Celebrity

25. prosince 2021 05:53

David Laštovka

Tajemství Pyšné princezny Aleny Vránové. Dcera se upila k smrti, zemřela na Štědrý den

Sedmero krkavců

Herečku Alenu Vránovou nejvíce proslavila role princezny Krasomily v pohádce Pyšná princezna. Její život ovšem pohádkový rozhodně nebyl. Musela se vyrovnat s velkými tragédiemi. Tou největší byla smrt dítěte.

Prvním manželem Aleny Vránové, která příští rok oslaví devadesáté narozeniny, byl básník a dramatik Pavel Kohout. Na jeho přání se brali v den narozenin sovětského diktátora Stalina. Během natáčení pohádky Pyšná princezna se však zamilovala do herce Vladimíra Ráže, který hrál prince Miroslava.

Před kamerou tak nemuseli vůbec nic předstírat. Byla to láska na první pohled. Po čase zjistili, že bez sebe nemohou být, rozvedli se a začali spolu žít. Svoji lásku pak stvrdili svatbou a toužili po miminku. Rážovi a jeho první ženě totiž dítě zemřelo. Dlouho se páru počít nedařilo, ale nakonec to přece jen vyšlo a 4. května 1958 se jim narodila dcera Markéta. Herecká manželská dvojice mohla být na svého potomka pyšná. Markéta se velmi dobře učila, získala titul doktorky filozofie, ovládala čtyři světové jazyky, živila se jako tlumočnice, po revoluci založila cestovní kancelář a procestovala celý svět. Ze slibně rozjeté kariéry ale klesla až na pomyslné dno. Propadla alkoholu a skončila jako bezdomovkyně.

Kvůli nadměrnému každodennímu pití začaly Markétu sužovat vážné zdravotní problémy. Alkohol jí zničil játra i ledviny. Prodělala i mozkovou mrtvici. Alena Vránová se své jediné dítě snažila zachránit, platila lékařskou péči, dokonce jí nabídla svou ledvinu s podmínkou, že začne abstinovat. Všechno ale bylo marné. Markéta pít nepřestala, máminou pomocí pohrdala a ke všemu na ni byla ještě sprostá. Nakonec propila i svůj pražský byt a skončila na ulici, kde také na Štědrý den v roce 2013 zemřela. Bylo jí pětapadesát let. Od té doby herečka Vánoce neslaví a svátky pro ni budou nadosmrti velmi bolestnou vzpomínkou.

Ani manželství s Vladimírem Rážem Aleně Vránové nevydrželo. Herec rodinu opustil v době, kdy Markétě bylo osmnáct. Našel si jinou známost, znovu se oženil a narodilo se mu ještě další dítě. Vránová už zůstala sama.

Na legendární pohádku Pyšná princezna, která spojila Vladimíra Ráže a Alenu Vránovou dohromady i v soukromém životě, se můžete podívat v sobotu 25. prosince v 17:10 na TV Prima, případně v reprízách v neděli 26. prosince v 10:25 nebo ve středu 29. prosince v 9:05.

ZDROJ: Deník Blesk a archiv autora


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.