Celebrity

1. října 2021 05:55

Anna Kopečková

Tenistka Barbora Strýcová porodila. Chlapeček dostal velmi výstižné jméno

Vítězka Wimbledonu a dnes již bývalá tenistka Barbora Strýcová porodila. S partnerem přivítali na svět syna, který dostal krásné a pro tenistku velmi výstižné jméno Vincent. Radostnou zprávu oznámili na Instagramu.

Jméno Vincent je odvozené od latinského Vincenc, což v překladu znamená vítězný nebo vítězící. Kdo ví, možná se právě narodil nový světový šampion. Pro novopečenou maminku je Vincent jistě tím největším životním vítězstvím. Otcem miminka je partner Barbory Strýcové, šéfredakto časopisu Esquire Petr Matějček. Své těhotenství Strýcová zjistila na Australia Open a oznámila ho letos v březnu na instagramu, kde zveřejnila fotografii s pomalu se rýsujícím bříškem a popiskem: „Budeme tři!“ Zejména v prvních třech měsících se musela potýkat s různými chutěmi a náladami. „Ze začátku mi bylo špatně, první tři měsíce jsem neměla na nic chuť, nemohla jsem nic jíst. A nálady mám také. Rozbrečím se kvůli všemu. Jde pejsek a má něco s nožičkou a já už pláču. Tam je to někdy těžký. Hormony pracují,“ prozradila sympatická tenistka v pořadu Showtime. A jak snášel těhotenské nálady její partner? „Je skvělý. Na začátku byl trochu v šoku z těch mých nálad, ale je hodný a tolerantní,“ dodala Barbora.

Fakt, že se jim narodí chlapeček, Barbora s partnerem od začátku netajili. „Myslela jsem, že budeme mít holčičku, tu jsem si i přála, ale jsem ráda, protože u nás v rodině chlapeček není, takže to bude nové, já se na to strašně těším. Doufám, že to bude raubíř,“ řekla v pořadu Showtime nyní již čerstvá maminka.

Nová životní etapa

Protože chce být mámou na plný úvazek, rozhodla se v květnu ve svých čtyřiatřiceti letech ukončit tenisovou kariéru, přestože jí fanoušci prý budou chybět. Ani při sledování letošní letní olympiády se neubránila slzám smutku a dojetí, ale tenis je prý pro ni už opravdu uzavřená kapitola. „Teď mě čeká úplně jiné období, hezčí, možná těžší, ale úplně jiné než olympiáda a grand slamy,“ svěřila se během letní návštěvy v pražském Olympijském parku ve Stromovce.

Na příchod miminka se bývalá tenistka připravovala velmi zodpovědně. Dokonce těsně před porodem absolvovala kurz první pomoci dětem, aby byla schopná v případě potřeby svému miminku pomoci. „Některým věcem v životě bohužel nelze zabránit, ale můžeme se na ně alespoň připravit," napsala Strýcová na Instagramu a povzbudila ostatní rodiče, aby neváhali a podobným kurzem si také prošli.

Bude to tenista po mamince?

Barbora se už dříve nechala slyšet, že její dítě se musí v každém případě naučit tenis, ale důležitá je podle ní všestrannost. „Dítě by mělo dělat různé sporty, není dobré vést ho od začátku jen k jednomu. Myslím, že je dobré se s ním o tom moc nebavit, ale dát mu možnost vyzkoušet si atletiku, tenis, fotbal, aby bylo všestranné a samo si pak mohlo vybrat, co ho baví. A pokud se mu nebude chtít, budu nekompromisní,“ řekla v létě novopečená maminka, která se o to hned, jak to bude možné, určitě sama postará.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.