Celebrity

29. dubna 2021 06:00

Petra Kloidová

Sandra Pogodová a její trauma z dětství: Do čtyřiceti jsem si myslela, že jsem zrůda

Herečka Sandra Pogodová působí jako uragán dobré nálady. Během pandemie si získala sociální sítě díky aktivnímu otužování a svému alteregu – nahé jogínce Amandě. Na svém instagramovém profilu ale nedávno přiznala, že si nese trauma z dětství, aniž by si ho vlastně pamatovala. Narodila se totiž s nádorem na čele.

Sandra Pogodová se kromě herectví, kterému se jako většina kolegů zatím věnovat nemůže, vrhla i na psaní knih. Po úspěchu své první knihy Hoď se do pogody, kterou napsala spolu se svým tatínkem, hudebníkem Richardem Pogodou, vydali pokračování s názvem Buď v pogodě. „Já si se svým jménem nemůžu dovolit ani nic jiného, já musím být pořád v pogodě,“ směje se umělkyně. Na své úžasné rodiče zavzpomínala na Instagramu, kde o sobě prozradila, že se narodila s nádorem na čele. Nádor se zvětšoval, lékaři si v sedmdesátých letech nevěděli rady a její rodiče si užili strach, ale i výsměch od okolí kvůli jinakosti vlastního dítěte.

Nádor, s kterým si nikdo nevěděl dlouho rady

„Když jsem se narodila, měla jsem na čele malé znaménko, které během tří měsíců vyrostlo a vyvinul se z něho nádor. Byl rok 1975 a doktoři se tehdy báli operovat tak malé miminko. Až do svých tří let jsem měla na hlavě velkou prokrvenou bouli a moji rodiče žili v neustálém strachu, že když upadnu, tak si nádor rozrazím a vykrvácím. Do toho se museli vyrovnávat s reakcemi okolí, které se často při pohledu na mě tvářilo, že vidí malou nemocnou zrůdu,“ rozepisuje se herečka.

Sandře byly tři roky, když se našel lékař, který se rozhodl riziko podstoupit, operace v Motolské nemocnici trvala 6 hodin. Od té doby má herečka na čele velikou jizvu, která už není skoro vidět, ale i tak čelo vždy zakrývá ofinou. Ačkoliv si většinu ani nemůže pamatovat, šrámy na duši zůstaly.

Opovržlivé pohledy vnímala a pocit z nich zůstal

„Fyzicky jsem tedy byla v pořádku relativně brzy, ale psychicky v žádném případě. Jestli si myslíme, že malá miminka nevnímají a nepamatují si, jak je hodnotí okolí, tak to tedy v žádném případě není pravda!!! Opovržlivé pohledy a odsuzující komentáře se do vás zapíšou a následně formují vaše sebevědomí při dospívání. Až do čtyřiceti let jsem trpěla obrovskými mindráky a vnitřním pocitem, že jsem ošklivá zrůda. Měla jsem pocit, že mě tak vidí celý svět. Takže jsem si samozřejmě nevěřila a podceňovala se. Naštěstí jsem velký bojovník,“ píše dál. Jizvu na čele by už neměnila, připomíná jí život místo smrti, kterou si jako dítě zvolila.

Nahá jogínka Amanda ze sociálních sítí

Sandra Pogodová se během pandemie začala otužovat, ale kromě toho na sociálních sítích proslula se svým vtipným alteregem. „Všimla jsem si, že jak se přestalo hrát v divadle, začaly umělkyně dávat na internet cvičení a motivovat své fanoušky. Tak jsem si řekla, že bych také měla, a protože mám doma z fundusu Fidlovačky z představení Stvoření světa nahý overal, respektive imitaci nahoty, a je to velmi zábavné, začala jsem v tom dělat nahou jógu s Amandou, která mluví takovou indickou angličtinou. A už mi psali dokonce i lidi z Irska, že se na to dívají,“ směje se zábavná herečka.

Podle Sandry stačí opravdu málo k tomu, aby člověk na sociálních sítích způsobil jakýkoliv povyk. „Stačí se svléknout a následuje buď pozitivní, nebo negativní reakce, ale vždycky vzbudíte velkou odezvu,“ říká a vysvětluje, že to celé bylo motivované snahou přestat tloustnout. Sandra Pogodová za poslední rok zhubla víc jak deset kilogramů a na své postavě stále pracuje.

Sdílejte článek
Štítky Irsko rakovina Instagram herec sociální síť Fakultní nemocnice v Motole Sandra Pogodová Richard Pogoda

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.