Celebrity

19. prosince 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Martin Stropnický byl v šoku z toho, že je jeho syn gay. Chtěl proto další dítě

Herec, politik, nyní velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický byl dvakrát ženatý. S první ženou, textařkou a scénáristkou Lucií Stropnickou, rozenou Borovcovou, s níž má tři děti: Matěje, Annu a Františku, se oženil hned dvakrát. Jejich vztah skončil definitivním rozchodem v roce 2005. Se současnou manželkou, herečkou Veronikou Žilkovou má dceru Kordulu, jejich druhé dítě syn Melichar zemřel po osmi měsících.

O tom, že jeho syn Matěj Stropnický, který se proslavil jako politik (byl předsedou Strany zelených a naposledy pracoval jako poradce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové z ČSSD, pozn. red.), je gay, věděli snad všichni dříve než on sám. „Praha je malá a já věděla o dva roky dříve než Martin, že Matěj je homosexuál. Mlčela jsem. Když mu to pak Matěj řekl, byl z toho v šoku,“ přiznala Stropnického druhého manželka Veronika Žilková v knize Dělte dvěma Žilková.

Z tohoto důvodu, navzdory svému věku, se rozhodla, že svému muži porodí ještě jedno miminko. „Chtěla jsem Martinovi dopřát syna, díky kterému by jejich rod pokračoval po meči. Proto jsem ve svých pětačtyřiceti letech riskla další dítě. A víte, co bylo zvláštní? Od začátku jsem tušila, že je to špatně. Říkala jsem si: ‚To přece není možné, že bych vyhrála, že by se mi podařilo třetí manželství a chlapeček‘,“ přiblížila Veronika.

Když jim umíral syn, Martin Stropnický byl silný a svou ženu podržel

V osmém měsíci těhotenství jí lékaři sdělili, že chlapeček, kterého čeká, má brániční kýlu. Vybrané pro něj měli už i jméno: Melichar. Když se narodil, lékaři miminku ještě život zachránili, po osmi měsících ale zemřelo. Veronika dodnes oceňuje, jak byl v tu chvíli Martin silný a jak ji v nejtěžších chvílích podržel. „Jakmile nám oznámili, že Melichar umírá a nejde s tím nic udělat, nemohla jsem u toho být. Zdekovala se a šla hrát Deskový statek do Činoheráku, ale Martin tam zůstal. Já se ocitla v takovém deliriu tremens. Tehdy jsem pochopila, že je Martin silnější než já. Má mraky chyb, je málo citlivej, ale poprvé v životě jsem byla v něčem druhá a jsem pyšná, že mám doma toho prvního. Teprve nedávno mi řekl, jak to proběhlo. Nosil to v sobě těch čtrnáct let, než byl schopný mi říct, jak to bylo vteřinu po vteřině. Věděla jsem, že je dobře, že jsem u toho nebyla, protože vidím na Martinovi, jaké má trauma. Já ho měla tehdy, on teď,“ svěřila se Veronika.

Ve svém muži má velkou oporu a pěje na něj chválu. „Martin je, doufám, ten pravý. Splňuje ideál muže, který mi nastavil tatínek. Je osobnost, trochu tyran, puntíčkář, vychovává mě, opravuje mě a imponuje mi. Martin je první manžel, který obrazně řečeno běhá rychleji než já. Jinak jsem všechny ve svém životě v něčem předbíhala," prozradila o něm.

Přitom její tatínek uznávaný flétnista a pedagog Václav Žilka, ho nikdy do rodiny nepřijal. „Martin kouřil a táta řekl, že kouří jen slaboši. Tátovi také vadilo, že byl ve Vatikánu a rozvedl se. A že sice má rytířský řád od papeže, ale nevěří v Boha. A taky vycítil, že s ním nebudu úplně v bavlnce. Táta hledal pro svoji holčičku, stejně jako já pro Agátu, někoho, kdo ji bude mít hodně rád. Z Martina cítil, že na prvním místě bude mít Martin vždy sám sebe. Poznal to, protože otec byl úplně stejně sebestředný,“ prozradila Veronika.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.