Vendula Pizingerová dojímá fotkou. Je na ní malý Josífek se zesnulou Klárkou

Zřejmě to nebyl záměr, ale Vendula Pizingerová dojala své sledující na Instagramu fotkou ročního syna Josífka. Sice si chtěla postěžovat, že syn už je hbitý a v domě začíná být nebezpečno. Všímavým fanouškům ale neunikl jeden detail. Na fotce je i portrét Klárky, kterou měla Vendula s hudebním skladatelem Karlem Svobodou a která zemřela ve čtyřech letech na leukémii.

Vendula Pizingerová je ve svých 49 letech mámou desetiměsíčního Josífka. Syna má s mladším manželem Josefem Pizingerem. Nedávno přiznala, že mateřská ji trochu zmáhá a to ještě malý Josífek nechodil. Už tehdy byl ale akční miminko. „Ve třech měsících se přetočil a musí se hlídat,“ prozradila Vendula. Teď už to vypadá, že radostně běhá po domě a objevuje jeho skrytá zákoutí. A to mu ještě není rok.

Vendula ho vyfotila, kterak stojí na květinovém stolku a šibalsky se usmívá. K fotografii dopsala. „Chci holobyt. Což tedy není pokyn pro zloděje.“ Svůj komentář následně vysvětlila, že malý synek si ze všech věcí dělá prolézačky či schovky. „Člověk má krámů a teď jsou z nich lákavé předměty pro hry! A bdělost přítomných,“ dodala.

Sledujícím na Instagramu ale neunikl jeden detail, který je až dojemný. Nad hlavou malého Josífka je v rámečku fotka dcery Klárky, která v roce 2000 zemřela v pouhých čtyřech letech na leukémii. „A Klárka nad hlavou. To je nádherný hošík. Pan Božan,“ stojí v jednom komentáři. Příspěvek si vysloužil téměř třináct tisíc lajků.

Vendula na svou Klárku zavzpomínala přesně před rokem, kdy to bylo dvacet let od její smrti. To byla těhotná a čekala tohoto malého šibala. Přiznala, že Klárka jí schází a že rána ze ztráty dítěte se nikdy nezacelí. „Určitě mi chybí moc její poradní hlas a moudrost, kterou v sobě nesla už jako dítě. Bylo to hrodně zvláštní. Je vzácné, kolik lidí a osudů ovlivnila tahle malá holka. Slíbila jsem jí, že budu pomáhat nemocným dětem, jak to půjde,“ svěřila se Vendula, která po smrti dcery založila Nadační fond Kapka naděje. Ten pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby a s nádorovým onemocněním.

Z manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou má ještě patnáctiletého syna Jakuba, který v loňském roce dokončil základní školu a nastoupil na střední. Bohužel, kvůli covidu si toho středoškolského studia moc neužil. A Vendula s ním a miminkem musela zvládnout distanční výuku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.