Celebrity

13. ledna 2022 05:50

Petra Kloidová

S tebou mě baví svět slaví: Jak vypadají Matýsek, Bertík a Míša po 40 letech?

Show Jana Krause - Děti ze S tebou mě baví svět

Kultovní komedie S tebou mě baví svět slaví letos kulatiny. Dětští představitelé Bertíka, Míši nebo Matýska se nakonec herectvím nikdy neživili. Jak vypadají a co dělají dnes?

Film S tebou mě baví svět byl na základě divácké ankety vyhlášen komedií století, od premiéry letos uplyne neuvěřitelných 40 let. Režisérka Marie Poledňáková měla dobrou ruku nejen ve výběru hlavních rolí, ale rozhodně se nespletla ani ve výběru dětských herců, kteří si zahráli po boku Júlia Satinského, Petra Nového, Václava Postráneckého nebo Jany Šulcové a Zdeny Studenkové.

Díky popularitě rodinné komedie jsou perličky z natáčení už víceméně známé. Možná i vy víte, že chalupa Apalucha se nachází nedaleko krkonošského Dolního Dvora nikoli v Beskydech, nebo scéna Pavla Novotného, kdy utírá Pepínovi zadeček smrkovou větví, nebyla nahraná a dítě se skutečně rozplakalo. A další zajímavost: Július Satinský sice ve filmu holdoval lyžování, ve skutečnosti herce učila lyžovat chvíli před natáčením horská služba. I tak za něj většinu lyžařských scén natočil manžel Elišky Balzerové, Jan Balzer.

Matýsek dnes pracuje na poště, s kočárkem se ale rozjel bez jištění

Tři slavní představitelé chlapců Bertíka, Míši a Matýska se ve středu objevili v pořadu Show Jana Krause. Poslednímu jmenovanému byl v době natáčení rok, Václavovi alias Míšovi sedm a Markovi alias Bertíkovi osm. „Byl jsem nejstarší, a to mi zůstalo,“ říká se smíchem Marek, který si jako dítě ještě párkrát zahrál ve filmu i v televizi, ale dnes pracuje ve firmě, která zajišťuje semafory.

Ostatně u herectví nezůstal nikdo z nich. Václav Korda, představitel Míši, má váženou profesi v bance, Lukáš Pelánek, nejmladší účastník filmu, pracuje na poště. Na natáčení dnes už vzpomínají jen jako na příjemnou dětskou zábavu. „Já věděl prd,“ připomíná Lukáš, který byl batoletem.

Právě jeho Matýsek je pro svou roztomilost možná nejoblíbenější postavou celého snímku. V necelém roce si tak užil svou první a poslední kaskadérskou scénu bez jištění. Kočárek, ve kterém seděl, se na sněhu skutečně rozjel z kopce nepřipoutaný. Byl to šok pro celý štáb. Nic se naštěstí nestalo, ale při samotném natáčení už kočár raději jistili lanem. Stejným způsobem byla zajištěná i kanoe, na které se sjíždělo při závodě z kopce dolů. Lano je v širokém záběru dokonce trochu vidět.

Slávu si dětští herci nepřipouštěli, čas od času se ale o roli zmíní, jak přiznává představitel Bertíka. „Já jezdím jednou za rok na víkend na motorky s partou kamarádů a jeden rok bylo téma S tebou mě baví svět,“ vypráví Marek historku, jak se chtěli ubytovat v hotelu z filmu. „Volal jsem do hotelu a říkám, že potřebuji pro nás šest motorkářů bydlení. Ale nešlo to. Tak říkám, víte, já jsem Bertík z toho filmu, co se u vás točil.“ Zabralo to.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.