Celebrity

25. prosince 2021 05:50

Petra Kloidová

Veronika Žilková v dětství prožívala šílené Vánoce. Martin Stropnický je však jedním dárkem trumfnul

Veronika Žilková o nejhorším dárku od Stropnického

Veronika Žilková šla nedávno s kůží na trh, vydala svou biografii Dělte dvěma, kde přiznala i několik pikantností ze svého milostného života. Nedávno v televizní show zavzpomínala na své bizarní Vánoce, které prožívala v dětství nebo na nejhorší vánoční dárek od manžela Martina Stropnického.

Zmrzlé Vánoce a recyklované dary od tatínka

Vánoce byly pro Veroniku Žilkovou obdobím roku, které především v dětství protrpěla. „U nás byly strašný Vánoce, řeknu vám to všem, abyste věděli, že ty vaše budou krásný. Byli jsme katolíci, takže jsme je prožili v promrzlém kostele. Furt jsme byli na mši a zpívali o tom dítěti, které tam leželo ze dřeva. Jsou to strašně dlouhé mše. Jdeš před Štědrým dnem, na Štědrý den, na Hod boží, na Štěpána, na Silvestra, na Nový rok – a furt jsi v kostele, kde je zima a tobě je pět let. A hráli jsme tam na flétny koledy. Já je nenáviděla. Na Štědrý den jsme drželi půst, což bylo hrozný. Pamatuju si, jak jsem se v pěti letech kradla pod postel a jedla vanilkové rohlíčky, protože se mi chtělo hlady omdlít,“ vzpomíná Žilková s tím, že dnes Vánoce také moc neprožívá.

Kromě toho herečka prý celoživotně dostává recyklované dárky. Začalo to v dětství a pokračuje v jejích manželstvích. „Nejlepší byl můj tatínek, pan profesor Václav Žilka – flétnista. Ten dostával dárky od vděčných rodičů dětí, které učil na flétnu. Ani je nerozbaloval, jen na ně napsal jméno. Takže moje sestra si rozbalila vzpřimovač vousů. Já jsem taky dostala něco takového – panu profesorovi s láskou…“ zavzpomínala Žilková.

Darované váze od ministra na původ nehleď

Ani manželství s hercem a diplomatem Martinem Stropnickým ji od recyklovaných darů nezachránilo. „Musím říct, že tyhle dárky trumfnul můj současný manžel Martin Stropnický, který mi jednou dal takovou krásnou vázu. Pomyslela jsem si – vázu k Vánocům, no super. Ale řekla jsem si, jsem velká holka, nebudu dělat, že jsem chtěla kabelku. Otočila jsem tu vázu a vzadu bylo vyryto: Ministru obrany… Pluk 56. Dělala jsem, že jsem to neviděla, ale těšila jsem se, že to řeknu někdy veřejně, a to je teď,“ práskla s upřímným pobavením Veronika Žilková. Ani její první manžel Jiří Hanych si prý s vánočními dárky pro Veroniku hlavu moc nelámal.

Několik zásadních rad, jak se z Vánoc nezbláznit

Veronika Žilková dodnes Vánoce moc neprožívá a divákům v pořadu 7 pádů Honzy Dědka dala několik užitečných rad. „Dám vám tři rady, jak se z toho nezbláznit. Neuklízejte. Uklízejte až po Vánocích. Když nemáte uklizeno, nevadí vám, že všichni všude drobí. Nemyjte okna. Já jsem to vyřešila tak, že jsem dětem rozdala vodovky a tu špínu jsme zamalovali různými vánočními motivy. A pak je strašně důležité si na Štědrý den hned ráno uvařit silný grog, aby vám z té pohody nepřeskočilo,“ směje se herečka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.