Celebrity

26. května 2021 05:55

Sabina Laurinová navštívila novou porodnici v Krči: Mám tu pocit důvěry a klidu

Herečka Sabina Laurinová zavítala do porodnice. Ovšem ne jako rodička, ale jako kmotřička nových porodních pokojů. Gynekologicko-porodnické oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice totiž prošlo rekonstrukcí a čtyři porodní pokoje jsou předělané tak, aby nastávající maminky měly víc soukromí.

Novou ambasadorkou Centra porodní péče a nových porodních pokojů domácího typu se stala herečka Sabina Laurinová a v nemocnici si připadala celkem patřičně. Jako vrchní sestře Mery Černé ze seriálu Sestřičky Modrý kód jí je nemocniční prostředí blízké, a to, že jí scenáristé přiřkli původní povolání porodní asistentky, se celkem hodilo.

Sabina Laurinová zavzpomínala na své porody

Při přestřižení slavnostní pásky nových pokojů, které stihla krčská nemocnice přestavět za patnáct dní, navíc při běžném chodu nemocnice, se jen usmívala, že do těchto nových prostor se podívá už jen jako babička.

„Všechno na mě tady dýchalo pocitem důvěry a klidu. Myslím si, že stejný pocit budou mít i budoucí maminky, které se tu rozhodnou rodit. Líbí se mi tu, i když nejsem nastávající maminka,“ popisuje Sabina Laurinová své pocity z krčské nemocnice.

„Samozřejmě jsem si vzpomněla na oba své porody. Nemůžu si stěžovat. Před devatenácti lety jsem rodila první dceru, péči jsem tehdy měla skvělou od pana primáře Kováře i od svého gynekologa, pana doktora Homoly. Vzpomínám si, že důležitý byl pro mě i nemocniční personál – a tady v Krči je moc milý, včetně vrchní sestry Lenky Cejpkové a pana primáře Petra Koleka. Zázemí pro maminky je opravdu důležité a zde jsou všichni velmi vstřícní.“

Nemocnice přestavbou reagovala na zájem o přirozené porody a za 1,4 milionu korun upravila čtyři porodní pokoje tak, aby tam rodička i s případným doprovodem měla víc soukromí.

„Při procházení těch pokojů jsem si uvědomila, že Valentýna i Maja byly mé nejlepší premiéry v životě. Na to bolavé člověk zapomene a zůstanou mu jen hezké vjemy, ty si pamatuji dodneška,“ usmívá se herečka nad postýlkou v jednom z nových porodních pokojů.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.