Celebrity

22. srpna 2021 06:00

Petra Kloidová

Ty nejlepší šaty z Varů: Proč Jitka Čvančarová vyhrála, i když se to moc nepovedlo?

Dva roky si Česká republika neužila velkolepé róby na proslulém červeném koberci v Karlových Varech. Herečky na zahajovacím večeru předvedly barvy, černá se až na pár výjimek zcela vytratila. Chuť oslavit život a umění se prodral po temných měsících na povrch. Kdo vynesl ty nejhorší a nejlepší šaty?

Zatímco světové oslavy filmu jako Oscaři a Zlaté Glóby na jaře roku 2021 byly, co se barevné invence týče spíše opatrné, léto v Karlových Varech přineslo oslavu života ve stylu Jiřího Bartošky, který měl dojemný projev na zahajovacím večeru. „Přežili jsme Moskvu, přežili jsme Golem, přežijeme i covid,“ vzkázal na pódiu fanouškovi festivalu, Milošovi Formanovi, do nebe.

Křiklavé barvy byste však na červeném koberci hledali marně, většina celebrit zvolila šaty světlých, pastelových nebo metalických barev.

Andělská stříbrná u Marthy Issové nebo Báry Polákové

Móda se v poslední době uchyluje do pohádkových světů. Přináší nadýchanost princeznovských šatů, korzety z baroka nebo romantismus viktoriánské doby. Takové vynesla hvězda očekávaného snímku Zátopek, Martha Issová. Filmová představitelka Dany Zátopkové zvolila jednoduché šaty empírového střihu od návrhářek značky Chatty. Více pohádkové rozvernosti s dávkou dívčí nevinnosti oblékla zpěvačka a herečka Bára Poláková v róbě od Beáty Rajské.

Královsky modrá opulence Jitky Čvančarové ukázala, že Češi diverzitu potřebují jako sůl

Nepřehlédnutelná byla herečka Jitka Čvančarová v modrých šatech připomínajících baroko. Velkorysost u večerních šatů je v poslední době jako reakce na teplákovou módu pandemie logickým trendem. Šaty Borise Hanečky u českého publika zvyklého na červeném koberci sledovat subtilní herečky s velikostí 36, příliš ovací nesklidily. Ne všechny ženy tak ale vypadají (nebo tak musejí vypadat), to už bychom měli konečně přijmout.

To, co český internet během víkendu pobouřilo, bylo spojení objemných šatů s plnými ženskými křivkami. Na takovou kombinaci je svět díky afroamerickým nebo latinskoamerickým popovým divám už dávno zvyklý, my se máme ještě co učit. Krásná a talentovaná Jitka Čvančarová možná nevynesla ty nejkrásnější šaty ve Varech, ale na rozdíl od jiných hereček přímo zářila radostí. Bulváru ten večer prozradila, že se cítí jako v nebi a to je ta nejdůležitější věc, kterou šaty mohou ženě přinést.

Smutná Zuzana Stivínová a starý Hollywood

Minimalistický střih a jednoduchost zvolila například herečka Klára Issová v šatech vínové barvy. Černou krajku oblékla Alena Doláková od proslulých Dolce a Gabbana, stejnou barvu vynesla i zářící Hana Vagnerová. Charismatická Zuzana Stivínová zvolila zelený samet obyčejného střihu, který působil unaveně stejně jako jeho nositelka. Problémy prvního světa zkrátka čas od času převálcuje únava, nedostatek času nebo jiné starosti jinak vždy stylové herečky. Opakem se stala róba Daniely Peštové. Punc starého hollywoodu, styl, který se často objevoval na letošních Oscarech, předvedla topmodelka ve zlatých flitrových šatech značky Amor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.