Utajovaný románek? Co spolu měli Jiří Macháček s Vicou Kerekes

Nestyda - upoutávka

Před kamerou se spolu objevili několikrát a obvykle vždycky hráli milenecký pár. V zákulisí filmů se hovořilo o tom, že to mezi nimi zajiskřilo i ve skutečnosti. Jak to tedy bylo? 

O fanynky charismatický herec a zpěvák Jiří Macháček nouzi nikdy neměl. První manželství se mu rozpadlo a do druhého se zatím příliš nehrne. Přitom se současnou partnerkou režisérkou, animátorkou a výtvarnicí, o dvanáct let mladší Kristinou Dufkovou, s kterou má dvě děti, dceru Bertu a syna Antonína, tvoří pár už dvaadvacet let.

O Jiřím se několikrát psalo v souvislosti s milostným románkem se slovenskou kráskou Vicou Kerekes. Poprvé se spolu objevili ve filmu Nestyda, který vstoupil do kin v roce 2008 a trhal divácké rekordy. O tom, kdo ztvární hlavní roli televizního moderátora předpovědi počasí Oskara, měl režisér Jan Hřebejk jasno hned.

Podmínka Jiřího Macháčka

Nikdo jiný, než Macháček pro něj nepřipadal v úvahu. Měli za sebou už tři úspěšné filmy, proto nebyl důvod ve spolupráci nepokračovat. Herec si ale tentokrát stanovil podmínku. Chtěl se podílet na konečné podobě scénáře. Než aby režisér o svou největší hvězdu přišel, raději souhlasil. „Snažili jsme se vyprávět o manželství a sexu svým způsobem vesele, aby to bylo trochu z nadhledu a s nadsázkou,“ popsal na premiéře Macháček, který do scénáře dodal řadu historek, které on sám nebo jeho kamarádi osobně prožili.

Zatímco o mužském obsazení bylo rozhodnuto dlouho dopředu, o ženskou roli au-pair se strhl velký boj. Hřebejk hledal na Slovensku, adeptek bylo hned několik. Do úzkého finále se probojovaly dvě: Tatiana Pauhofová a Vica Kerekes. „Na castingu jsem si vymyslela jednu etudu, která se mu zalíbila. Dokonce ji pak použil i ve filmu,“ vylíčila Kerekes, pro kterou se Hřebejk nakonec rozhodl.

Vica Kerekes o líbačce s Macháčkem

Natáčení pro ni nebylo vůbec snadné. Hned v prvním záběru ji čekala odvážná erotická scéna s Macháčkem. „Možná si mě vybrali záměrně, protože věděli, že neznámá herečka s podobnými scénami nebude mít problém. Ale nedělám si iluze, herec je herec a ten musí pracovat i se svým tělem,“ uvedla k tomu Kerekes. Některá bulvární média informovala o tom, že Macháček se slovenskou půvabnou zrzkou prožil románek i ve skutečnosti. Spekulace o jejich vztahu oživila o dva roky později, kdy spolu natočili další film pod názvem Muži v naději. Fotografové dvojici po premiéře načapali, jak se v nočních hodinách v ulicích Bratislavy vášnivě líbají a objímají. „Ve filmu Nestyda to byla taková předehra a nyní přišlo vyvrcholení," řekla Kerekes deníku Blesk o spolupráci s Macháčkem. Že by mezi nimi bylo něco víc, však rázně odmítla. Na film Nestyda se můžete podívat v neděli 9. ledna ve 20.15 na TV Prima.