zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vážně nemocný herec Jan Kačer bojuje s cirhózou jater. Poslal velmi smutný vzkaz

Režisér a herec Jan Kačer
Autor: profimedia Režisér a herec Jan Kačer
David Laštovka, foto: Profimedia , Vydáno: 08.12.2021
Herce Jana Kačera sužují vážné zdravotní problémy a jak sám naznačil, nevypadá to s ním vůbec dobře. V poslední době se mu život proměnil v utrpení a nad vodou ho drží už jen jeho rodina.

reklama

Na letošní rok Jan Kačer nebude vzpomínat v dobrém. V červnu přišel o milovanou manželku, herečku Ninu Divíškovou, na podzim prodělal náročnou operaci srdeční chlopně a před několika týdny mu lékaři diagnostikovali cirhózu jater. Tato nemoc, s kterou podle zákulisních informací bojuje například i prezident Miloš Zeman, většinou způsobuje dlouhodobě nadměrná konzumace alkoholu.

Letos pětaosmdesátiletý herec se ovšem dušuje, že mu nikdy neholdoval a celý život žije střídmě. Navíc mu otékají nohy, kvůli čemuž velmi špatně chodí. Když jsme ho kontaktovali s prosbou o rozhovor, jindy vstřícný a ochotný Jan Kačer se omluvil s tím, že mu to jeho zdravotní stav neumožňuje. „Jsem nemocnej, mlčím. Děkuji za pochopení,“ odepsal v SMS zprávě herec.  

Kačer na ženu občas křičel. Chtěl v ní opět probudit tu noblesní dámu

Poslední roky si vytrpěl své. Jeho manželka, herečka Nina Divíšková, s kterou byli sedmapadesát let, onemocněla Alzheimerovou chorobou. Boj se zákeřnou chorobou byl pro oba vyčerpávající. „Nesnáším tu nemoc. Mám čím dál víc Ninu rád. Čím je hubenější, tím víc ji mám rád. Ale projevy nemoci, sobecké výkřiky a poroučení: Dej mně pivo, dej mně cigaretu. A jak se opakuje, jak zapomíná. To mě tak neobyčejně se..e, že na ni někdy i řvu,“ popsal v minulosti pro časopis Instinkt.

Svým křikem se prý v manželce snažil probudit tu noblesní dámu, kterou Divíšková bývala. Když letos zemřela, těžce to nesl. Nic už pro něj není jako dříve, což se podepsalo i na jeho zdraví. Jedinou jeho radostí jsou nyní jeho děti, devět vnoučat a čtyři pravnoučata. Páté se narodí každým dnem a bude to holčička. „Mám devět vnoučat a čtyři pravnoučata, většinou jsou podzimní, stejně jako já. Rod se pořád rozrůstá. U nás v rodině je ale nedostatek chlapů. Já jsem neměl tatínka, umřel mi, když mi byly dva roky. Vyrostl jsem mezi děvčaty. Táta mi celej život scházel. Možná proto jsem měl vždycky starší kamarády. Blbý je, že ti starší kamarádi vám pak umřou, najednou nejsou. Člověk je na to nepřipravenej. Je to zvláštní pocit, osamělost. Kdybych si jako mladej kluk představil, že se dožiju osmdesáti pěti let... O pět let už přežívám svou maminku, která zemřela jako osmdesátiletá stařenka,“ svěřil se letos v říjnu v rozhovoru pro Novinky.cz.

Nina Divíšková a Jan Kačer

Jan Kačer o manželství se zesnulou Ninou Divíškovou: Žil jsem s několika Divíškovejma

Herec Jan Kačer.

Herec Jan Kačer se dozvěděl vážnou diagnózu. Co bylo příčinou jeho kolapsu?

reklama

Související témata: Jan Kačer , Nina Divíšková , jaterní cirhoza , cirhóza , vážná nemoc

reklama

Přečtěte si také

reklama