zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tajemství herce Dočolomanského: Rodinu opustil kvůli muži. Co mu před smrtí odkázal?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka, foto: Filmové studio Barrandov , Vydáno: 02.12.2021
Zdálo se, že Michal Dočolomanský žije šťastný rodinný život. S manželkou Martou, s níž se poznal už během studií na vysoké škole, měl dvě děti – syna Michala a dceru Martu – a vše navenek vypadalo skoro až idylicky. Herec, který měl fanynky od Aše až po Košice, však prožíval obrovská muka. Ve skutečnosti ho totiž přitahovali muži.  

reklama

Když se po dvaceti letech s Martou rozvedli, byl to šok nejen pro jeho fanoušky, ale také pro kolegy. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mezi sebou měli nějakou krizi. Pravda vyšla najevo až o několik let později. Dočolomanský manželku opustil kvůli tomu, že měl rád muže.

S oznámením dlouho otálel. Bál se, jak by to přijali jeho nejbližší, kolegové i široká veřejnost. Raději se vnitřně užíral a trápil. Až po revoluci, když homosexualita přestala být tabu a jejich děti byly velké, odvážil se manželce všechno říct. Zpráva to pro ni byla zdrcující, ale nakonec ho dokázala pochopit. I proto rozvod probíhal klidně, bez tahanic a praní špinavého prádla na veřejnosti. Nikdo tak neměl ponětí o tom, co se stalo. Oba zachovali dekorum. Až když Michal Dočolomanský v roce 2008 ve věku 66 let zemřel na rakovinu plic, tajemství bylo vyzrazeno. A to díky jeho dlouholetému kolegovi Oldo Hlaváčkovi, který s ním sdílel jednu divadelní šatnu a ve své knize uvedl vše na pravou míru.

Přestaly se mu líbit ženy

 „Potřeboval jsem od něj půjčit vrtačku. Míša měl představení, a tak mi řekl, abych si pro ni k němu domů skočil, než dohraje. Když jsem zazvonil, otevřel mi náš společný přítel – velmi populární zpěvák, o kterém se vědělo, že je jinak orientovaný. Ptal jsem se ho, co tam dělá, a on mi odpověděl, že čeká na Míšu s večeří. Marta tam nebyla,“ popsal Oldo. Jakmile se to Dočolomanský dozvěděl, na čas se ztratil, vypnul si telefon a s nikým nechtěl mluvit. „Nevím, co se stalo, ale zřejmě u Míši nastal určitý zlom a vpadl do toho, ani nevěděl jak. Pak jsem zažil to, že měl jednou položenou hlavu na mém rameni a plakali jsme oba nad jeho neštěstím, že se mu přestaly líbit ženy,“ dodal. 

Michal Dočolomanský v legendárním filmu Tajemství hradu v Karpatech.
Autor: Filmové studio Barrandov Michal Dočolomanský v legendárním filmu Tajemství hradu v Karpatech.

Dočolomanský posledních deset let svého života strávil s mladým televizním technikem Alexandrem Godem. Byl do něj tak zamilovaný, že před smrtí svůj luxusní dvoupokojový byt v centru Bratislavy nepřepsal na své děti, ale na něj. „Když mu bylo nejhůře, poznal, kdo jaký je. Jeho kluk a holka o něj nejevili moc velký zájem, zato Saša byl u jeho nemocničního lůžka ve dne v noci. Proto se takto rozhodl. Navíc chtěl svou lásku zabezpečit,“ prozradil hercův dlouholetý kolega. Milenec se však po jeho skonu dostal do finančních problémů a podle informací týdeníku Plus 7 dní mu nezbývalo nic jiného než byt prodat. Inkasovat měl za něj v přepočtu 6,5 milionu korun. Michala Dočolomanského si nyní můžeme připomenout v legendárním filmu Tajemství hradu v Karpatech, který ve čtvrtek 2. 12. od 20:00 vysílá Prima MAX, v sobotu 4. 12. ve 14:50 pak TV Prima. 

Michal Dočolomanský a Vlastimil Brodský v Tajemném hradu v Karpatech.

Tajemství hradu v Karpatech: Proč místní po hercích házeli kamení?

reklama

Související témata: Tajemství hradu v Karpatech , Michal Dočolomanský , gay , československý film

reklama

Přečtěte si také

reklama