Celebrity

24. února 2022 16:00

Gabriela Kolinová

Syn Kluse: Putinovi chybí táta, tohle se nedělá. Dcery Rupperta se zajímaly o ukrajinské děti

Válka na Ukrajině nenechává v klidu ani známé osobnosti. Mnozí z nich si dávají ukrajinské vlajky do profilových fotek, nosí je na klopách a na sociálních sítích sdílejí příspěvky plné podpory ukrajinskému lidu. A obavy mají i jejich děti. Zpěvák Tomáš Klus ve svém příspěvku na Instagramu popsal, jak se o válečný konflikt zajímá jeho syn Alfréd. Ruskou invazi na Ukrajinu musel svým dcerám vysvětlovat i zpěvák Matěj Ruppert.

Tomáš Klus: Syn Alfréd říká, že Putinovi chybí táta

Zpěvák Tomáš Klus se často na svém Instagramu vyjadřuje k politickému dění a to nejen u nás. Nedávno popsal, jak se o situaci na Ukrajině zajímá jeho pětiletý syn Alfréd. U snídaně ho zaskočil poměrně trefnou otázku: Proč chce někdo válku? „Včera jsem měl takový rozhovor se svým synem na toto téma, protože se mě ptal, jak je možný, že chce někdo válku, když bolí lidi,“ popsal Klus pro CNN Prima News.

„Já jsem mu říkal, že to je tím, že ten člověk, který tu válku chce, je většinou uvnitř prázdný a lidi, kteří jsou uvnitř prázdní chtějí mít všechno venku, aspoň čeho mohou dosáhnout. A on na to konto kontroval, jestli vím, že mu chybí táta, aby mu řekl, že se prostě tyhle věci nedělají. Což můj pětiletý syn asi netušil, že Vladimir Vladimirovič to má opravdu tímto způsobem velmi pošramocené,“ dodal Klus, který přiznává, že ho postřeh syna velmi hluboce zasáhl.

„Samozřejmě se snažím tyhle věci vždycky vnímat do důsledků a vnímám všechny příčiny, které k těm důsledkům vedou, ale tohle je příčina a důsledek, který prostě zasahuje příliš moc lidí najednou. A moc si přeji, právě i kvůli mému synovi, aby Valdimirovi Putinovi nějaký silný otec řekl, že takhle se opravdu chovat nesmí,“ vysvětlil Klus.

Realita opravdové války se vším všude je obrovskou zátěží na psychiku dětí:

Často používáme přirovnání traumatu dětí, které zažívají domácí násilí k traumatu, které zažívají při válečném...

Posted by LOCIKA - centrum pro děti ohrožené domácím násilím on Thursday, February 24, 2022

Matěj Ruppert: Odpovídali jsme dětem na smutné otázky

Válečný konflikt na Ukrajině řešil se svými dcerami i zpěvák Matěj Ruppert. „Maruška chodí do školky, Anežka už do školy. Mladší dcera to tolik nevnímala, ale Anežka je velice citlivá a hned se začala ptát, co to pro nás znamená a že má strach, aby válka nepřišla i k nám,“ svěřil se pro CNN Prima News zpěvák kapely Monkey Business.

Ruppert se snažil dcery uklidnit. „Samozřejmě jsem musel odpovídat na velice smutné otázky typu, jestli tam taky teď jdou děti do školy. Což je strašně smutné, myslím tím celkovou situaci na Ukrajině. Takže ve svých srdcích a ve svých myslích bychom měli být s obyvateli Ukrajiny, kterým je činěno neuvěřitelně hanebné příkoří. A měli bychom, v tom souhlasím jak s Milošem Zemanem tak s drtivou většinou naší politický reprezentace, zaujmout velmi silné stanovisko a ukázat Rusku i Putinovi, že se ho nebojíme a že se nebojíme razantních kroků,“ řekl rázně Ruppert.

Emma Smetana vyzvala k pomoci: Tohle není charita, ale gesto solidarity

Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana sdílela na Instagramu výzvu k pomoci Ukrajině. Dojalo ji, že na fotce je holčička, která je v podobném věku, jako její starší dcera Lennon. „Jen o něco starší holčička než Lennonka. Já vůbec nemám slov...“ Smetana popsala, jak si ona i její rodina vážili toho, že žijí v míru. „Můj tatínek, narozen 16. 12. 1945, mě vychoval v obrovské radosti a vděku za to, že jako první generace nezažil válku v Evropě. Nedožil se jí. Nemůžu uvěřit, že my ano. Už před pár dny to bylo jasné, už před pár dny jsem se tady svěřovala s prognózou, co hraničila s jistotou a strašně jsem doufala, že se mýlím. Jsem v šoku. Nedokážu teď víc než poslat peníze,“ napsala Smetana s tím, že darovala deset tisíc. A chystá se poslat víc.

„Nikdy jsem o svých příspěvcích na charitu nemluvila. Tohle není charita, tohle je pro mě absolutně povinné gesto solidarity. Lidé jako my, sousedi Slováků, kteří nikdo nikomu nic neprovedli a kteří už nikdy nebudou mít v duších klid. Je to zdrcující,“ zhodnotila Emma Smetana.

K situaci na Ukrajině se vyjádřilo mnoho celebrit. Jejich názory sledujte v Hlavních zprávách na CNN Prima News a v pořadu Showtime hned po zprávách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.