zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pohřeb Prince Philipa: Zničený princ Charles. Plakala i královna a William

Princ Philip pohřeb emoce (zdroj: CNN Prima NEWS)
Princ Philip pohřeb emoce (zdroj: CNN Prima NEWS)
Petra Kloidová, kog , Vydáno: 18.04.2021
Británie se rozloučila s manželem britské královny Alžběty II., princem Philipem. Nejbližší členové královské rodiny řekli poslední sbohem zesnulému vévodovi z Edinburghu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor.

reklama

Pohřeb prince Philipa, manžela královny Alžběty II., proběhl v sobotu na pozemcích hradu Windsor v kapli svatého Jiří. 

ON-LINE: Poslední rozloučení prince Philipa minutu po minutě

Pláči se neubránila královna Alžběta II. nebo Charles

Princ William a princ Harry se pohřbu zúčastnili podle plánu. V průvodu mezi nimi stál jejich bratranec a mediátor, třiačtyřicetiletý Peter Phillips, syn princezny Anny. Ten během ceremoniálu vzdal hold mimo jiné pracovitosti prince Philipa. Vévoda z Edinburghu jednou prohlásil, že se smrti nebojí, ale obává se nedokončené práce. 

Při pohřbu se všichni soustředili na truchlíci manželku, královnu Alžbětu, která se neubránila slzám. Stejně jako princ William. Emoce neudržel ani princ Charles. Ten byl naměkko i ve chvíli, kdy před pár týdny opouštěl nemocnici, kde byl hospitalizován princ Philip. Není se čemu divit, ztráta otce ho viditelně velice zasáhla. Královská rodina emoce většinou nedává na odiv. 

Žena prince Williama má speciální náhrdelník s odkazem princezny Diany

Vévodkyně Kate s manželem
Autor: profimedia Vévodkyně Kate s manželem

Média si všímala také vévodkyně Kate a jejích šatů s doplňky. Manželka Williama přijela v autě společně s princem. Na smuteční ceremonii si vypůjčila honosný náhrdelník. Podle Daily mail je vytvořen z královských perel, má se jednat o osobní kolekci šperků Alžběty II. Na sobě ho měla podle britských médií i Diana. Vzácný šperk už Kate vzala na slavnostní večeři, při níž princ Philip s královnou Alžbětou II. oslavovali 70. výročí svatby.

Meghan Markle uctí památku prince Philipa v Los Angels

Meghan Markle, žena prince Harryho, kvůli pokročilému těhotenství nemohla přiletět do Británie. Podle deníku Sun ale pohřeb manžela Alžběty II. sledovala na speciálním livestreamu ve svém luxusním sídle v Kalifornii. Philipovi údajně věnovala věnec s vlastnoručně napsaným vzkazem.

Alžběta se rozloučila se svou láskou, princem Philipem.

Královna řekla poslední sbohem své lásce. Philipovi napsala osobní vzkaz

Smuteční hosty vybrala sama královna

Smuteční hosty vybírala sama královna Alžběta. Kvůli covidu-19 byl počet truchlících omezen na třicet. Všichni účastníci pohřbu měli roušky a dodržovali bezpečné rozestupy.

Na prvních místech seznamu hostů byli vybraní členové královské rodiny. Vedle Alžběty se s princem přišly rozloučit všechny jejich děti, tedy Charles s chotí Camillou, princezna Anna a princové Andrew s Edwardem. Doprovodili je jejich partneři a také děti, tedy vnoučata Philipa a královny. Za rakví křáčeli princové William a Harry. Williama doprovodila manželka Kate, Harry však byl bez Meghan. 

Není problém, že tam budou jen bílí? Moderátor otázkou spustil bouři

Princ Harry a William nepůjdou na pohřbu vedle sebe. Nebudou mít uniformy, budou v černém.
Autor: profimedia Princ Harry a William nepůjdou na pohřbu vedle sebe. Nebudou mít uniformy, budou v černém.

Usmíří se princ Harry s princem Williamem?

Pod drobnohledem médií byli hlavně princové William a Harry. Ti mají podle některých výjimečnou příležitost dát dohromady své pošramocené vztahy po skandálním rozhovoru v televizi, kde Harry s manželkou Meghan obvinili královskou rodinu mimo jiné i z rasismu.

„Smrt prince Filipa bude znamenat ‚první krok vpřed‘ pro Harryho a Williama v jejich napjatém vztahu, pohřeb vévody z Edinburghu by mohl bratrům pomoci sjednotit se,“ řekl ještě před pohřbem královský komentátor Omid Scobie. 

Podle jiných hlasů je na udobření vztahů ještě příliš brzy: „Nečekám, že dojde ke smíření nad rakví. Ještě je moc brzy po takzvaném Megxitu. Moc brzy, aby se vztahy vrátily do normálu,“ myslí si historik Ed Owens

Na konci pohřbu se William a Harry potkali a prohodili spolu pár slov, což je dobré znamení.

Británie se loučí s princem Philipem

Nad rakví prince Philipa se sešlo 30 smutečních hostů, uniformy měla jen čestná stráž

Princ Philip rozesmíval svými vtípky všechny poblíž

Princ Philip měl osobitý smysl pro humor. Svými vtipy rozesmál, ale i urazil

reklama

Související témata: princ Philip , pohřeb Princ Philip , britská královská rodina , královská rodina , Británie , alzbeta ii , princ Harry , princ William

reklama

Přečtěte si také

reklama