala z narkózy mi sdělili, že už nikdy nebudu mít děti. Z toho pomyšlení jsem najednou dostala velké horečky. Cítila jsem se, jakoby mi někdo zapálil mozek. Nebyly to pooperační komplikace, prostě mě zničila ta zpráva. Musela jsem se s tím však naučit žít, nic jiného vám nakonec ani nezbývá,“ promluvila o své životní bolesti.

HANA MACIUCHOVÁ A JIŘÍ ADAMÍRA: BOUŘLIVÝ VZTAH, KTERÉMU NIKDO NEDÁVAL ŠANCI

Petra Janů žije bez dětí dobrovolně

Touhu mít vlastního potomka nikdy nepocítila. „Já jsem dítě nechtěla a svého rozhodnutí jsem nikdy nezalitovala. Myslím, že se dá žít plnohodnotný život i bez nich. Možná v tom jistou roli hrálo i to, že jsem neměla moc hezké dětství a jsem z rozvedeného manželství. Navíc můj manžel už dítě měl, dceru Markétu, takže ani z jeho strany nebyl nějaký tlak na to, abychom si pořídilo mimčo,“ prozradila zpěvačka.

Heidi Janků toužila po dítěti

Otěhotněla ve svých čtyřiadvaceti letech, kdy měla velmi slibně rozjetou kariéru. Proto se rozhodla jít na interrupci. „Byla jsem mladá, začalo se mi dařit, nedovedla jsem si tehdy představit, že bych měla dítě. Neměla jsem ani mámu, která by se mi o dítě postarala, když bych byla na koncertě,“ vysvětlila své důvody.

Později, kdy už byla na miminko připravená a toužila po něm, jí nebylo přáno. Dodnes toho lituje. „Jednu dobu jsme s Ivošem (manželem, pozn. red.) po dítěti toužili. Dokonce jsme měli vybraná i jména. Chlapeček by byl Karel po mém bratrovi. Ale osud tomu bohužel nechtěl,“ povzdechla si zpěvačka.

NECHCI DĚTI. ZPOVĚĎ PĚTI ŽEN, KTERÉ NETOUŽÍ BÝT MATKAMI

Zdena Hadrbolcová udělala volbu

Jako herečka ztvárnila řadu postav maminek a působila v nich velmi přirozeně, skoro až autenticky. V soukromí přitom nikdy žádné neměla. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city. Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků,“ vysvětlila herečka.

ROZHOVOR S HANOU ZAGOROVOU A ŠTEFANEM MARGITOU

Hana Zagorová adoptovala, ale ani to nevyšlo

Maminkou se toužila stát vždycky. Vážná choroba krve, kterou trpí od třiadvaceti let, jí však její velký sen znemožnila. „Byla jsem těhotná v době, kdy jsem kvůli nemoci podstupovala léčebnou kúru a mé tělo bylo plné kortikoidů. To by s mateřstvím vůbec nešlo dohromady a narodilo by se postižené dítě,“ svěřila se zpěvačka. Její touha po dítěti byla natolik silná, že se pokoušela i o adopci. Ani ta ale nakonec nevyšla. „Byla to holčička, která měla rodinu. Neměla jsem ji ani týden, když někdo donesl její babičce, že ji mám adaptovat. Ona se ozvala a byl konec. Po této zkušenosti jsem celou tuto kapitolu definitivně uzavřela,“ dodala smutně.

Helena Vondráčková se s bezdětností smířila

V jejím případě sehrála velkou roli smůla. V nejlepších letech neměla vhodného partnera a když už ho našla, na miminko bylo pozdě. „Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno. Ne vždy v životě všechno vychází. Musela jsem se s tím smířit,“ uvedla zpěvačka. O tom, že by dítě adoptovala, neuvažovala. „Ve vzdálenějším příbuzenstvu jsem zažila situaci, kdy si jedna z mých tet adaptovala holčičku, ale geny byly tak silné, že je ani dobrá rodina neukočírovala. To pro mě byl trochu odstrašující případ,“ přiznala Helena.

LADISLAV ŠTAIDL A JEHO ŽENY: DLOUHOLETÝ POMĚR SE ZELENKOVOU, LÁSKA K IVETĚ BARTOŠOVÉ A POSLEDNÍ ROZCHOD

Jitka Zelenková děti nechtěla

Nemít děti bylo její vlastní rozhodnutí, kterého nelituje. „Nemám ráda, když mě někdo vidí jako opuštěnou chudinku nebo když se o mně říká, že jsem rodinu obětovala kvůli kariéře. Prostě jsem děti nechtěla. Nejsem ten typ. Možná jsem se i podvědomě bála, abych nekopírovala model svých rodičů (vychovávali ji zvlášť, do osmnácti let žila s otcem, pak se nastěhovala k mamince, kde společně žili do jejích dvaatřiceti let, pozn. red). Obdivuji, když se někomu povede vytvořit spokojenou, milující rodinu, ale nelituji, že to není můj případ,“ vyjádřila se zpěvačka.

Jitka Molavcová se vzdala role matky kvůli partnerovi

Přestože část své kariéry věnovala dětem, pro které pravidelně účinkovala v jednom televizním pořadu, vlastní potomky nemá. Možnosti být matkou se vzdala kvůli své životní lásce, manželovi scenáristovi a spisovateli Janu Petráňovi, který měl z předchozího vztahu syna a další děti už nechtěl. Na toto téma ale sama nikdy nepromluvila. Když na to byla tázána, odpověděla tak trochu obloukem. „Dnešních dětí je mi trochu líto, jsou zahlcené moderním světem. Za mého dětství kdy neexistovaly mobily ani počítače, bylo všechno takové pomalejší. Ale možná to vidí u nás dospělých, kteří se pořád za něčím ženeme, někam spěcháme a ta rychlost vede často k povrchnosti. A děti to vnímají a myslí si, že to tak má být, že je to správné,“ prohlásila.

JE JIM PADESÁT. JSOU SVOBODNÉ A BEZDĚTNÉ. CO BY TYTO ŽENY VZKÁZALY MLADŠÍMU JÁ?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.