zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neskutečná podoba: Princ Philip vypadal ve 36 letech přesně jako princ Harry

Princ Philip na obálce magazínu Paris Match z roku 1957 vypadá úplně stejně jako jeho vnuk Harry.
Autor: Paris Match (1957). Princ Philip na obálce magazínu Paris Match z roku 1957 vypadá úplně stejně jako jeho vnuk Harry.
Gabriela Kolinová , Vydáno: 17.04.2021
Geny jsou v královské rodině opravdu silné. Důkazem je i tahle stará fotografie prince Philipa, na které vypadá přesně jako jeho vnuk princ Harry. V době pořízení snímku bylo vévodovi z Edinburghu šestatřicet let, tedy stejně, jako je Harrymu teď. A troufáme si říct, že mnoho lidí by si je skutečně mohlo splést.

reklama

Fotka pochází z magazínu Paris Match z roku 1957. V té době bylo princi Philipovi třicet šest let. Na snímku má vojenskou uniformu, usmívá se a poslouchá svého společníka během oficialit. Královský fotograf Chris Jackson snímek zveřejnil na svém Instagramu pár dní poté, co vévoda z Edinburghu zemřel.

A uznejte sami, princ Harry se tu svému dědečkovi neuvěřitelně podobá. 

 

„Dnes se mi vybavil magazín Paris Match z roku 1957, který jsem získal před několika lety. V okamžiku, kdy jsem tuto fotku zahlédl, jsem byl ohromen. Na titulní stránce je vždy zdvořilý princ Philip, který doprovází královnu při oficialní cestě,“ píše Chris Jackson, který fotí pro agenturu Getty Image.

Diskutující si nápadné podoby nemohli nevšimnout: „Vypadá jako Harry,“ píše se hned v prvním komentáři pod příspěvkem. „Na první pohled jsem si myslel, že je to Harry. Vypadá úplně stejně jako jeho dědeček,“ stojí v dalším příspěvku. A opravdu Philip má nápadně podobný úsměv, oči i zrzavé vousy. Geny se zkrátka nezapřou. 

Harry o dědečkovi: Muž cti a velkého humoru

Princ Harry měl svého dědečka velice rád. A nebyli si podobní jen vzhledem. Oba sloužili v britské armádě. Princ Philip u britského námořnictva během druhé světové války. Princ Harry se účastnil bojové mise v Afghánistánu. 

Není divu, že Harryho zpráva o úmrtí prince Philipa velmi ranila. Na svého dědečka zavzpomínal takto: „Můj dědeček byl muž služby, cti i velkého humoru. Vždy byl sám sebou a díky svému kouzlu uměl udržet pozornost každého v místnosti. A také proto, že jste nikdy předem nevěděli, co řekne příště. Můj dědeček byl mistrem v grilování, legendou ve škádlení a drzý až do konce. Vím, že by nám s pivem v ruce v tuto chvíli řekl: Tak, do toho!“
Své prohlášení Harry zakončil slovy britské námořní pěchoty „na moři i na zemi“.

Princ Harry dorazil do Velké Británie dva dny po úmrtí prince Philipa, aby se mohl zúčastnit sobotního pohřbu. Dle očekávání přiletěl bez těhotné Meghan. S královskou rodinou se osobně neviděl déle jak rok. Tedy od doby, kdy se s manželkou Meghan a jejich synem Archiem přestěhovali do Kalifornie a poskytli šokující rozhovor s Oprah Winfrey.

Princ Philip zemřel 9. dubna na hradě Windsor. Bylo mu 99 let. Pohřeb se bude konat v kapli svatého Jiří v sobotu 17. dubna. Předcházet mu bude celostátní minuta ticha. 

Princ Charles za rakví svého otce prince Philipa

Pohřeb Prince Philipa: Zničený princ Charles. Plakala i královna a William

Alžběta II. s Princem Philipem se vzali v roce 1947.

Alžběta a princ Philip se milovali přes sedmdesát let. Poslední dny byli spolu

reklama

Související témata: princ Harry , princ Philip , pohřeb , britská královská rodina , Alžběta II.

reklama

Přečtěte si také

reklama